reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

a co Wy mowicie, zeby isc na to zwolnienie? serio, ja jestem typem czlowieka, ktory z biegunka i bolami chodzil do pracy zawsze, zawsze duzo pracowalam. i teraz chce zadbac o dziecko i nie chce na nic narazac, ale chyba sama nie wiem co powiedziec, zeby to zwolnienie dostac... oczywiscie nie chce isc teraz w 8 t.c.... ale za jakis czas.
 
reklama
Nie ma co się bać, pierwsze dni w ciazy są chronione nawet chyba do dwóch tygodni po spóźnieniu @, bo większość kobiet nie ma pojęcia o ciazy.
Jesli od razu odłożyłaś te leki to wszystko w porządku jest. Jakos tez musiałaś sie wyleczyć. ;) Widze ze w tym cyklu nie tylko ja bylam przeziębiona.
taki okres sprzyjający przeziębieniom 😊
Mam nadzieję, że u Ciebie już wszystko dobrze i przeziębienie poszło w zapomnienie. 😊
 
Mąż kupił świeczki i mamy jeszcze jakiś pierdolniczek na wykałaczkach z zyczeniami🤣
Ja coś dzisiaj od południa w ogóle apetytu nie mam😏 Jak zawsze lubię pojeść to mąż nawet do mnie "coś Ty miś dzisiaj malutko jesz"🤣 Może nadrobię jutro u teściowej.

W ogóle powiem Wam, że piękne są te torty takie z masy cukrowej? Czy jak to się zwie... Ale kurcze słodkie to takie jak cholera🙄 Mieliśmy taki piękny "instagramowy" tort na ślubie, ale co z tego jak połowa osób zjeść nie mogła, bo albo trzustka, albo po wycięciu woreczka... Wszyscy na dietach🤷🏼‍♀️ Więc robimy sami torty😏 Może nie takie piękne ale chociaż każdy zje kawałek🤣

No to super 😊 jest piękny, a co najważniejsze zrobiony z przyjemnością (tak mi się przynajmniej wydaje). Te torty z masą są przepiękne, ale mało ludzi je je, a jak je to tylko środek, a masę zostawia 🙈 byłam kiedyś animatorką urodzinową w sali zabaw i dzieci zawsze się kłóciły o dekoracje z tortu, a jak już dostały to polizały i wyrzuciły, bo nie dobre 🙈
 
A nałożył Ci fartuch ochronny? Mnie moja dentystka zawsze pyta czy jestem w ciązy i jak jej powiedzialam, że to sie okaże za 5 dni to mnie odesłała do domu. Mówi, ze to naswietlenie jest mega małe ale dla mojego komfortu psychicznego mi zdjecia nie zrobi, bo sama miała zrobione zdjęcie zęba w ciąży a później schizowała.
Nie, totalnie nie zapytał i sama teraz schizuje i pluje sobie w twarz, że nie powiedziałam [emoji17] żadnego fartucha też mi nie dawał [emoji17]
 
a co Wy mowicie, zeby isc na to zwolnienie? serio, ja jestem typem czlowieka, ktory z biegunka i bolami chodzil do pracy zawsze, zawsze duzo pracowalam. i teraz chce zadbac o dziecko i nie chce na nic narazac, ale chyba sama nie wiem co powiedziec, zeby to zwolnienie dostac... oczywiscie nie chce isc teraz w 8 t.c.... ale za jakis czas.
Szczerze co dolega... Że jestem mega osłabiona, rozkojarzona, mam zgagę, czasami mnie mdli, pobolewa, do toalety często biegam etc...

Ale ja mam dość bogatą historię medyczną to nigdy się nie musiałam dużo nagadać aby to zwolnienie dostać...

W pierwszej ciąży moja prowadząca zrobiła mi wykład, ale i tak dała a później było widać, że jej głupio - od drugiej wizyty traktowała mnie bardzo wnikliwie o wszystko wypytywała, kierowała na badania - nawet pappa miałam bezpłatnie mimo, że miałam 25 lat...
 
