reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Hejo mamusie
@Martyna Kołodziejczyk i zaszczepili Ci z zołtaczką? Moja połozna najpier mi kazała zrobić badania bilrubiny i crp, bo dość długo był żółty. Także ja na bank nie będę szczepić na 6 tyg. Oj tak i rozumiem Twìj płacz przy szczepieniu 2 razy to przerabiałam ;) i też płakałam... teraz tatusia wyślę haha..
@Lil12 trzymam za Was kciuki :). A Twija corcia to i tak większa się urodziła.. mój 3600 ważył jak miał 3 tyg.. jutro go zważę, bi my u dziadków.
@Mia12345 kryzys laktacyjny to i ja miałam.. jak wydahe mi się, że nie mam mleka to fema.... er piję. A jak malutką przystawiasz to musisz raczej mleko mieć...fakt, że jak wisi cały dzień to nie zdażą się napełnić bardzo. Mój tylko jest na cycu... ale na wieczor mu odciagam by szybko sibie zjadł i zasnął... ale wczoraj się przy butli złościł, mimo że ja mu daję z medeli calmy.
@Nerwicówka35 a czemu co godzinę Twoja je? Bo jak z cycka na żądanie co godzinę może być.. to z butli co godzine to chyba za dużo... choć może tyle potrzebuje. Machanie raczkami, nóżkami to już jest etap rozwoju :), wodzenie wzrokiem za ciemnymi przedmiotami też.
Dobra ładnie jest uciekam na spacer ;)
 
reklama
Hejo mamusie
@Martyna Kołodziejczyk i zaszczepili Ci z zołtaczką? Moja połozna najpier mi kazała zrobić badania bilrubiny i crp, bo dość długo był żółty. Także ja na bank nie będę szczepić na 6 tyg. Oj tak i rozumiem Twìj płacz przy szczepieniu 2 razy to przerabiałam ;) i też płakałam... teraz tatusia wyślę haha..
@Lil12 trzymam za Was kciuki :). A Twija corcia to i tak większa się urodziła.. mój 3600 ważył jak miał 3 tyg.. jutro go zważę, bi my u dziadków.
@Mia12345 kryzys laktacyjny to i ja miałam.. jak wydahe mi się, że nie mam mleka to fema.... er piję. A jak malutką przystawiasz to musisz raczej mleko mieć...fakt, że jak wisi cały dzień to nie zdażą się napełnić bardzo. Mój tylko jest na cycu... ale na wieczor mu odciagam by szybko sibie zjadł i zasnął... ale wczoraj się przy butli złościł, mimo że ja mu daję z medeli calmy.
@Nerwicówka35 a czemu co godzinę Twoja je? Bo jak z cycka na żądanie co godzinę może być.. to z butli co godzine to chyba za dużo... choć może tyle potrzebuje. Machanie raczkami, nóżkami to już jest etap rozwoju :), wodzenie wzrokiem za ciemnymi przedmiotami też.
Dobra ładnie jest uciekam na spacer ;)
Tak ale trochę tylko zoltaczki ma . Nie znam się pediatra małej nie powiedziała nic o badaniach więc chyba tak można. Ona niby tylko lekkie ślady zoltaczki ma .
 
Dziewczyny moim ostatnim odkryciem jest chusta, Leon jest ostatnio nieodkladalski No chyba ze w wózku na spacerze a tak to cały dzień na raczkach kupiłam chustę i niesamowicie ułatwia mi życie 😁😁 władam małego a on po 2 min śpi 😮

Tez mam ostatnio problem z pokarmem staram się częściej przystawiać małego i pilnować się z piciem bo pije za mało o to tez może być powód.
U nas właśnie piękna pogoda to wybraliśmy się na spacerek a jak u Was?
 
Dziewczyny moim ostatnim odkryciem jest chusta, Leon jest ostatnio nieodkladalski No chyba ze w wózku na spacerze a tak to cały dzień na raczkach kupiłam chustę i niesamowicie ułatwia mi życie 😁😁 władam małego a on po 2 min śpi 😮

Tez mam ostatnio problem z pokarmem staram się częściej przystawiać małego i pilnować się z piciem bo pije za mało o to tez może być powód.
U nas właśnie piękna pogoda to wybraliśmy się na spacerek a jak u Was?
U nas zimno i leje więc kisimy się w domu 😔 ja już z pokarmem lepiej, piję na przemian fem******r i lac****n i pomaga 🙂 i też staram się nawadniać bo ostatnio faktycznie za mało piję a to nie pomaga 😉
 
