reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Ja mam podobnie. Jakbym w kroku czuła. Niby jest ok wszystko. Ale strach zawsze jest.

Konsultowałam się już z lekarzem i położną, to zwykłe rozciaganie macicy i wiązadeł :) Niebezpiecznie jest tylko, kiedy skurcze są regularne co 10-20 minut i się nasilają, to może zwiastować przedwczesny poród. Natomiast wszelkie inne bolączki i skurcze w okolicy krocza, podbrzusza, jajników a nawet odbytu to ćwiczenia macicy :) Dowiedziałam się też, że przez całą ciążę spokojnie można brać nospę, do 3 x dziennie, faktycznie to pomaga i daje komfort psychiczny, ze nic złego się nie dzieje :)
 
reklama
Czyli panikujemy, jak zwykle. Ja wczoraj rozmawiałam z położna, powiedziała, że nawet całodzienne kłucia, pobolewanie i skurcze są normalne, o ile nie są regularne co 10-20minut i nie nasilają się, no wtedy to może zwiastowac przedwczesny poród. Jeśli jest nieregularnie albo boli cały czas, jak mnie wczoraj, to trzeba wziąć nospę i poleżeć. A propos, nospę można brać bez obaw przez całą ciążą nawet do 3dziennie. Tak powiedziało mi 2 lekarzy i położna. :)

A mi powiadziano, ze nospa to nie cukierki i najnowsze doniesienia medyczne wskazują na to, że może mieć negatywny wpływ na płód. Starsze pokolenie lekarzy chyba o tym nie wie, po na IP też mi kiedyś zalecono, ale nie wzięłam. Poza tym luteina jest skuteczna wiec wg mnie nie ma co ryzykować.
 
Ufff. A ja mam zapalenie pęcherza. Furagina kiepsko pomaga. Dał mi (lekarz)) antybiotyk zinnat. I globulki clotrimazolum? Brała któraś z Was? Zaaplikwalsm ale pieką strasznie. Czyt różne opinie. Jedne odstawiają na inne a jeszcze inne zaś mówią że po 2 dniach nie piecze.
 
U mnie początek 24tyg a mała też kopie tak nisko, uczucie jakby w pęcherz..pewnie tak ma być 😀 Jak przygotowania do wyprawki? Macie upatrzony wózek?
 
Hej dziewczynki.
W czwartek przyszły mi materiały i w weekend zajmowałem się wyprawką:). Mam już rożek, 2 komplety kocyków z poduchami, pieluszki tetrowe i muślinowe i z flaneli.
Paula ja na bank kupię x- landera, bo bardzo byłam z niego zadowolona, tylko jeszcze nie wiem jakie kolory ;).
AS oby szybko zapalenie puściło. Jeśli chodzi o Clotrumazolum to ja kiedyś używałam kremu przy intencjach, ale on łagodził i pomagał :).
 
Hej dziewczynki.
W czwartek przyszły mi materiały i w weekend zajmowałem się wyprawką:). Mam już rożek, 2 komplety kocyków z poduchami, pieluszki tetrowe i muślinowe i z flaneli.
Paula ja na bank kupię x- landera, bo bardzo byłam z niego zadowolona, tylko jeszcze nie wiem jakie kolory ;).
AS oby szybko zapalenie puściło. Jeśli chodzi o Clotrumazolum to ja kiedyś używałam kremu przy intencjach, ale on łagodził i pomagał :).
Też słyszałam o tym wózku. My się zdecydujemy na espiro next avenue- któraś z Was miała?
 
U mnie początek 24tyg a mała też kopie tak nisko, uczucie jakby w pęcherz..pewnie tak ma być 😀 Jak przygotowania do wyprawki? Macie upatrzony wózek?
Ja już mam wózek, nosidełko dostaliśmy w prezencie , ciuszkow już też coraz więcej 😂 teściowa oszalała z tej radości że zostanie babcia i przynajmniej dwa razy w miesiącu kupuje jakieś ubranka , kocyk kupiła, ja też ostatnio poszalałam i dość sporo ciuszkow kupiłam nie mogłam się powstrzymać 😂😂
 
Hej dziewczyny jestem tu nowa u mnie 24 tydzień ciąży. Dziś robiłam ogólne badanie moczu erytrocytu świeże wyszły 10-20 co mnie martwi w czwartek mam wizytę u swojego lekarza. Czy któraś z was miała podobny wynik?
 
reklama
Hej dziewczyny jestem tu nowa u mnie 24 tydzień ciąży. Dziś robiłam ogólne badanie moczu erytrocytu świeże wyszły 10-20 co mnie martwi w czwartek mam wizytę u swojego lekarza. Czy któraś z was miała podobny wynik?
Ja miałam jeszcze gorsze wyniki moczu i prawdopodobnie nadal mam... Dostałam antybiotyk, ale niewiele pomógł, zrobiłam posiew i na szczęście nie mam żadnej bakterii, lekarz powiedział że tak już pewnie będę miała, nic groźnego się nie dzieje i mam się nie martwić, za miesiąc mocz do kontroli 🙂
 
Do góry