Nie ma co się bać, pierwsze dni w ciazy są chronione nawet chyba do dwóch tygodni po spóźnieniu @, bo większość kobiet nie ma pojęcia o ciazy.
Jesli od razu odłożyłaś te leki to wszystko w porządku jest. Jakos tez musiałaś sie wyleczyć. ;) Widze ze w tym cyklu nie tylko ja bylam przeziębiona.

Tydzień przez miesiączką byłam na antybiotyku i innych lekach na przeziębienie (miałam brać go 10dni), skończyłam go brać dzień po spodziewanej miesiączce, bo coś narzeczonego tknęło, żebym test zrobiła i od razu jak tylko zobaczyłam dwie kreski to odstawiłam go 2 dni wcześniej, ale też mam w głowie, że mogłam tym zaszkodzić.
 
No to super 😊 jest piękny, a co najważniejsze zrobiony z przyjemnością (tak mi się przynajmniej wydaje). Te torty z masą są przepiękne, ale mało ludzi je je, a jak je to tylko środek, a masę zostawia 🙈 byłam kiedyś animatorką urodzinową w sali zabaw i dzieci zawsze się kłóciły o dekoracje z tortu, a jak już dostały to polizały i wyrzuciły, bo nie dobre 🙈
No ja właśnie nazywam je "instagramowymi" bo pięknie wyglądają na zdjęciach ale mało praktyczne🤣 hahahaha a szkoda, bo niektóre to prawdziwe dzieła sztuki, ale chyba tylko mają ładnie wyglądać i tyle🤷🏼‍♀️
 
Radzę uważać z ibuprofenem😏 Uszkadza nerki. Mi ginekolodzy od razu mówili aby unikać, ale u mnie nerki szwankują, więc może też temu. Wiem, że źle też działa na wątrobę i żołądek. Ogólnie jest dobrym środkiem przeciwbólowym, ale potrafi narobić kuku🙄
być może, nie stosuję go często ale jak już muszę to sięgam tylko po niego.
Przyznam, kilka lat temu na studiach brałam go przez 3 miesiące non stop, bo nie byłam w stanie funkcjonować z powodu bólu głowy.

Leki na bazie paracetamolu w ogóle mi nie pomagają... na szczęście w poprzednich ciążach nie było sytuacji abym musiała sięgać po leki przeciwbólowe, jak mnie coś boli to te bóle takie jeszcze znośne są. 😅
 
No ja właśnie nazywam je "instagramowymi" bo pięknie wyglądają na zdjęciach ale mało praktyczne🤣 hahahaha a szkoda, bo niektóre to prawdziwe dzieła sztuki, ale chyba tylko mają ładnie wyglądać i tyle🤷🏼‍♀️
Wiesz jaki miałam stres jak musiałam zanieść taki tort do salki urodzinowej 🤣🤣 rodzice musieli dawać nam paragony od tortu albo zaświadczenia, że sami zrobili, że w razie czego jak ktoś się zatruje itd. I niosłam taki olbrzymi tort w kształcie smoka, ledwo byłam w stanie go unieść, paragon na 540zł i dookoła mnie biegające dzieci i zaglądające co niosę 🤣 był przepiękny, ale większość tortu została na talerzykach niezjedzona.
 
reklama
Wiesz jaki miałam stres jak musiałam zanieść taki tort do salki urodzinowej 🤣🤣 rodzice musieli dawać nam paragony od tortu albo zaświadczenia, że sami zrobili, że w razie czego jak ktoś się zatruje itd. I niosłam taki olbrzymi tort w kształcie smoka, ledwo byłam w stanie go unieść, paragon na 540zł i dookoła mnie biegające dzieci i zaglądające co niosę 🤣 był przepiękny, ale większość tortu została na talerzykach niezjedzona.
Bo one są meeeeega słodkie... W zasadzie sam cukier i krem cukru posypany cukrem... Troszkę się da, ale tylko troszkę i człowiek się miejsca przesładza...
 
Do góry