reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Macie na to ćwiczenia tak ?

A jak funkcjonujecie w czasie pandemii ? Jakieś zmiany z tego powodu ?
Moja mała też już staje przy meblach, raczkuje po całym domu i nie patrzy czy ktoś jest w pomieszczeniu, czy ciemno, czy jasno [emoji28]
Jak miło, że o nas myślałaś [emoji847] Mieszko świetnie się rozwija. Zaczyna juz chodzić przy meblach. Uwielbia nasze koty. Zawsze piszczy z radości jak je widzi, z czego one nie są zbyt zadowolone [emoji23]
W dalszym ciągu walczymy z jego kręczem szyi. Jest duża poprawa. Zanim zaczął siadać, przechylenie główki było praktycznie niewidoczne, ale wróciło jak usiadł samodzielnie, co niestety często się zdarza.
 
reklama
Hej dziewczynki. Nie uwierzycie posliznęłam się wczoraj na schodach i palec troszkę spuchł w nocy bolał, rano był już siniak. Pojechałam na sor i się okazało, że złamany. Nic się z nim robi tzn nie gipsują , mam tylko tejpy i przeciwbóle (ktorych i tak nie mogę bo przecież karmię ;)). Malutkiemu dałam jogurt wczoraj i bardzo mu smakowało :). Idzie nam drugi zabek i troszkę płaczu wieczorem jest :/.

@Motylek90 fajnie, że wracacie do Pl i jeśli widzę taką radość to chyba Usa nie jest tak kolorowo jak się każdemu wydaje. A ile Mieszko ma ? Hehe tak dzieciaki uwielbiają. Mój wydaje takie okrzyki radości na pieski :).
@Malamonka1894 a Twoja córcia ile ma? Bo widzę, że u Was raczki i stanie :). Super
@MK_Piotrowiak czyli spacerówka zaakceptowana :). No i git. To trzymambteraz kciuki za chłopaka. Choć ja jak miałam pierwszą córę to bardzo chciałam córę.
@Sundeep moja owulacja pewnie też tak mniej więcej kilka dni po @ i podejrzewam, że nie dość że owulacja wcześniej to pewnie pływaczki wytrwały w dogodnych warunkach ;).
 
Macie na to ćwiczenia tak ?

A jak funkcjonujecie w czasie pandemii ? Jakieś zmiany z tego powodu ?
Moja mała też już staje przy meblach, raczkuje po całym domu i nie patrzy czy ktoś jest w pomieszczeniu, czy ciemno, czy jasno [emoji28]
Ale te nasze dzieciaczki szybko rosną. Dopiero się urodziły a już prawie chodzą [emoji3059]
Mamy ćwiczenia rozciągające mięśnie szyi i pleców. I musimy małego zachęcać żeby używał obu stron ciała po równo. Bo np. jak wstaje do pionu to zawsze używa najpierw lewej nogi. To samo z zabawą na brzuszku. Musimy go zachęcać żeby chwytał zabawki po prawej stronie bo najbardziej interesują go te po lewej.
Jeśli chodzi o pandemie to nie odczuwam jakichś wielkich różnic. Większość barów i restauracji jest zamniete, ale z małym dzieckiem i tak nie mam ochoty na wyjścia [emoji854] Sklepy sa normalnie otwarte. Samoloty latają. Znajomi wyjeżdżają na wczasy do Meksyku, jak co roku w zimie. Pracuję zdalnie większość czasu czego wcześniej nie robiłam i to jest chyba największa zmiana.
A jak żyje się w Polsce podczas pandemii? Jak z dostępem do lekarzy? Bo tego się najbardziej obawiam.
 
Gargamis ma.8 miesięcy i 2 tygodnie..raczkuje odkąd skończyła 7 mcy. A staje przy meblach od około półtora tygodnia. Teraz już probuje przesuwać się koło wokól narożnika [emoji23]
Hej dziewczynki. Nie uwierzycie posliznęłam się wczoraj na schodach i palec troszkę spuchł w nocy bolał, rano był już siniak. Pojechałam na sor i się okazało, że złamany. Nic się z nim robi tzn nie gipsują , mam tylko tejpy i przeciwbóle (ktorych i tak nie mogę bo przecież karmię ;)). Malutkiemu dałam jogurt wczoraj i bardzo mu smakowało :). Idzie nam drugi zabek i troszkę płaczu wieczorem jest :/.

