reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Nie pomogę niestety :(
Ja pościeli na lato nie kupuje ale zainwestowałam za to w kocyk bambusowy i otulacze z lullalove, rozek dostałam w prezencie a kokon też odpuszczam 😂
U mnie podobnie pościeli nie kupuje. Kocyk bambusowy mam jeden, dwa z muślinu(choć drugi czeka na uszycie ;)) , i jeden kocyk wafel lniany. Rożek sobie uszyłam i kokon też ;) ( bo wiem, ze w nocy przy karmieniu wygodbiej bedzie mi go do kokonu odłozyć niż wstawać i odkładać do łóżeczka. Pochwal się rzeczami:).
Martyna na insta znajdziesz dużo fajnych firm :). Powodzenia i pochwal się co upolowałaś :).
 
reklama
....rany....ja jeszcze nie mam ani jednej rzeczy :| serio z takim wyprzedzeniem trzeba wzystko kupować? coś się robi z tymi rzeczami?czy kupujesz i odkładasz, aż dziecko się urodzi? serio, to nie jest z mojej strony żaden sarkazm, to moja pierwsza ciąża, jestem też najstarsza z rodzeństwa/kuzynostwa, toi będzie pierwsze dziecko od ponad 20 lat w rodzinie :D nie mam też żadnych bliskich koleżanek z dziećmi i powiem wam,że im bliżej, tym jestem bardziej przerażona tą wyprawką....zwłaszcza, ze na rynku są miliony rzeczy dla maluchów...
 
....rany....ja jeszcze nie mam ani jednej rzeczy :| serio z takim wyprzedzeniem trzeba wzystko kupować? coś się robi z tymi rzeczami?czy kupujesz i odkładasz, aż dziecko się urodzi? serio, to nie jest z mojej strony żaden sarkazm, to moja pierwsza ciąża, jestem też najstarsza z rodzeństwa/kuzynostwa, toi będzie pierwsze dziecko od ponad 20 lat w rodzinie :D nie mam też żadnych bliskich koleżanek z dziećmi i powiem wam,że im bliżej, tym jestem bardziej przerażona tą wyprawką....zwłaszcza, ze na rynku są miliony rzeczy dla maluchów...
Ja nie mam tylko wózka i kilku rzeczy higienicznych... Zaczęłam wyprawkę kompletować po 24 tc.. Jakoś strasznie się boję, że gdybym trafiła do szpitala i urodziła wcześniej to byłabym w totalnej du.. a wiadomo facet to na tym wszystkim się nie zna. Drugi powód jest taki że po prostu sprawia to przyjemność, a trzeci powód, że do końca stycznia były też ogromne promocje😁😁
Jestem też na grupie prywatnej i wiem, że zaczęły się duże problemy z kupnem wózka... Przez koronawirusa są mega opóźnienia :(
Na wózek który się czekało 2 tyg dziewczyny dostają informację, że może przyjść za ponad miesiąc więc do długo... Dlatego ja w tym miesiącu też chcę ogarnąć ten temat
 
Ja nie mam tylko wózka i kilku rzeczy higienicznych... Zaczęłam wyprawkę kompletować po 24 tc.. Jakoś strasznie się boję, że gdybym trafiła do szpitala i urodziła wcześniej to byłabym w totalnej du.. a wiadomo facet to na tym wszystkim się nie zna. Drugi powód jest taki że po prostu sprawia to przyjemność, a trzeci powód, że do końca stycznia były też ogromne promocje😁😁
Jestem też na grupie prywatnej i wiem, że zaczęły się duże problemy z kupnem wózka... Przez koronawirusa są mega opóźnienia :(
Na wózek który się czekało 2 tyg dziewczyny dostają informację, że może przyjść za ponad miesiąc więc do długo... Dlatego ja w tym miesiącu też chcę ogarnąć ten temat

....chyba mnie zmobilizowałaś. 😄😄😄Dobrze, że można wszystko kupić przez internet, aczkolwiek z wozkiem to lepiej stacjonarnie... 🤔
 
A propos wyprawki jeszcze....nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na necie. Pieluszki muślinowe i tetrowe, do czego się tego używa?tzn. wiem, że można owijać dzieciaczka, zabezpieczać przed upałem, jako myjka, do odbijania/ulewania, ale czy trzeba mieć jedne i drugie?
 
....chyba mnie zmobilizowałaś. 😄😄😄Dobrze, że można wszystko kupić przez internet, aczkolwiek z wozkiem to lepiej stacjonarnie... 🤔
No właśnie wózek trzeba dokładnie obejrzeć i dopasować do siebie, ja to miałam zostawić do końca kwietnia i też nie wiem co zrobić, bo kupować kota w worku nie chce, a ten czas oczekiwania może się wydłużyć jeszcze :(
 
A propos wyprawki jeszcze....nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na necie. Pieluszki muślinowe i tetrowe, do czego się tego używa?tzn. wiem, że można owijać dzieciaczka, zabezpieczać przed upałem, jako myjka, do odbijania/ulewania, ale czy trzeba mieć jedne i drugie?
Muślinowe to te lepsze czyli np do przykrycia dziecka w upały a tetra to gdy siw ulewa, gdy chcesz przebrać maleństwo ale boisz się ze moze cos zasikac i podkładasz wtedy. Ogólnie tetra to od brudnej roboty 😁
 
No właśnie wózek trzeba dokładnie obejrzeć i dopasować do siebie, ja to miałam zostawić do końca kwietnia i też nie wiem co zrobić, bo kupować kota w worku nie chce, a ten czas oczekiwania może się wydłużyć jeszcze :(

Cóż, z tego co się zorientowałam, sklepy z duzym wyborem wózków są w moich okolicach tylko w galeriach handlowych, czyli póki co i tak są zamknięte. Jeśli ta masakra z koronawirusem będzie się przedłużać, to kupimy wózek po porodzie...trudno się mówi
 
reklama
Hej dziewczyny :)
Nerwicówka z wyprawką to jest tak, że jak nie czujesz potrzeby to zostawiasz to na później ;). U mnie wicie gniazda zaczęło się jakoś czas temu więc ja pomalutku zaczęłam. A że ja kupować nie będę tylko wszystko sama to wolę już pomału mieć ... potem i tak wszystko trzeba wyprać...
Tetry ja używałam do kąpieli mam takie malutkie 25x25 cm myjki, podkladalam też na dno wanienki, bo nie kupowałam tych gąbkowych wkładek.
Teraz mam kilka tetr i flaneli, ale muślin jest najdelikatniejszy i przewiewny.
Ale jak już pokazywałam wcześniej z niego poducha i kocyk i chce mieć 2 komplety.

Wózek na szczęście wiem jaki chcemy i nie muszę jeździć i szukać, tylko zostało mi wybrać kolory i kupić:).
 
Do góry