reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2023

To dopiero sam początek, beta w środę 56, w piątek 117 a dziś czyli 5 dni później 287. Ciężko powiedzieć kiedy była owulacja ale prawdopodobnie koło 7.10, może nawet kilka dni później.

OM 7 września ale ja mam mocno przesuniętą owulację. Zrobię betę w piątek to już pewnie się dowiem na czym stoję.

Najgorsze że nie wiem już czy wracać do pracy czy brać wychowawczy na kilka miesięcy z nadzieją że wreszcie zajdę w udaną ciążę. Już niby wszystko w pracy ustalone, głupio teraz mieszać, ale też niepotrzebne mi dodatkowe stresy. A u nas w firmie nieciekawie, dużo zwolnień itp, aż się nie chce wracać.
Poczekaj może z decyzją do piątku, też przydałaby się jakaś konsultacja z lekarzem
 
reklama
Mam syna ale to już kawał chłopaka bo ma 12 lat. Serduszko biło na tym USG, ale skoro radzicie pójść jeszcze do innego lekarza jutro się umówię pilnie, bo faktycznie rośnie to dość szybko. Tydzień temu było około 3mm. Teraz na USG zarodek 6mm, ale ten pęcherzyk żółtkowy mnie trochę dobił, bo jest spory.. Miałam powiedzieć rodzicom i zwątpiłam dzisiaj po sprawdzeniu tego USG.
Dziękuję bardzo za wsparcie❤
Daj znać koniecznie jak już będziesz po wizycie ❤️
 
Ja mogę chętnie pomoc w sprawie grupy prywatnej. Mam czas i duże dzieci 😅. Z doświadczenia mogę tylko napisac, ze ja polecę fb - prywatna grupa i broń Boże by nie nazywała się czerwcowe mamusie itp. Jak rodziłam syna - 10 lat temu mieliśmy założone forum, niestety nie przetrwało, bo ludzie się z czasem wykruszyli… umarło śmiercią naturalna, nawet nie można było dziewcząt znaleźć, bo nikt nie miał żadnego kontaktu (numer telefonu, dane itd), a na fb zawsze można wyslac wiadomosc prywatna - „hej, czy wszystko ok? Wpadaj do nas, tęsknimy” itd. Żyjemy tak juz ze sobą od ponad 16lat. Wiem, ze ktoś z was nie ma fb, ale założyć konto xx nie jest trudno, przecież nie musicie podawać swoich danych, a po drugie nie musicie się obawiać, ze znajomi będą wiedzieć, bo to grupa prywatna i może nazywać się „kwiatuszki”. Opcji jest dużo, wystarcza tylko chęci 😊
 
U mnie 94 🙈 też muszę zrobić ponownie, ale jak wypić tą glukozę jak mam ciągle mdłości.. w dodatku Tsh mi skoczyło na ponad 4.. a dwa dni później ponad 3.. jeden lekarz przepisał euthyrox 25, drugi mówi, że mam brać 50
Po jakim czasie brania tabletek robicie ponowne Tsh?
Ja dostalam właśnie letrox 25 i po niecałych dwóch tygodniach znowu mam zbadac i lekarz ma stwierdzić czy dawka odpowiednią, nir wiem czy przez taki okres sie to ustabilizuje czy poprostu kazal mi to zrobić przed wizytą poprostu 👍
 
Ja mogę chętnie pomoc w sprawie grupy prywatnej. Mam czas i duże dzieci 😅. Z doświadczenia mogę tylko napisac, ze ja polecę fb - prywatna grupa i broń Boże by nie nazywała się czerwcowe mamusie itp. Jak rodziłam syna - 10 lat temu mieliśmy założone forum, niestety nie przetrwało, bo ludzie się z czasem wykruszyli… umarło śmiercią naturalna, nawet nie można było dziewcząt znaleźć, bo nikt nie miał żadnego kontaktu (numer telefonu, dane itd), a na fb zawsze można wyslac wiadomosc prywatna - „hej, czy wszystko ok? Wpadaj do nas, tęsknimy” itd. Żyjemy tak juz ze sobą od ponad 16lat. Wiem, ze ktoś z was nie ma fb, ale założyć konto xx nie jest trudno, przecież nie musicie podawać swoich danych, a po drugie nie musicie się obawiać, ze znajomi będą wiedzieć, bo to grupa prywatna i może nazywać się „kwiatuszki”. Opcji jest dużo, wystarcza tylko chęci 😊
A jesteś chętna żeby być tutaj moderatorem zbierzemy cala liste i bys napisala do tej dziewczyny żeby utworzyła? :=) najwyzej jak by cos to z czasem możemy się przenieś na fb
 
A jesteś chętna żeby być tutaj moderatorem zbierzemy cala liste i bys napisala do tej dziewczyny żeby utworzyła? :=) najwyzej jak by cos to z czasem możemy się przenieś na fb
n
A jesteś chętna żeby być tutaj moderatorem zbierzemy cala liste i bys napisala do tej dziewczyny żeby utworzyła? :=) najwyzej jak by cos to z czasem możemy się przenieś na fb
Aniu wysłałam ci wiadomosc 😊
 
A właśnie bo te wszystkie leki na tarczyce bierze sie rano pol godziny przed posilkiem to jak sprawa wygladw gdy idzie sie na pobranie krwi bierzecie tabletkę i idziecie na krew czy po krwi? :) ja leniuchuje w łóżku na swoim pierwszym zwolnieniu chorobowym od lekarza rodzinnego, do piątku z okazji tego nieszczęsnego przewiania. Muszę do soboty stanąć na nogi bo mam ważne wykłady 👀
 
U mnie 94 🙈 też muszę zrobić ponownie, ale jak wypić tą glukozę jak mam ciągle mdłości.. w dodatku Tsh mi skoczyło na ponad 4.. a dwa dni później ponad 3.. jeden lekarz przepisał euthyrox 25, drugi mówi, że mam brać 50
Po jakim czasie brania tabletek robicie ponowne Tsh?
Ja mam tsh ciut ponad 1 a przyjmuje dawkę, pon-pt 100, sob-nd 112 ale i przed ciąża tak przyjmowałam, przed ciąża miałam poniżej 1 tsh ale na początku ciąży wiadomo te wyniki tez troszkę skaczą.
 
reklama
U mnie glukoza 96, ale ja wczesniej po 23ciej jadłam i to sporo +, batonika 😅
Cały dzień mam mdłości i dopiero około 22/23 jest mi troszkę lepiej i jem....
Także w tym lub koljenym tygdoniu muszę się przypilnować, aby po 18 nie jeść i wtedy jeszcze raz robie glukozę. Oby mnie ta krzywa teraz ominęła, bo nie wyobrażam sobie jej robić z tymi mdłościami. A wymiotować przed labolatorium to też tak słabo :)
Ja miałam tsh 3 i z dawki 100 sama zmieniłam na 144, bo tylko taką miałam mozliwosć zanim lekarz mi wypisał receptę Brałam tak 2 tygodnie prawie i tsh 0,55. Także ja bym poszła sprawdzić po ok 2 tygodniach.
Do badania glukozy najlepiej zachować odstęp 8h, później zaczyna się glukoneogeneza i glikogenoliza ;)
 
Do góry