U nas też z pokarmem lepiej wczoraj pierwszy raz udało nam się cały dzień na piersi [emoji16] na noc dostał tylko mm. Co do chusty ja miałam wątpliwości że nie będę umiała tego właściwie wiązać ale mamy nosidełko jeszcze nie próbowałam bo jest od 3,5 kg i mały musiał do niego dorosnąć i stwierdziliśmy że poczekamy aż skończy miesiąc (czyli już w sobotę [emoji4]) mam nadzieję że to trochę ułatwi mi życie bo Dawid by tylko na moich rękach siedział

Smarujecie twarz dziecka jakimś kremem? Mój mały ma trochę suchej skóry na czole, na całym ciele pomogło smarowanie balsamem ale nie wiem co zrobić z czołem?
Czy wasze dzieci chętnie leżą na brzuszku. Mój się strasznie awanturuje ale miałam zalecone dla jego dobrego rozwoju układanie go na brzuchu do 6 godz. dziennie i nie wiem jak to mamy zrobić. Czy po pewnym czasie dzieci się przyzwyczajają do tej pozycji?
 
U nas też z pokarmem lepiej wczoraj pierwszy raz udało nam się cały dzień na piersi [emoji16] na noc dostał tylko mm. Co do chusty ja miałam wątpliwości że nie będę umiała tego właściwie wiązać ale mamy nosidełko jeszcze nie próbowałam bo jest od 3,5 kg i mały musiał do niego dorosnąć i stwierdziliśmy że poczekamy aż skończy miesiąc (czyli już w sobotę [emoji4]) mam nadzieję że to trochę ułatwi mi życie bo Dawid by tylko na moich rękach siedział

Smarujecie twarz dziecka jakimś kremem? Mój mały ma trochę suchej skóry na czole, na całym ciele pomogło smarowanie balsamem ale nie wiem co zrobić z czołem?
Czy wasze dzieci chętnie leżą na brzuszku. Mój się strasznie awanturuje ale miałam zalecone dla jego dobrego rozwoju układanie go na brzuchu do 6 godz. dziennie i nie wiem jak to mamy zrobić. Czy po pewnym czasie dzieci się przyzwyczajają do tej pozycji?


6h na brzuszku? To w ogóle możliwe? Moja po 10 minutach już stęka i krzyczy
 
Dzień dobry mamusie :).
Mój synuś waży 3880 😁😁 no cieszę się niesamowicie :). Bo je i rośnie hihi.
@paulinak93 tak chusta to jest to :). Ja też mam zakupiona. I dziś próbujemy jak już ma taką fajną wagę
@Mia12345 super, że z pokarmem lepiej :). U nas też padało, sle już słońce wychodzi :/, to pewnie gdzieś pójdziemy :).
@Emxka chusta prosta w obsłudze :), ja mam dwa nosidełka i chustę, ale jeszcze nic nie użyłam. Bo moj królewicz jak zje to śpi i go do łóżeczka daję. No i fajnie, że laktacja lepiej.

Mój królewicz dziś odkrył rączki :). Tak długo się wpatrywał i dziwił co to takiego hihi :).
A na suchą skórkę na czole stosuję linomag z różową nakrektą , mój też mi się tam jeszcze troszkę łuszczy ;) i krem daje radę.
 
6h na brzuszku? To w ogóle możliwe? Moja po 10 minutach już stęka i krzyczy
Chyba chodzi o 6h w ciągu dnia. I tak jest to możliwe, ale najlepiej kłaść conajmniej pół h po karmieniu. My często leżymy bo mój lubi. Ale jak się złości to go nie daję tylko próbuję za pół h . I musi być dość twarda powierzchnia, nie zapadająca się.
 
reklama
Tak chodziło o 6 godz łącznie. Mamy też zalecone noszenie w odpowiedni sposób to też podobno fajnie rozwija bioderka i noszenie w chustach/nosidełkach. Ogólnie trafiliśmy na fajnego lekarza poszliśmy z pępkiem a zostałam poinstruowana jak nosić przewracać na brzuszek co ewentulnie robić jakby kołki się pojawiły
Zaraz wyślę męża po linomag, my używamy żelu do mycia linomag i jak narazie się sprawdza więc mam nadzieję że krem też będzie ok, a używasz go też do pupy czy tylko na ciałko?
Chyba chodzi o 6h w ciągu dnia. I tak jest to możliwe, ale najlepiej kłaść conajmniej pół h po karmieniu. My często leżymy bo mój lubi. Ale jak się złości to go nie daję tylko próbuję za pół h . I musi być dość twarda powierzchnia, nie zapadająca się.
 
Do góry