reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Dziewczyny mam pytanie bo tak się zastanawiam. Chodzę prywatnie do ginekologa, dostałam od niego skierowanie na prenatalne i się zapisałam tam gdzie mi podał. I teraz tak się zastanawiam czy lekarz, który ma prywatną praktykę może wystawiać skierowanie? Zapisałam się nieświadoma i teraz nie wiem czy będę mieć prywatnie czy na NFZ, tak czy tak zapłacę to oczywiste, ale mam banie. Muszę tam przedzwonić i się zapytać, jak wy to miałyście? Te co chodzą prywatnie płacą za to badanie?

Ja chodzę prywatnie, na prenatalne idę gdzie indziej bo mój lekarz tego nie robi, ale polecił mi innego ginekologa. Nie dostałam skierowania, ale wydaje mi się ze nawet jest by mi takie wypisał to i tak te badania są płatne. No chyba ze łapiesz się do tych które mają je za darmo (chodzi chyba o wiek lub choroby genetyczne w rodzinie).
 
reklama
Wróciłam od lekarza,Wesżłam wczesniej do gabinetu jak miałam planowane :D ,Wszystko ok, Dzidzia ma 1,6 cm, serducho bije jak dzwon-to słowa lekarza 180 uderzen na minute,Pl;amienia nie sa grożne, Wg niego minimlane i nie wyglądaja na te "złe",Mam sie nie martwić,Ciaża roziwja sie prawidłóowo.Kamień z serca.
 
Czy któraś z Was odczuwa nie wiem jak to nazwać... ból/ucisk pęcherza? Tak jakby coś napierało. Nie mam raczej żadnego zapalenia, bo wyniki moczu są ok.
 
@Guziczek9319 olej takiego dziada!!! Jak można powiedzieć kobiecie w ciąży że zaprasza na czyszczenie?! Moja noga by tam więcej nie postała o nie. A przeziernościa się nie przejmuj, tak jak dziewczyny mówiły, to jest za wcześnie na takie badanie.

@.Mala Mi. Prenatalne są refundowane powyżej 35rz z tego co mi mój gin mówił. A jeśli chodzi czy lekarz z prywatna praktyka może ci wystawić skierowanie - moze. Jeśli jest ono do specjalisty to Twój wybór czy chcesz iść do danego specjalisty np. endokrynoloa, prywatnie czy na NFZ (prywatnie nie jest wymagane skierowanie).
 
Jejuuuu umieram. Też zastanawiam się czy to nie jest wina tego duphastonu.. Biorę go 2x2. Boję się wstawać z łóżka.. Pojechałam z mężem do lekarza żeby mi zwolnienie wypisal to musielismy stanąć o musiałam na chodnik zwymiotowac. Kosmos jakiś.. Jestem gloooooodna.
 
Dziewczyny mam pytanie bo tak się zastanawiam. Chodzę prywatnie do ginekologa, dostałam od niego skierowanie na prenatalne i się zapisałam tam gdzie mi podał. I teraz tak się zastanawiam czy lekarz, który ma prywatną praktykę może wystawiać skierowanie? Zapisałam się nieświadoma i teraz nie wiem czy będę mieć prywatnie czy na NFZ, tak czy tak zapłacę to oczywiste, ale mam banie. Muszę tam przedzwonić i się zapytać, jak wy to miałyście? Te co chodzą prywatnie płacą za to badanie?
Powinno być płatne, ale np na Śląsku podobno teraz wszystkim robią za free i nawet skierowania nie trzeba
 
reklama
Do góry