reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

reklama
Cześć dziewczyny, u mnie ostatnio ciężko z czasem ale w końcu udało mi się nadrobić i przeczytałam wszystko co mnie ominęło ale nie wiem co komu pisać.
@Lil12 tobie miałam dać znać jak ze spirala. Mam ja prawie miesiąc zakładałam bez miesiączki 30 min przed wzięłam 2x paracetamol zakładanie było podobne do cytologi tylko chwilkę bolało takie jakby uszczypnięcie potem cały dzień brzuch bolał i było spore krwawienie dwa tygodnie plamienia i potem już spokój, czasami jeszcze pojawi się jakaś malutka plamka. Narazie libido na plus i żadnych skutków ubocznych nie zauważyłam ale myśle ze na to chyba za wcześnie.


Zaraz minie 16 tyg od kiedy mały jest z nami jak ten czas leci.
Ze spaniem różnie raz jak zaśnie to śpi 6 godzin a potem budzi się co 3 h a czasami od razu po 3 h wstaje a potem pobudka co 2-1 h
W dzień trzy drzemki 30min-1h jak wsadzę w chustę to śpi nawet 3 h na brzuszku nadal nie lubi leżeć chociaz leży już coraz dłużej zanim zacznie marudzić. Głowę trzyma długo i wysoko.
Ostatnio wózek mu się nie podoba na początku spaceru jest krzyk albo marudzenie a tak po 40 min zasypia.
Nadal karmie piersią i chciałabym zacząć rozszerzanie po 6 miesiącu ale moja rodzina tego nie rozumie ciagle tylko pytają czy już daje o doradzają co już mogę dać.. jak grochem o ścianę
Leon się strasznie ślini od ponad miesiąca raczki w buzi cały czas, szukamy zębów ale to chyba jeszcze nie ta pora.
Niedawno odwiedzili nas rodzice najpierw z mojej strony a potem narzeczonego. Mały cały czas na raczkach u dziadków a w nocy ciagle pobudka i tulił się do cycka i spał dalej chyba był za mną stęskniony ale pozwoliłam im na to bo nie wiadomo kiedy nas znów odwiedza.
Wczoraj byliśmy pierwszy raz na basenie i było super mały siedział w wodzie prawie 2 h i bardzo mu się podobało w weekend kupujemy roczny bilet i będziemy częściej chodzić.


Uff się rozpisałam 😁 miłego dnia dziewczyny
Ja boję się spirali. Ogólnie tabl anty. Raz kiedyś wzięłam ok 5 tabl i musiał odstawić bo serce mi mało nie wyskoczyło . Czułam się okropnie. I lekarz zabronił mi brać
 
@sariska badanie moczu zaleciła nam położna gdy mały w wieku noworodkowym płakał po każdym karmieniu. Podobno bakterie w moczu skutkują bólem brzuszka i są powiązane z występowaniem wzdęć u niemowląt. Nie wiem jak. Nie pytaj. Wówczas wyszły nam nieliczne bakterie co nie wymagało leczenia. Od tego czasu jednak co jakiś czas kontrolujemy mocz. Tym razem wyszły dość liczne bakterie. Czekamy na wynik posiewu i wizytę u lekarza
 
@AS39 dzięki za podpowiedź ze smoczkiem do lekarstw. Nie wiem jeszcze jakie lekarstwo dostaniemy ale jest to jakiś sposób. Zastanawiam się tylko czy moje antysmoczkowe dziecko weźmie go do buzi. Ostatecznie z butelki potrafi pić, to może i smoczek z którego coś leci zaakceptuje🙂
 
O matulu juz myslalam że tylko moje dziecię jest ostatnio na bakier ze snem 🤦‍♀️ Zmieniły mu się pory i długość drzemek ,wcześniej spal najpierw godzinę ,pozniej następna drzemka to była 3 godziny a pozniej tylko godzinka .
Teraz jest dramat bo ma drzemki po 30 minut 😅

Ostatnio ma problemy ze snem . Obudził się o północy i szczesliwy byl do 3:00 ... ,a jak udało mi się zasnąć to młody wstał o 7 🙆‍♀️ o tak przez kilka dni .

