reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2023

reklama
Dlatego ciekawi mnie temat dziewczyny, która napisała o jednej u której pękło, czy wie więcej na temat tej blizny jaką ta kobieta miała i co się działo ogólnie
 
Mam bliznę 2,2mm, lekarz kazał sie oszczędzać i powiedział, że da skierowanie jakis czas przed terminem na cc, boli mnie często brzuch na dole, przeszywający kłujący, jak na okres, często się to zdarza

Pytam bo urodziłam dwójkę dzieci siłami natury po cesarskim cięciu. Przy pierwszym to nawet przenosiłam. Mnie blizna boli nawet i bez ciąży. Ma 2mm i ubytek też na 2mm więc dla mnie lekarz niepotrzebnie wzbudza w Tobie panikę
 
Pytam bo urodziłam dwójkę dzieci siłami natury po cesarskim cięciu. Przy pierwszym to nawet przenosiłam. Mnie blizna boli nawet i bez ciąży. Ma 2mm i ubytek też na 2mm więc dla mnie lekarz niepotrzebnie wzbudza w Tobie panikę
Dokładnie chciałam to samo napisać, ale nie chciałam bo może się nie znam.
Moja koleżanka przy 1,8mm urodziła poprzez cc, ale nie straszył jej tym że może pęknąć blizna. Powiedział tylko ze cc w tym wypadku będzie bezpieczne i tyle.
Kiedy masz termin? @Izula996
 
Dokładnie chciałam to samo napisać, ale nie chciałam bo może się nie znam.
Moja koleżanka przy 1,8mm urodziła poprzez cc, ale nie straszył jej tym że może pęknąć blizna. Powiedział tylko ze cc w tym wypadku będzie bezpieczne i tyle.
Kiedy masz termin? @Izula996

Tak przymuje się ze blizna poniżej 2mm jest do obserwacji i/lub kiedy rozejście jest poniżej 2mm. I wtedy raczej zaleca się ostrożność przy SN lub cesarkę ale standardowo w 39-40tc więc naprawdę nie wiem skąd ten lekarz ma takie źródła. A jak widać autorce zrobiły one bardzo źle 😒
 
Aha rozumiem, no to trochę mnie uspokoilo, choć boli jak diabli tak, że chodzić nie mogę często i muszę się położyć, mam 23tydzien, termin na 6.10, cc nie wiem kiedy zleci, mówił tylko, że da skierowanie do szpitala na dwa miesiące przed rozwiązaniem
Też boję się bo przy pierwszej ciąży miałam dużo rozstępów moja skóra nie jest tak elastyczna, stąd te obawy, że blizna nie wytrzyma bo po wyrostku mi się rozeszła, urodziłam po terminie 2tygodnie, brak postępów przy skurczach kilka godzin
 
Aha rozumiem, no to trochę mnie uspokoilo, choć boli jak diabli tak, że chodzić nie mogę często i muszę się położyć, mam 23tydzien, termin na 6.10, cc nie wiem kiedy zleci, mówił tylko, że da skierowanie do szpitala na dwa miesiące przed rozwiązaniem
Też boję się bo przy pierwszej ciąży miałam dużo rozstępów moja skóra nie jest tak elastyczna, stąd te obawy, że blizna nie wytrzyma bo po wyrostku mi się rozeszła, urodziłam po terminie 2tygodnie, brak postępów przy skurczach kilka godzin

No ja akurat nie miałam wskazan do cesarskiego cięcia poza strachem więc późniejsze porody SN miałam bardzo fajne i lekkie (ostatni trwał łącznie 1.5h)

Rozstępów niestety też mam dużo. Myślę, że to nie ma związku szyciem po cesarce. To raczej zależy od tego jak lekarz zszył.

A chodzi do fizjoterapeuty uraginekologicznego? Przed ciążą pracowałaś nad blizna?
 
No ja akurat nie miałam wskazan do cesarskiego cięcia poza strachem więc późniejsze porody SN miałam bardzo fajne i lekkie (ostatni trwał łącznie 1.5h)

Rozstępów niestety też mam dużo. Myślę, że to nie ma związku szyciem po cesarce. To raczej zależy od tego jak lekarz zszył.

A chodzi do fizjoterapeuty uraginekologicznego? Przed ciążą pracowałaś nad blizna?
Byłam raz i mówiła, że ładna blizna, nie widziała nigdy tak ładnej bez zrostów🤷
Nie wiedziałam w ogóle, że trzeba masować bliznę, ale nie masowałam przed ciąża, bo to się dowiedziałam od koleżanki o masowaniu :S, ja ją długo smarowałam żeby zniknęła, więc troszkę masażu miała hehe
 
reklama
Byłam raz i mówiła, że ładna blizna, nie widziała nigdy tak ładnej bez zrostów🤷
Nie wiedziałam w ogóle, że trzeba masować bliznę, ale nie masowałam przed ciąża, bo to się dowiedziałam od koleżanki o masowaniu :S, ja ją długo smarowałam żeby zniknęła, więc troszkę masażu miała hehe

Skoro Cię jednak boli i gdzieś tam jest zasiana panika to ja bym jednak skorzystała z fizjo. Szczególnie, że ciąży jeszcze sporo i u mnie np. najgorzej było po 35tc
 
Do góry