reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

@MK_Piotrowiak - dziękuję, czyli niewiele muszę dopakować.

@paulinak93 - zgadzam się, że rodzice powinni mieć prawo wyboru, ale także dostęp do rzetelnych informacji. Jak się samemu dobrze nie poszpera to albo trafi się na strony mówiące żeby kategorycznie nie szczepić, bo autyzm lub inny poważny NOP gwarantowany albo że szczepionki są w pełni bezpieczne. No i chyba wiele osób z nastawieniem anty do szczepionek myśli, że skoro w innych krajach szczepienia nie są obowiązkowe to ludzie na pewno nie szczepią dzieci. A tak nie jest. Po południu z ciekawości sprawdzałam statystyki i około 90% (a czasem i więcej) dzieci jest szczepionych w krajach takich jak Anglia, Szwecja czy właśnie Dania.

@sariska - wypisali Cię do domu czy jednak mały zdecydował się na wyjście? [emoji6]
 
reklama
@MK_Piotrowiak dziś nie miałam weny żeby kończyć królika ale uszyłam coś takiego
IMG_20200612_212928.jpeg
 
@MK_Piotrowiak - dziękuję, czyli niewiele muszę dopakować.

@paulinak93 - zgadzam się, że rodzice powinni mieć prawo wyboru, ale także dostęp do rzetelnych informacji. Jak się samemu dobrze nie poszpera to albo trafi się na strony mówiące żeby kategorycznie nie szczepić, bo autyzm lub inny poważny NOP gwarantowany albo że szczepionki są w pełni bezpieczne. No i chyba wiele osób z nastawieniem anty do szczepionek myśli, że skoro w innych krajach szczepienia nie są obowiązkowe to ludzie na pewno nie szczepią dzieci. A tak nie jest. Po południu z ciekawości sprawdzałam statystyki i około 90% (a czasem i więcej) dzieci jest szczepionych w krajach takich jak Anglia, Szwecja czy właśnie Dania.

@sariska - wypisali Cię do domu czy jednak mały zdecydował się na wyjście? [emoji6]
dokładnie ludzie powinni mieć dostęp do rzetelnych informacji z drugiej strony jesli ktoś jest osoba inteligentna i chce podjąć decyzje to powinien zaczerpnąć wiedzy z więcej niż 1 źródła.
Tez ostatnio z ciekawości czytałam te statystyki i się zaskoczyłam bo myślałam ze jak nie jest obowiązkowe to mniej ludzi szczepi a jednak tak nie jest. Czy możliwe ze w tych krajach ludzie są lepiej poinformowani?
Czytałam np ze jak w Rumunii znieśli obowiązek szczepień to liczba szczepień spadła. Ciekawe od czego to zależy?


@sariska się nie odzywasz, czyżby coś się ruszyło? Trzymamy kciuki 😊😊😊
 
Moje maleństwo jest nieczułe na jakiekolwiek emocje, które czuje mama 🤬😂😂

Moja siostra z Anglii przyjechała samochodem razem z moją 7miesięczną chrześnicą i zrobiły mi niespodziankę, takie emocje a jej się wyjść nie chce 😂😭.

Przed chwilą miałam rozmowę z mężem i stwierdziliśmy, że cokolwiek bym nie robiła ona chyba jednak sama nie wyjdzie 😭 do przyszłego piątku ma czas a później wywoływana 😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭

@Emxka piękny 😍😍😍 mam tyle czasu, sama bym się wzięła za coś 🤬😂
 
@MK_Piotrowiak szycie takich podstawowych rzeczy nie jest trudne mnie zmobilizował korona szyłam maseczki, a przed nawet nie umiałam nawlec igły w maszynie[emoji85].
Widocznie naszym dzidziom jest bardzo dobrze w brzuszkach, chyba aż za dobrze. Ja też już czekam na środę mam skierowanie do szpitala. Z jednej strony już nie mogę się doczekać z drugiej jestem przerażona i cały czas się zastanawiam o czym jeszcze zapomniałam. Dzisiaj pewnie przepakuje walizkę po raz setny.
 
