reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwcowe mamy 2024

Mi trochę przełączyło się w głowie jak sobie uświadomiłam, że z małym dzieckiem jestem skazana na pomoc finansową męża xD nigdy w życiu nie brałam od niego kasy, sama płaciłam rachunki domowe itd, intuicyjnie się dzieliliśmy wydatkami ale nigdy to nie miało znaczenia a teraz strasznie mi uwiera myśl, że nie będę zarabiać :) podobno faceci z kochanych misiów potrafią się zmienić w strasznych gnoi jak mają nad kobietą władze finansowa, prawda to?:)
Ja z moim mężem jeszcze od czasów narzeczeństwa, jak już mieszkaliśmy razem, mamy wspólny budżet. Wrzucamy na konto, płacimy co musimy, a resztą każdy dysponuje jak chce i nikt nikomu nie wylicza. Jak miałam chwile zastój finansowy, to utrzymywał nas tylko mąż i w sumie to było bez zmian, tylko mieliśmy po prostu mniej kasy o tyle, ile ja wnosiłam. Ale to chyba zależy od osoby. Mój mąż po prostu jest dosyć hojnym człowiekiem, bardzo chętnie się wszystkim dzieli i on jakby mogl, to by wszystko co ma rozdał i jeszcze ludziom dopłacił 😂 To czasem wkurza 😅
 
reklama
Ja z moim mężem jeszcze od czasów narzeczeństwa, jak już mieszkaliśmy razem, mamy wspólny budżet. Wrzucamy na konto, płacimy co musimy, a resztą każdy dysponuje jak chce i nikt nikomu nie wylicza. Jak miałam chwile zastój finansowy, to utrzymywał nas tylko mąż i w sumie to było bez zmian, tylko mieliśmy po prostu mniej kasy o tyle, ile ja wnosiłam. Ale to chyba zależy od osoby. Mój mąż po prostu jest dosyć hojnym człowiekiem, bardzo chętnie się wszystkim dzieli i on jakby mogl, to by wszystko co ma rozdał i jeszcze ludziom dopłacił 😂 To czasem wkurza 😅
mój jest taki sam, jak mnie to nieraz wkurza:) no cóż, jak będzie fikal to wrócę do pracy a on niech się martwi opiekunką:) nie podejrzewam go o nic złego ale jakoś tak źle się psychicznie z tym czuje że będę na czyimś utrzymaniu :)
 
mój jest taki sam, jak mnie to nieraz wkurza:) no cóż, jak będzie fikal to wrócę do pracy a on niech się martwi opiekunką:) nie podejrzewam go o nic złego ale jakoś tak źle się psychicznie z tym czuje że będę na czyimś utrzymaniu :)
Podejść do tego inaczej ty też będziesz pracować tylko nie zarobkowo. Bo to ty będziesz się zajmować dzieckiem w znacznym stopniu, pewnie gotować obiady, pranie, sprzątanie itp. To wszystko to też jest praca 😉
 
Ja biorę mama dha póki co . Później się zmienia ? Jak dobrze , że jestescie <3 Ciemnogród w głowie 🤣🤣🤣
Mam dha premium + jest na cały okres ciąży i karmienia. Brałam je wcześniej. Teraz jestem na pueria uno. One są niby do 12 tyg i zastanawiam się na co zmienić. Jestem porównanie supli ciążowych u Pana Tabletki.
 
Dziewczyny mam pytanie czy miewacie takie bóle chwilowe jakby ktoś „szpilkę wbijał” w macice ? Dzisiaj miałam tak kilka razy rano aż nie wiem co o tym myśleć czy to normalne?
 
Dziewczyny mam pytanie czy miewacie takie bóle chwilowe jakby ktoś „szpilkę wbijał” w macice ? Dzisiaj miałam tak kilka razy rano aż nie wiem co o tym myśleć czy to normalne?
Ja miałam wczoraj takie kłucia, ale to tylko chwilę i przeszło. Dziś nic się nie dzieje. U mnie to chyba od wysiłku, bo najpierw z młodym biegaliśmy na dworze, potem się wzięłam za odkurzanie i wtedy mnie to złapało.
 
Rozumiem dokładnie dlaczego się tym przejmujesz, ja tez zawsze byłam samodzielna finansowo. Ciężko się przestawić ze mąż, partner ma na mnie zarabiać. Tylko ja planuje na ten moment po roku wrócić do pracy. Dziewczyny maja racje trzeba podejść do tego w ten sposób ze ty dalej pracujesz jak nie ty to trzeba zapłacić dla opiekunki albo za żłobek.
 
reklama
Ja mam w czwartek tele konsult i też się podpytam.

Kurcze dziewczyny mam straszny problem z zapisaniem się do dobrego gine prowadzącego ciążę w lux med :( Ten, którego sobie wybrałam w ogóle nie ma miejsc. Wszyscy pozostali mają z 2 gwiazdki na 5 na znanylekarz, opinie kobiet tragiczne. Coś czuję, że czeka mnie wykupienie pakietu gdzie indziej.

Czy któraś z Was już prowadziła ciążę poprzednią prywatnie w przychodni, gdzie oddzielnie płaciła za każdą wizytę i badanie (bez pakietu) i wie mniej więcej ile to wychodzi? W Warszawie widzę, że ceny pakietów ciążowych sięgają 4.000 zł. Mój poprzedni lekarz niestety zmienił placówkę i nie ma już pakietów i zastanawiam się ile bym wybuliła w trakcie trwania całej ciąży 🫣
To prawda, że w luxmedzie jest problem z terminami. Może nie warto tak bardzo kierować się tymi opiniami i przejść się raz i zobaczyć jak będzie? Mój lekarz ma specyficzny humor i sposób bycia, a specjalistą jest dobrym. Niestety przez to ma słabsze oceny, ale nie mam problemu z terminem do niego.
 
Do góry