reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2023

tak wiem, ja mam hiperinsulinizm i brałam przed ciążą metforminę, ale lekarze kazali mi odstawić od razu więc ten wynik mnie nie dziwi. Pewnie w czwartek dostanę skierowanie na test obciążenia glukozą. I pewnie wjedzie insulina 😑
z doświadczenia nie musi być od razu insuliny. Ja dużo ogarnęłam dietą insulinę brałam przez może ostatnie dwa miesiące, tylko na noc i naprawdę niewiele jednostek. Kombinowałam dużo, obserwowałam, spacerowałam późnym wieczorem, kupiłam sobie steper i naprawdę długo się obyło bez insuliny, mimo że tez glukoza wypadła fatalnie na pierwszym badaniu już.
 
reklama
z doświadczenia nie musi być od razu insuliny. Ja dużo ogarnęłam dietą insulinę brałam przez może ostatnie dwa miesiące, tylko na noc i naprawdę niewiele jednostek. Kombinowałam dużo, obserwowałam, spacerowałam późnym wieczorem, kupiłam sobie steper i naprawdę długo się obyło bez insuliny, mimo że tez glukoza wypadła fatalnie na pierwszym badaniu już.
Oby mi też udało się dietą zapanować nad tym. Zaczęłam mierzyć od dziś cukier godzinę po posiłku i zamierzam mierzyć na czczo i właśnie godzinę po posiłkach, chyba że lekarz w czwartek zleci mi inaczej.
 
Oby mi też udało się dietą zapanować nad tym. Zaczęłam mierzyć od dziś cukier godzinę po posiłku i zamierzam mierzyć na czczo i właśnie godzinę po posiłkach, chyba że lekarz w czwartek zleci mi inaczej.
a konsultowałaś z jakimś lekarzem? Warto się umówić do diabetologa, żeby podpowiedział jak tą dietą dobrze zarządzić. Na pocieszenie napiszę tylko, że na diecie cukrzycowej nie da się jakoś bardzo przytyć, więc odpada problem z gubieniem wagi po ciąży :)
 
reklama
a konsultowałaś z jakimś lekarzem? Warto się umówić do diabetologa, żeby podpowiedział jak tą dietą dobrze zarządzić. Na pocieszenie napiszę tylko, że na diecie cukrzycowej nie da się jakoś bardzo przytyć, więc odpada problem z gubieniem wagi po ciąży :)
teraz przed ciążą byłam miesiąc na diecie IO (kupiłam przez neta) i schudłam 5kg w miesiąc. W czwartek idę do ginekologa-endokrynologa i on też będzie wiedział jak mnie dalej pokierować 😉
 
Do góry