Halo ;) dziewczuszki nic nie wzięło ;). Z rozwarciem i cukrzycą mnie nie wypiszą. Z kim bym nie rozmawiała radzili zostać... ale ja już mam dość. W szpitalu się nic nie robi, a w domu bym to i tanto zrobiła. No i jeszcze dr. mówił, że w środę lub czwartek będą wywoływać... no i gdybam. Bo jak wyjdę to będę czekać aż samo się zacznie.
@Emxka super plecaczek :). Hehe jak się chce to się da :).
@MK_Piotrowiak fajnie, że siostra przyjechała

Jeśli chodzi o szczepienia. Ja szczepię, skoro nas szczepili i człowiek dał radę i uniknął tych wszystkich zakaźnych to... tylko szczepię jak dzieci zdrowe, żadnego kataru, ząbkowania itp. Na rota szkoda kasy... bo tam sa tylko 3 szczepy , a tego świństwa jest tyle, że hej. 1 córka szczepiona, druga nie i co i 1 łapie częsciej niż druga, a do tego mi się odwadnia .. ale na szxzęscie 1 raz złapały ok 4-5 roku życia.
 
Halo ;) dziewczuszki nic nie wzięło ;). Z rozwarciem i cukrzycą mnie nie wypiszą. Z kim bym nie rozmawiała radzili zostać... ale ja już mam dość. W szpitalu się nic nie robi, a w domu bym to i tanto zrobiła. No i jeszcze dr. mówił, że w środę lub czwartek będą wywoływać... no i gdybam. Bo jak wyjdę to będę czekać aż samo się zacznie.
@Emxka super plecaczek :). Hehe jak się chce to się da :).
@MK_Piotrowiak fajnie, że siostra przyjechała

Jeśli chodzi o szczepienia. Ja szczepię, skoro nas szczepili i człowiek dał radę i uniknął tych wszystkich zakaźnych to... tylko szczepię jak dzieci zdrowe, żadnego kataru, ząbkowania itp. Na rota szkoda kasy... bo tam sa tylko 3 szczepy , a tego świństwa jest tyle, że hej. 1 córka szczepiona, druga nie i co i 1 łapie częsciej niż druga, a do tego mi się odwadnia .. ale na szxzęscie 1 raz złapały ok 4-5 roku życia.
to jak radzą zostać to lepiej się słuchać. Potraktuj to jak wakacje, może przeczytaj książkę albo obejrzyj netflixa 😁 maluszek wyjdzie to nie będzie czasu na takie drobne przyjemności.



Ja dziś odkurzyłam samochód i posprzątałam dokładnie, ostatni raz był tak czysty jak wyjeżdżał z salonu 😂😂😜 jeszcze tylko fotelik zamontować i jesteśmy gotowi.
W poniedziałek rano jadę do szpitala na kontrole 41+3, zobaczymy co zadecydują, wolałabym żeby mały sam wyszedł a nie żeby wywoływali. Boje się ze coś będzie nie tak i zadecydują CC.. wolałabym tego uniknąć ale jak będzie trzeba to nie będę się kłócić.

Jak Wasze samopoczucie dzisiaj?
 
Taaak 😍 Wczoraj (12.06.2020 r.) O godz. 15:55 powitaliśmy na świecie Maksymiliana 👣 Główka 36 cm, 4020 g, 59 cm, 9/10, Porod SN bez znieczulenia z nacięciem 😍 Najlepszy porod na świecie od 4 skurcze, 8 na porodówce odpłynięcie częściowe wód a już po 15:55 Maks z nami ❤️❤️❤️ Tyle się działo że nie miałam czasu w ogóle nawet napisać 😱 Jestem ogromnie przeszczęśliwa i w ogóle jeśli są depresję poporodowe to ja właśnie przeżywam coś w ogóle odwrotnego 😂😂😂

Jeśli chodzi o szczepienia, to ja szczepie. Wszystkie podstawowe i takie na które moje dziecko jest bardziej narażone. Nikt z mojej rodziny nie miał NOPa, ale mam w rodzinie przypadki śmierci nieszczepionych dzieci. Oczywiście to nie te czasy, ale moja prababcia (też Michalina) urodziła 7 dzieci, a później została jej 5tka, jedno dziecko zabrało krztusiec, a drugie zachorowało na odrę i z powodu powikłań zmarło. Niestety w jej czasach szczepien nie było, a przynajmniej ogólnodostępnych. Nie wyobrażam sobie stracić jednego dziecka, a co dopiero dwójki 😰
 
reklama
@sariska też bym wykorzystała czas na relaks 😂 przed 6 dni w szpitalu jak byłam to dwie książki przeczytałam.

@paulinak93 brawo dla Ciebie, ja dziś trochę po schodach aby pomaszerowałam bo stopy mam tak opuchnięte, że szok 😨

@Michasia0 serdecznie gratuluję 😍😍😍 dużo zdrowia dla Ciebie i małego ❤❤❤

Moje samopoczucie dziś? Chodzę jak kaczka a temperatura mnie dobija bo cała popuchnięta jestem 🙈
 
Do góry