reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Cykl zaczął mi się dokładnie tego samego dnia 7-8.09 ale przez wczesne w 5 tygodniu poronienie, poszłam do lekarza i nie miał przeciwskazań do dalszych starań. Wczoraj zrobiłam test i pokazała się druga kreska też bardzo blada ale prócz braku miesiączki nie czuję objawów, nie bolą mnie piersi a w poprzednim cyklu po zapłodnieniu bolały. Chyba we wtorek zrobię ponownie test żeby sprawdzić czy kreska ciemnieje no i betę.
No to trzymajmy za siebie kciuki! Daj znać jak się to wszystko u Ciebie rozwija
 
reklama
Ja miałam ostatnią miesiączkę 14.09 ale za to ja mam 24-dniowe cykle. Betę robiłam dzisiaj rano, ogólnie planowo termin @ mam na wtorek, a beta dziś 17,02 mlU/ml i w tych widełkach mojego laboratorium to jest wartośc odpowiednia dla zarówno 3 jak i 4tc. Wiem, malutka ale tym się nie przejmuje, bo przy pierwszej ciązy miałam 24,6 jeden dzień po spodziewanej miesiączce. Może podlecę jeszcze we wtorek zrobić i zobaczymy jak wzrasta. Właśnie sobie odpaliłam kalendarz mojego gina i sama nie wiem kiedy iść, chyba się umówię na 23-24.10. A tak czy inaczej w tygodniu podejdę do ginekologa w mojej przychodni (pracuję w rejestracji) i poproszę o usg.
To moja pierwsza ciąża i troszkę wariuję ;) jeszcze złapało mnie małe przeziębienie i kompletnie nie wiem jak na to zareagować. Trzymam kciuki żeby u Ciebie było wszystko ok
 
Antiba, jasne dam znać. Boję się żeby nie skończyło się jak w poprzednim cyklu, bo to dla mnie ostatnie momenty na zajście w ciążę, mam prawie 40 lat i tak nas naszło na drugie dziecko, mam 6-letniego synka.
Trzymam kciuki za Ciebie i wszystkie starające się.
 
To moja pierwsza ciąża i troszkę wariuję ;) jeszcze złapało mnie małe przeziębienie i kompletnie nie wiem jak na to zareagować. Trzymam kciuki żeby u Ciebie było wszystko ok
Nie martw się, ja też przeziębiona jestem :p nieświadomie jeszcze wczoraj się najadłam Gripexu i syropów na kaszel ale dziś tylko inhalacja, woda morska do nosa i herbatka z cytryną ;p będzie dobrze, ja też wariowałam przy pierwszej ciąży i nie sądzę, żebym była całkowicie spokojna przy tej. Każda ciąża jest inna i tak na prawdę nie wiadomo, co przyniesie. Pierwszą zniosłam super, zero dolegliwości, fakt faktem, że bardzo dużo przytylam bo prawie 30kg więc wiem, że teraz muszę na to uważać, ale poza tym tak na prawdę to nie wiem czego się przy tej spodziewać.
 
Super wynik :)



co do wartości To u mnie w lab wygląda to tak:
Zobacz załącznik 1027534
Tak więc jak na 4tc jest wysoka :)
U mnie w lab znów wygląda to tak jak w załączeniu przy mojej becie wg Twojego wskaźnika jestem w 5 tygodniu a według mojego w 2-3 tygodniu. Jak to ogarnąć już sama nie wiem
Screenshot_20191006_161015_com.android.chrome.jpg
 
U mnie w lab znów wygląda to tak jak w załączeniu przy mojej becie wg Twojego wskaźnika jestem w 5 tygodniu a według mojego w 2-3 tygodniu. Jak to ogarnąć już sama nie wiem Zobacz załącznik 1030814
Mam takie same normy u siebie. Na początku wchodziłam ledwo w pierwszy tydzień. Gdy sprawdzałam hcg 3 dni przed miesiączka a potem 2 dni później przeskoczylam o tydzień. Za chol... Mi te wartości nie pasują, bo hcg wzrasta bardzo szybko, ale to jest tylko orientacyjne. Sprawdź czy rośnie jeżeli tak to na tym etapie to dobra wiadomość. Trzymam za was kciuki i chce w piątek zobaczyć już zarodek będzie to 5+5 więc może już coś zobaczę a kolejna wizyta będzie 5 dni później więc ja prawie co tydzień u lekarza. Nie wytrzymała bym 3 tyg. W niepewności.
 
U mnie w lab znów wygląda to tak jak w załączeniu przy mojej becie wg Twojego wskaźnika jestem w 5 tygodniu a według mojego w 2-3 tygodniu. Jak to ogarnąć już sama nie wiem

bierz pod uwagę wartości referencyjne z laboratorium w którym robisz badanie :) i mówi się też aby nie zmieniać laboratorium czyli jeśli sprawdzasz przyrost bety to robisz je w tym samym miejscu.
A co do tygodnia ciąży to najlepiej sobie wyliczyć za pomocą różnych dostępnych kalkulatorów online ;) "widełki" bety informują nie o tym w którym tygodniu jesteś tylko czy beta odpowiednio Ci przyrasta w odniesieniu do Twojego tygodnia ciąży
 
Ja akurat jak miałam owulacja to rozlozylam się na całego. Myślałam, że nic już z tego nie będzie. Najlepsze ciepłe mleko, jeden lub dwa ząbki czosnku przecisniete przez praske i dobrej jakości miod(2 łyżeczki) piłam rano i wieczorem. Po dwóch dniach przeszło wszystko
 
reklama
Do góry