reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Hej dziewuszki :).
U mnie dół na całego.. starsza złamała rękę :(... twardziej z niej bo prawie wcale nie płakała, ale pobolewa ją i widać, że cierpi. Żal mi jej bo ona jest bardzo aktywna, rower, rolki basen, konie, a teraz uziemiona na 6 tyg.. ehh

Syncio w sobotę skończył 6 tyg waży 4840 g i ma 60 cm także przybrał od najniższej wagi w 4 dobie więcej niż 2 kg. I widzę jsk urósł :). I jak się zmienił :), uśmiecha się jak się mówi do niego, korzystamy z kontrastowych ksiażeczek i gada sobie do nich :). Na karuzelke co mu zrobiłam też intensywnie patrzy, także widać zmiany.

Kurcze ja nic nie robię z noskiem.. tzn jak słyszę, że coś mi furczy to odciągam wtedy.
Mój się nie ślini jeszcze ;).
@Nerwicówka35 ja jak czuję, że mniej mam to piję wode i czasem korzystam z karmi ;). Nie stresuj się, że masz mało mleka tylko nawadniaj się :).
 
reklama
Hej dziewuszki :).
U mnie dół na całego.. starsza złamała rękę :(... twardziej z niej bo prawie wcale nie płakała, ale pobolewa ją i widać, że cierpi. Żal mi jej bo ona jest bardzo aktywna, rower, rolki basen, konie, a teraz uziemiona na 6 tyg.. ehh

Syncio w sobotę skończył 6 tyg waży 4840 g i ma 60 cm także przybrał od najniższej wagi w 4 dobie więcej niż 2 kg. I widzę jsk urósł :). I jak się zmienił :), uśmiecha się jak się mówi do niego, korzystamy z kontrastowych ksiażeczek i gada sobie do nich :). Na karuzelke co mu zrobiłam też intensywnie patrzy, także widać zmiany.

Kurcze ja nic nie robię z noskiem.. tzn jak słyszę, że coś mi furczy to odciągam wtedy.
Mój się nie ślini jeszcze ;).
@Nerwicówka35 ja jak czuję, że mniej mam to piję wode i czasem korzystam z karmi ;). Nie stresuj się, że masz mało mleka tylko nawadniaj się :).

Rzeczywiście widzę poprawę po intensywnym nawadnianiu, ale troszkę spanikowałam 😁
Niesamowicie widać zmiany u Maluszków, dosłownie każdego dnia się zmieniają 😍
 
Mamy a jak z przybieraniem na wadze Waszych maluszków? Moja mała na 9 tygodni ważyła 5 kg, jej najniższa waga wynosiła 3280, na początku szybko przybierała a w ciągu ostatniego miesiąca przybrała 0,5 kg. Lekarz mówi że to ok... Ale gdzieś czytałam że dzieci powinny przybierać ok 1 kg miesięcznie
 
Mamy a jak z przybieraniem na wadze Waszych maluszków? Moja mała na 9 tygodni ważyła 5 kg, jej najniższa waga wynosiła 3280, na początku szybko przybierała a w ciągu ostatniego miesiąca przybrała 0,5 kg. Lekarz mówi że to ok... Ale gdzieś czytałam że dzieci powinny przybierać ok 1 kg miesięcznie
W pierwszych 4 miesiącach życia dzieci powinny przybierać ok. 120 - 225 g na tydzień. Czyli Twoja mieści się w normie [emoji4] Później to przybieranie na wadze spowalnia. U nas najniższa waga wynosiła 3400, a teraz mamy 5600 - w sobotę skończyliśmy 6 tygodni.

Jak sobie radzicie w te upały? Czy Wasze maluszki bywają teraz marudne? U mnie mały praktycznie tylko w pieluszce jest (na noc zakładamy dodatkowo śpiworek), a i tak się chyba męczy. Prawie cały czas jest przy mnie i tylko wtedy jest spokojny, a tak to pobudka co chwilę i marudzenie.
 
W pierwszych 4 miesiącach życia dzieci powinny przybierać ok. 120 - 225 g na tydzień. Czyli Twoja mieści się w normie [emoji4] Później to przybieranie na wadze spowalnia. U nas najniższa waga wynosiła 3400, a teraz mamy 5600 - w sobotę skończyliśmy 6 tygodni.