@Motylek90 fajnie, że wracacie do Pl i jeśli widzę taką radość to chyba Usa nie jest tak kolorowo jak się każdemu wydaje. A ile Mieszko ma ? Hehe tak dzieciaki uwielbiają. Mój wydaje takie okrzyki radości na pieski :).
@Malamonka1894 a Twoja córcia ile ma? Bo widzę, że u Was raczki i stanie :). Super
@MK_Piotrowiak czyli spacerówka zaakceptowana :). No i git. To trzymambteraz kciuki za chłopaka. Choć ja jak miałam pierwszą córę to bardzo chciałam córę.
@Sundeep moja owulacja pewnie też tak mniej więcej kilka dni po @ i podejrzewam, że nie dość że owulacja wcześniej to pewnie pływaczki wytrwały w dogodnych warunkach ;).
 
Hej dziewczynki. Nie uwierzycie posliznęłam się wczoraj na schodach i palec troszkę spuchł w nocy bolał, rano był już siniak. Pojechałam na sor i się okazało, że złamany. Nic się z nim robi tzn nie gipsują , mam tylko tejpy i przeciwbóle (ktorych i tak nie mogę bo przecież karmię ;)). Malutkiemu dałam jogurt wczoraj i bardzo mu smakowało :). Idzie nam drugi zabek i troszkę płaczu wieczorem jest :/.

@Motylek90 fajnie, że wracacie do Pl i jeśli widzę taką radość to chyba Usa nie jest tak kolorowo jak się każdemu wydaje. A ile Mieszko ma ? Hehe tak dzieciaki uwielbiają. Mój wydaje takie okrzyki radości na pieski :).
@Malamonka1894 a Twoja córcia ile ma? Bo widzę, że u Was raczki i stanie :). Super
@MK_Piotrowiak czyli spacerówka zaakceptowana :). No i git. To trzymambteraz kciuki za chłopaka. Choć ja jak miałam pierwszą córę to bardzo chciałam córę.
@Sundeep moja owulacja pewnie też tak mniej więcej kilka dni po @ i podejrzewam, że nie dość że owulacja wcześniej to pewnie pływaczki wytrwały w dogodnych warunkach ;).
No nie jest wcale kolorowo. Bardzo niebezpiecznie się robi. Szczególnie w dużych miastach i okolicach. W Chicago i na przedmieściach jest teraz fala napadów z bronią i kradzieży samochodów. Już nie wspominając o strzelaninach, nawet w tak zwanych dobrych dzielnicach.
 
Zapomniałam dodać, że Mieszko skończy 8 miesięcy za 2 dni.
Hej dziewczynki. Nie uwierzycie posliznęłam się wczoraj na schodach i palec troszkę spuchł w nocy bolał, rano był już siniak. Pojechałam na sor i się okazało, że złamany. Nic się z nim robi tzn nie gipsują , mam tylko tejpy i przeciwbóle (ktorych i tak nie mogę bo przecież karmię ;)). Malutkiemu dałam jogurt wczoraj i bardzo mu smakowało :). Idzie nam drugi zabek i troszkę płaczu wieczorem jest :/.

@Motylek90 fajnie, że wracacie do Pl i jeśli widzę taką radość to chyba Usa nie jest tak kolorowo jak się każdemu wydaje. A ile Mieszko ma ? Hehe tak dzieciaki uwielbiają. Mój wydaje takie okrzyki radości na pieski :).
@Malamonka1894 a Twoja córcia ile ma? Bo widzę, że u Was raczki i stanie :). Super
@MK_Piotrowiak czyli spacerówka zaakceptowana :). No i git. To trzymambteraz kciuki za chłopaka. Choć ja jak miałam pierwszą córę to bardzo chciałam córę.
@Sundeep moja owulacja pewnie też tak mniej więcej kilka dni po @ i podejrzewam, że nie dość że owulacja wcześniej to pewnie pływaczki wytrwały w dogodnych warunkach ;).
 
Szczerze Ci powiem, że zależy od lekarza. Prywatnie wszędzie się dostaniesz a na NFZ różnie.. ale niby dzieci do.dwoch lat musza przyjąć na wizytę. Mimo to, ja ostatnio dostałam tekeporade jak mała miała zapalenie krtani i lekarz stwierdził, że przeciążyła struny głosowe i bezsensu, żeby ją oglądał. Pojechaliśmy prywatnie i dobrze, że bardziej się to nie rozwinęło.

