reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2023

Właśnie miałam Was zapytać czy budzicie się co chwilę w nocy do toalety i czy mało/dużo śpicie?

Wcześniejsze noce to były ze 3 pobudki, a dziś już 5, co godzinę pęcherz pełny.. już nie mówiąc o tym, że wstałam przed 7 i spać nie mogę, ale pewnie za kilka godzin będę usypiać na stojąco, bo zazwyczaj mam drzemkę w dzień do 2 godzin 🙈 a tak to w nocy śpię 8-10godzin
 
reklama
I ja spać nie mogę normanie, a jestem śpiochem..wstałam koło 7 tak mnie muliło, w nocy od tygodnia wstaje parę razy na siku, bo też pęcherz nie daje rady.. no i dzisiaj znów 🤢🤮 poranki mam najcięższe, dodatkowo jak jestem głodna to tak mnie ssie że ledwo żyje, zjadłam rosół na siłę może nie oddam go w toalecie..a wczoraj było tak dobrze, zero dolegliwości....
 
Mnie od wczoraj boli okropnie głowa. Miałam nadzieję że przejdzie przez noc. A noc też nie była najlepsza.moja młoda znowu sobie postanowiła zrobić nocną przerwe w spaniu, ok 2h. Tak jest już chyba ze 2 miesiące.. rano zjadłam śniadanie w postaci eutyroxu, paracetamolu i kawy. Licze że ten łeb odpuści bo caaaly dzień jestem sama z małą, a ona ma ciężkie dni ostatnio..
 
Te siku mnie wykończy 😂 staram się jakoś specjalnie dużo nie pic w nocy i przed snem. Przed snem obowiązkowo siku, potem jak z zegarkiem w ręku o 23, a kolejne razy to już różnie. Czasami nie chce mi się wstać, to już czekam do budzika 😅 w dzień jakoś to nie jest uciążliwe.
Mimo urlopu miesięcznego mojego gina udało mi się umówić na usg 14.11 o 18:40 do kogoś innego. Miesiąc to jednak za długo i bym nie wytrzymała czy wszystko ok z fasolka. I chyba po tej wizycie zdecyduje się powiedzieć w pracy, żeby już można było szukać zastępstwa.
Ja dzisiaj pracuje do 13, potem ide odwiedzę dziadków, a o 16 jadę do tego endokrynologa. Trochę jestem spokojniejsza jak te ft3 i ft4 wyszło ok. Nie jadę na szczęście sama tylko z przyjaciółka z która potem wyskoczę na zakupy. 😊

Miłego dnia dziewczyny!
 
Kurcze mam kłopot. W piątek lekarz zlecił badanie tarczycy i jednocześnie kazał wprowadzi zastrzyki z heparyny. Miałam badania zrobić w zeszła sobotę, ale się nie wyrobiłam, więc miałam jechać jutro. I sprawdzając ceny doczytałam że nie powinno się robić tych badań przyjmując heparynę bo wyniki mogą nie być prawidłowe... I teraz nie wiem co robić... Wiem na pewno że będę te zastrzyki przyjmować do porodu.
Kurczę to faktycznie Cię trochę załatwił. Może masz szansę się z nim skontaktować? Albo zadzwoń na infolinię laboratorium, może podpowiedzą co robić. Podejrzewam że badania trzeba tak czy siak zrobić tylko może zachować jakiś odstęp od zastrzyku.
Właśnie nie wiem, młoda sporo czasu spędza w wózku, ale pewnie wolałaby biegać tyle że jeszcze słabo z tym, nadal chodzi nie do końca stabilnie, choć porusza się już tylko na 2 nogach. Muszę zobaczyć na te dostawki, wolałabym uniknąć podwójnego :/
Właśnie ciężko przewidzieć co będzie za te kilka miesięcy, ale myślę że już nasze dzieci będą pięknie chodzić. Mój ma rok, a koleżanka ma syna pół roku starszego to gdzieś 3-4 miesiące odkąd zaczął chodzić, chodził już normalnie. Teraz w ogóle biega że ciężko go dogonić :p
Ale generalnie jak macie drzemki w wózku to pewnie dostawką się słabo sprawdzi, ja widziałam takie krzesełko trochę jak hulajnoga. To gdy dziecko już nie ma siły iść, chociaż usiądzie. Tyle że u nas nie ma mowy o drzemkach w wózku, zwykle spacer kończy się noszeniem na rękach :p
My od 6.30 na nogach... Ale młoda poszła już na drzemkę 😲 zwykle pierwsza drzemkę ma o 11-12, chyba coś ją rozkłada :(
Nasz synek podobnie, wieczorem dostał katar a jak na złość mąż pojechał na drugi koniec miasta na imprezę. Ech nienawidzę tego odciągania i inhalacji, im mały starszy tym gorzej to znosi :( ciekawa jestem kiedy będzie ten wiek że zrozumie że to trzeba po prostu wytrzymać te 5 sekund.
 
reklama
Dziewczyny mam szybkie pytanie. Nie pamiętam czy wzięłam rano duphaston 🤦🏼‍♀️pierwszy raz mam taką sytuację 🙄 moje pytanie brzmi czy lepiej wziąć jeszcze jedna na wypadek gdybym faktycznie nie wzięła czy nie brać i wziąć kolejna wieczorem? Mam przypisane od gina 2x1.
 
Do góry