Jak sobie radzicie w te upały? Czy Wasze maluszki bywają teraz marudne? U mnie mały praktycznie tylko w pieluszce jest (na noc zakładamy dodatkowo śpiworek), a i tak się chyba męczy. Prawie cały czas jest przy mnie i tylko wtedy jest spokojny, a tak to pobudka co chwilę i marudzenie.
U mnie to samo, cały czas marudzenie, przy piersi cały czas ale też źle, butla dalej źle, że spaniem kiepsko, śpi odkryta w samym body a i tak jak ją dotykam to parzy 🤦‍♀️chyba sama już nie wie co chce a ja razem z nią.
 
Hej [emoji4] U mnie mały od początku cały czas przyklejony do mnie. Co do snu się nie wypowiadam bo on prawie wcale nie śpi, dziś w nocy może jakieś 3 godz., w dzień nie więcej. Babcia mówi że ma to po mnie [emoji85]. Ubieram go tylko w bodziaka albo samą koszulkę, w nocy pajac ale niczym nie przykrywam.
Wczoraj ważyłam małego na łazienkowej wadze wychodzi mi że ponad 5kg waży urodził się 3040 i właśnie kończy 8 tydzień. Apetyt ma bardzo duży.
 
Halo dziewczynki :)
u nas nadal upały 🤪 no i mój chodzi albo bodziak albo koszulki, spodenki mam, ale z dresówki to za grube i uszyłam mu bloomersy ;). Póki co tylko dwie pary i dwa różne kroje ;). Ale pampersa zakrywają i wygladają fajnie :).
Jak czytam o śnie Waszych maluszków to chyba się powinnam cieszyć. Bo mój w nocy wstaje tylkk na jedzenie.. zasypia 21:00-22:0 i wstaję 1:00-2:00,potem 4:00-5:00 , 7:00 i przeważnie zasypia i śpi do 9:00. W ciągu dnia już jest aktywny i czasem spi godzinkę a czasem 2 różnie to jest... ale odpaliłam matę edukacyjną :) i leży tam z 40 minut i ogląda wszystko.
Miłego dzionka
 
O właśnie, był już taki temat, ale chyba z miesiąc temu :) @sariska wspomniała o macie. A jak spędzają czas Wasze maluchy? Moja córcia też jest co raz aktywniejsza i w dzień śpi w sumie koło 2h, ale to cały czas rozłożony na drzemki po 15-20minut. Między mleczkiem a zmianą pieluszek, trochę się przytulamy, wkładam Mała do bujaczka-lezaczka. Czasem leży w łóżeczku i ogląda zabaweczki. Nad przewijakiem mam też kontrastowe karty. Mała leży i bryka nóżkami i rączkami :) układam ją też na brzuszku i pokazuję kontrastową książeczkę :)
 
reklama
O właśnie, był już taki temat, ale chyba z miesiąc temu :) @sariska wspomniała o macie. A jak spędzają czas Wasze maluchy? Moja córcia też jest co raz aktywniejsza i w dzień śpi w sumie koło 2h, ale to cały czas rozłożony na drzemki po 15-20minut. Między mleczkiem a zmianą pieluszek, trochę się przytulamy, wkładam Mała do bujaczka-lezaczka. Czasem leży w łóżeczku i ogląda zabaweczki. Nad przewijakiem mam też kontrastowe karty. Mała leży i bryka nóżkami i rączkami :) układam ją też na brzuszku i pokazuję kontrastową książeczkę :)
U nas z rana po pobudce tak do godzinę Jeremi leży mi na kolanach i się bawimy: masażyk, liczymy paluszki, pokazujemy sobie nawzajem język, po porannej drzemce zwykle noszę go w chuście( tak godzinę mniej więcej) a sama coś ogarniam albo tylko noszę, chodząc po domu, jeśli Mały nie ma humoru. Popołudniu próby dłuższego leżenia na brzuszku z lusterkiem przed nim, zabawki, spacer, zabawy z tatą. Do tego dochodzą ćwiczenia na brzuszek i barki zalecone przez fizjoterapeutkę - staram się przynajmniej 3 razy dziennie i tak nam mija czas. Z zabawek to karty kontrastowe, grzechotka, grzyb Mombella i zawieszka do wózka z pluszowymi zwierzętami. Póki co bujaczek i pałąk z kolorowymi zabawkami/ dzwoneczkami do leżenia na macie nie jest akceptowany. A czy Wasze maluchy też mają swoje ulubione obiekty w domu? Mój potrafi do pół godziny gadać do lampy i obrazka nad łóżkiem.
 
Do góry