reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Właśnie byliśmy dziś u położnej na ważeniu i mały przybrał na wadze 2x tyle ile powinien więc chyba te moje obawy co do tego że mam za mało mleka są bezpodstawne
 
reklama
Leon tez czasami się denerwuje przy piersi i wtedy staram się go uspokoić i daje piersiom i sobie chwile odpoczynku pije herbatę i szklankę wody i wtedy wracamy do karmienia jeszcze raz i już jest lepiej czasami ciepły prysznic lub termofor na piersi tez pomaga pokarm lepiej leci. Ja nie mam mm w domu ale wiem ze jak bym miała to już dawno bym wymiękła i kilka razy podała.
Tez czytałam o tym wskaźniku i kontroluje ilość zużytych pieluszek u nas wszystko w normie mały tez przybiera wiec chyba niepotrzebnie się martwię o ilość pokarmu.
Moja jak nie złapie dobrze piersi i się nie może najeść to krzyczy w niebo głosy. Nie mogłabym wyjść z pokoju a co dopiero prysznic 😔 choć napewno mi by to bardzo pomogło i na piersi i na nerwy.
 
Jeśli robi to sporadycznie to nie. ale jeśli często się to zdarza to zgłosić do pediatry i onnda skierowanie do neurologa.

Poczytaj w internecie o wzmozonym napecii mięśniowym i tam są ładnie opisane objawy tego. Między innymi jest to właśnie obracanie się takiego maluszka, co nie powinno mieć miejsca.
@Malamonka1894 moje 1-miesięczne dziecko też umie przekręcić się z plecków na bok czy mam gdzieś to konsultować? Do tej pory nikt nam nie zwrócił na to uwagi
 
Jeśli robi to sporadycznie to nie. ale jeśli często się to zdarza to zgłosić do pediatry i onnda skierowanie do neurologa.

Poczytaj w internecie o wzmozonym napecii mięśniowym i tam są ładnie opisane objawy tego. Między innymi jest to właśnie obracanie się takiego maluszka, co nie powinno mieć miejsca.
W sumie moja też tylko sporadycznie obkrecic się na bok , nie robi tego co chwilę 🙂
 
... No i stało się...odparzenie 😩 😩 😩 nie wiem dlaczego. Mojej córci podmywalam pupę przy każdej zmianie pieluszki. Czysta woda+wacik. Smarowałam co drugą, trzecia zmianę linomagiem, bo podobno za dużo też nie dobrze. Pieluszki pampers premium care, czyli podrażniać nie powinny. Dodam, że Mała nigdy nie miała pieluszki dłużej niż 2h (podczas spania) więc nie chodzi o to, że leżała długo w brudnej... Smaruje póki co bepanthenem i linomagiem na zmianę, bo nie wiem co lepsze, mam też w domu sudocrem, ale jeszcze nie używałam, bo na różne opinie. A może Wy macie coś sprawdzonego? Stosujecie w ogóle jakieś zasypki np. Pod pachy i między jakieś fałdki na ciałku malucha?
ja smaruje malemu tormentiolem. Mowia ze to nie dla takich maluszkow. Ale smarowalam mojemu pierwszemu synkowi jak byl malutki i mial odparzona pupe bo tylko to pomagalo (teraz ma 10 lat) i zyje 😁 i corci tez tym smarowalam i teraz malemu tez jak sie odparzy tym smaruje. I tez uzywalam premium care pampersow i dupka sie odparzyla. Zmienilam na pampers baby dry i jak narazie super sie sprawdzaja.
 
W szpitalu też mówili że w razie odparzeń sudocrem albo tormentiol
ja smaruje malemu tormentiolem. Mowia ze to nie dla takich maluszkow. Ale smarowalam mojemu pierwszemu synkowi jak byl malutki i mial odparzona pupe bo tylko to pomagalo (teraz ma 10 lat) i zyje [emoji16] i corci tez tym smarowalam i teraz malemu tez jak sie odparzy tym smaruje. I tez uzywalam premium care pampersow i dupka sie odparzyla. Zmienilam na pampers baby dry i jak narazie super sie sprawdzaja.
 
Dziewczyny, czy macie do polecenia jakieś ciekawe książki na temat rozwoju dzieciaczka, i stymulacji rozwoju poszczególnych zmysłów, mięśni, percepcji itd. Byłam wczoraj w 3 księgarniach i jakieś takie szajsowne te "poradniki". W necie natomiast jest zatrzęsienie pozycji, ale bez zaglądania do środka też ciężko coś wybrać.
 
reklama
Ale jednak zrobiła Ci to więcej niż 3 razy ?
Ja bym jednak to skonsultowała.. nie zaszkodzi a chociaż głową spokojna..
Nie :) więcej niż 3 razy nie, badana była u pediatry i wszystko jest ok nie ma żadnych zastrzeżeń. Ale będę obserwować gdyby zaczęła robić dziwne rzeczy to będą musiała dać lekarce i pomyśli się co dalej
 
Do góry