Brakuje wyjść do restauracji, kina, gdziekolwiek.. moja mama ostatnio proponowała mi, że weźmie mała, żebyśmy mieli czas dla siebie. To by była fajna opcja, ale gdyby coś było otwarte, a tak to bezsensu..

Ale te nasze dzieciaczki szybko rosną. Dopiero się urodziły a już prawie chodzą [emoji3059]
Mamy ćwiczenia rozciągające mięśnie szyi i pleców. I musimy małego zachęcać żeby używał obu stron ciała po równo. Bo np. jak wstaje do pionu to zawsze używa najpierw lewej nogi. To samo z zabawą na brzuszku. Musimy go zachęcać żeby chwytał zabawki po prawej stronie bo najbardziej interesują go te po lewej.
Jeśli chodzi o pandemie to nie odczuwam jakichś wielkich różnic. Większość barów i restauracji jest zamniete, ale z małym dzieckiem i tak nie mam ochoty na wyjścia [emoji854] Sklepy sa normalnie otwarte. Samoloty latają. Znajomi wyjeżdżają na wczasy do Meksyku, jak co roku w zimie. Pracuję zdalnie większość czasu czego wcześniej nie robiłam i to jest chyba największa zmiana.
A jak żyje się w Polsce podczas pandemii? Jak z dostępem do lekarzy? Bo tego się najbardziej obawiam.
 
Ja poszłam na L4 zanim pandemia się zaczęła to oprócz noszenia maseczki wszędzie gdzie się wychodzi to pandemii prawie nie odczułam. No z wyjątkiem porodu Alicji gdzie musiałam być sama...

@sariska nie zazdroszczę 😰 jak sobie radzisz bez przeciwbólowych? Mocno boli?

Alicja zaczęła raczkować 18.01 i praktycznie zaraz przy tym gdzie nie podeszła tam patrzyła złapać się i stanąć na nogi 😂
 
No nie jest wcale kolorowo. Bardzo niebezpiecznie się robi. Szczególnie w dużych miastach i okolicach. W Chicago i na przedmieściach jest teraz fala napadów z bronią i kradzieży samochodów. Już nie wspominając o strzelaninach, nawet w tak zwanych dobrych dzielnicach.
Ło kurczę to faktycznie brzmi nieciekawie i jak w usa movie ehh okropne napady kradzieże, że to musi się dziać :(.
Jeśli chodzi o lekarzy to jak @Malamonka1894 mówi prywatnie wszędzie nfz różnie. Chociaż ja raczej mam fajną przychodnię i raczej skierowania wizyty itp są jeśli trzeba. Przed świetami córka miała chrypę i najpierw była teleporada, ale mówię, ze raczej do gardła trzeba zajrzeć.. no i okazało się wstępnie że angina(dostała amoksyciline i po tyg ją obsypało i okazało się że to mononukleoza), także kolejne skierowania itp. Także jak się słucha opowieści to chyba są przychodnie co robia problemy... choć ja się nie spotkałam...
@Malamonka1894 @Motylek90 to Wasze maluszki miesiąc starsze od mojego maluszka :). Ale już się szykuję na jego łobuzowanie ;).
@MK_Piotrowiak to widzę, że Alicja też jest spryciara z raczkowaniem i wstawaniem. Mój póki co startuje i zobaczymy kiedy wystartuje. A ból jak boli to zimny okład.. apap biorę i jakoś to jest. Chyba mam naprawdę wysoki próg bólu ;).
 
reklama
Szczerze Ci powiem, że zależy od lekarza. Prywatnie wszędzie się dostaniesz a na NFZ różnie.. ale niby dzieci do.dwoch lat musza przyjąć na wizytę. Mimo to, ja ostatnio dostałam tekeporade jak mała miała zapalenie krtani i lekarz stwierdził, że przeciążyła struny głosowe i bezsensu, żeby ją oglądał. Pojechaliśmy prywatnie i dobrze, że bardziej się to nie rozwinęło.

Brakuje wyjść do restauracji, kina, gdziekolwiek.. moja mama ostatnio proponowała mi, że weźmie mała, żebyśmy mieli czas dla siebie. To by była fajna opcja, ale gdyby coś było otwarte, a tak to bezsensu..
Masz rację, że bez kin, restauracji itp jest kiepsko... oby pomału wszystko wróciło do normy.
 
Do góry