Czy wasze maluchy tez marudzą jak je usypiacie ? Oli potwornie krzyczy, tzn marudzi i jest okropnie zły i przy tym ma oczy zamkniete 🤷‍♀️ o co mu chodzi to pojęcia nie mam . A może to skok . Wiem jedno ,niech te skoki juz sobie pójdą 😅😅

U nas szpital, wszyscy chorzy . Córa wszystkich pozarażała ,nawet Oli się załapał 😪
 
@AS39 dzięki za podpowiedź ze smoczkiem do lekarstw. Nie wiem jeszcze jakie lekarstwo dostaniemy ale jest to jakiś sposób. Zastanawiam się tylko czy moje antysmoczkowe dziecko weźmie go do buzi. Ostatecznie z butelki potrafi pić, to może i smoczek z którego coś leci zaakceptuje🙂
Moje dziecko też jest antysmoczkowe niestety 🤦‍♀️ jak miała 2,5 miesiąca musiałam jej podawać syrop przeciwbiegunkowy a teraz jak była przeziębiona podawałam jej witaminę C, jedno i drugie podawałam jej na łyżeczce i jakoś poszło choć łatwo nie było 😉
 
O matulu juz myslalam że tylko moje dziecię jest ostatnio na bakier ze snem 🤦‍♀️ Zmieniły mu się pory i długość drzemek ,wcześniej spal najpierw godzinę ,pozniej następna drzemka to była 3 godziny a pozniej tylko godzinka .
Teraz jest dramat bo ma drzemki po 30 minut 😅

Ostatnio ma problemy ze snem . Obudził się o północy i szczesliwy byl do 3:00 ... ,a jak udało mi się zasnąć to młody wstał o 7 🙆‍♀️ o tak przez kilka dni .

Czy wasze maluchy tez marudzą jak je usypiacie ? Oli potwornie krzyczy, tzn marudzi i jest okropnie zły i przy tym ma oczy zamkniete 🤷‍♀️ o co mu chodzi to pojęcia nie mam . A może to skok . Wiem jedno ,niech te skoki juz sobie pójdą 😅😅

U nas szpital, wszyscy chorzy . Córa wszystkich pozarażała ,nawet Oli się załapał 😪
Ojej a co Wam dolega? Mam nadzieję, że nic poważnego? Jak w ogóle wygląda leczenie w dobie teleporad? Takiego malucha przyjmują do przychodni czy też teleporada? To może dlatego Oli taki rozdrażniony🤔 chociaż u nas jest podobnie i dosłownie rzeź bo inaczej już tego nie nazwę... W nocy pobudki co 1,5 godziny, odlakdam ja i po 5 min wrzask i tak na 5 razy ją próbuje odłożyć do łóżeczka. W końcu zostawiłam ją u nas na łóżku ale musiałam ją uwaga: trzymać! Żeby spała bo tak się wierci, wygina że się wybudza i wrzeszczy🤦‍♀️ w dzien cały czas marudzi i tylko na rękach jest grzeczna ale kręgosłup mi już pęka bo męża całymi dniami nie ma w domu 🤦‍♀️ nie wiem co to jest ale albo lada moment albo zwriuje albo umrę że zmęczenia 🤦‍♀️ w dodatku kilka razy zdarzyło się jej mieć jakieś jakby drgawki główki podczas karmienia i spania rownoczesngeo... Obserwuję co dalej... Jakby nie było jestem WYKOŃCZONA
 
Cześć dziewczyny, u mnie ostatnio ciężko z czasem ale w końcu udało mi się nadrobić i przeczytałam wszystko co mnie ominęło ale nie wiem co komu pisać.
@Lil12 tobie miałam dać znać jak ze spirala. Mam ja prawie miesiąc zakładałam bez miesiączki 30 min przed wzięłam 2x paracetamol zakładanie było podobne do cytologi tylko chwilkę bolało takie jakby uszczypnięcie potem cały dzień brzuch bolał i było spore krwawienie dwa tygodnie plamienia i potem już spokój, czasami jeszcze pojawi się jakaś malutka plamka. Narazie libido na plus i żadnych skutków ubocznych nie zauważyłam ale myśle ze na to chyba za wcześnie.
Bardzo dziękuję za informacje. Ja już coraz częściej o tym myślę, bo zaraz zacznę ostatnie opakowanie anty i muszę się zdecydować co dalej. Boję się tylko, że wydam tyle kasy, a z jakiegoś powodu będę ją musiała usunąć...

Sa takie smoczki do podawania leków. Ja korzystam z tego i jestem zadowolona
A Twój maluch jest na piersi? Ssie smoczek? Ja mam taki smoczek, ale lekarstwo podawałam z pipetki i udało się bez większych problemów, a ze smoczka nie wiem czy by wszystko wypiła...
 
reklama
Bardzo dziękuję za informacje. Ja już coraz częściej o tym myślę, bo zaraz zacznę ostatnie opakowanie anty i muszę się zdecydować co dalej. Boję się tylko, że wydam tyle kasy, a z jakiegoś powodu będę ją musiała usunąć...


A Twój maluch jest na piersi? Ssie smoczek? Ja mam taki smoczek, ale lekarstwo podawałam z pipetki i udało się bez większych problemów, a ze smoczka nie wiem czy by wszystko wypiła...
Mój jest na mm dla alergików neocate lcp. W tym smoczki jest regulacja przepływu leku . Można regulować wg potrzeby
 
Do góry