reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Dobrze wiedzieć ;) jeszcze zdążę dokupić i tak się cieszę że na początek coś tam już mam :) jakby co to mąż będzie biegał i mnie zaopatrywał, o to się nie martwię :tak:
A o tamponach to wiem, że nie wolno używać, nawet mi do głowy nie przyszło :sorry2:
 
reklama
Hej,
właśnie trafiłam na wpis mamy ginekolog na temat połogu. Przeczytałam go i komentarze pod nim... nie miałam zielonego pojęcia że tak to wygląda! 90% dziewczyn wspomina ten czas jako jeden z najgorszych w życiu. Ja myślałam że kilka dni będę obolała i zmęczona, liczyłam się też, znając siebie, z rozchwianiem emocjonalnym... ale tak naprawdę połowy rzeczy o połogu nie wiedziałam! Dziewczyny które rodziły, jak to u Was było? Tatusiek dostanie 10 dni wolnego po porodzie a potem będę samiusieńka jak palec od 6 rano do 17, bez nikogo bliskiego do ewentualnej pomocy i szczerze mówiąc trochę trzęsę portkami że nie dam rady...

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja co prawda po CC, ale nie wspominam tragicznie połogu. Przez ok.2tyg krwawiłam. Bolał brzuch po cięciu. Chyba najbardziej pierwsze dni przeszkadzał mi zapach. Nie umiem go nazwać, ale to taki zapach jak organizm oczyszcza się. I pierwsze dni pocilam się dużo. Także dla mnie po cc tragedii nie było.

Napisane na HUAWEI LUA-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja się zgadzam z tymi 3 prenatalnymi. Nie robię ich tylko dlatego że mój prowadzący tak powiedział , czy dobrze czy źle nie wiem... Ufam mu na tyle że zawierzam jego opinii. I temu że wyniki badań są dobre , i póki co nie ma żadnych nieprawidłowości w ciąży. Mam nadzieję tylko że się to nie zmieni
Dziś BYłam w szpitalu u niego właśnie na usg, sprawdzał te przepływy są prawidłowe, płyn owodniowy ok, łożysko młode. Pod tym względem wygląda na to że wszystko jest w porządku. Obserwować , w razie czego przyjeżdżać.
Jak wszystko ok , to sobie porcję witaminek jeszcze dałyśmy :)Zobacz załącznik 844682 Zobacz załącznik 844682 Zobacz załącznik 844682
No jeśli lekarz ma dobry sprzęt to też bym mu ufała.
Moja gin ma kiepski aparat do USG więc wolałam zrobić porządne badanie...
Tym bardziej że tym razem 2 1sze mieliśmy refundowane, więc zapłaciliśmy za 1 to ostatnie badanie a nie za 3.

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mi o połogu wspominały siostry i jedna znajoma... Zgodnie wszystkie stwierdziły, że sam poród to jest nic w porównaniu z tym co jest po. Poród trwa ileś tam godzin, rodzisz i masz dzidziusia i wtedy się zaczyna... Nawet ostatnio położna w szkole rodzenia mówiła, że z kobiety naprawdę się leje, pierwszy tydzień to nic fajnego, ale wiadomo że wszystko mija.
A propo tego tematu. Będziecie zaopatrzone w takie podkłady na łóżko, takie większe? Nie wiem jak to wygląda ale może te które rodziły się wypowiedzą. Bo w nocy najbardziej się boję że łóżko zabrudzę czy coś... i nie wiem ile potrzeba tych podkładów poporodowych, takie a'la większe podpaski. Kupiłam na razie jedną paczkę do szpitala, ale chyba naiwna jestem mi tyle wystarczy?
Poza tym przeraża mnie to, bo właściwie odkąd dostałam okres jako nastolatka używam tylko tamponów i wizja że ze mnie coś wycieka jest dla mnie przerażająca i z pewnością będę chodzić wkurzona, no ale trzeba przeżyć...
Podklady na łożko kupie do szpitala i do domu. Właśnie po CC mniej się krwawi, więc dużo nie kupuje. W domu nie przydały mi się ostatnim razem. Te duże podpaski będę używać w szpitalu w domu wrócę do normalnych podpasek. Nie lubilam tych dużych podkładów, źle mi w nich było, źle spalo, chodziło.

Napisane na HUAWEI LUA-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
też się dziwię, czemu to jest taki przemilczany temat - czy nie pasuje do słodkiej wizji macierzyństwa jak z reklamy?

pamiętam, że po pierwszym porodzie to byłam taka trochę "zła", że nikt mnie nie uprzedził, że tak może być. wszyscy rozmawiają jaki trudny i ciężki (lub łatwy) miał poród, a o połogu cisza... a przecież te pierwsze tygodnie z maluszkiem są mega ważne i trudne dla świeżo upieczonej mamy.
Pamiętam że u nas na szkole rodzenia a propos tematu o roli osoby towarzyszące podczas porodu (na ten temat chodzi się w parach), było o depresji poporodowej i baby blues.
Więc choć tyle panowie mogą się dowiedzieć..

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mi o połogu wspominały siostry i jedna znajoma... Zgodnie wszystkie stwierdziły, że sam poród to jest nic w porównaniu z tym co jest po. Poród trwa ileś tam godzin, rodzisz i masz dzidziusia i wtedy się zaczyna... Nawet ostatnio położna w szkole rodzenia mówiła, że z kobiety naprawdę się leje, pierwszy tydzień to nic fajnego, ale wiadomo że wszystko mija.
A propo tego tematu. Będziecie zaopatrzone w takie podkłady na łóżko, takie większe? Nie wiem jak to wygląda ale może te które rodziły się wypowiedzą. Bo w nocy najbardziej się boję że łóżko zabrudzę czy coś... i nie wiem ile potrzeba tych podkładów poporodowych, takie a'la większe podpaski. Kupiłam na razie jedną paczkę do szpitala, ale chyba naiwna jestem mi tyle wystarczy?
Poza tym przeraża mnie to, bo właściwie odkąd dostałam okres jako nastolatka używam tylko tamponów i wizja że ze mnie coś wycieka jest dla mnie przerażająca i z pewnością będę chodzić wkurzona, no ale trzeba przeżyć...
Ja używałam w szpitalu podkładu na łóżko, bo psychicznie lepiej się z nim czułam..
Też się obawiałam że w nocy pobrudze łóżko.
Tym bardziej że 3 1sze doby miałam problem z nietrzymaniem moczu, nie jakoś bardzo, ale zawsze, przy wstawaniu z łóżka, przy zmianie pozycji itp..
Ale w sumie nie było takiej wpadki i podkłady były czyste.

A co do "podpasek" poporodowych, to w moim szpitalu dawali każda ilość jaką chciałaś, wręcz woleli żeby brać ich, żeby móc ocenić w razie w ile tej wydzieliny jest i jak to wygląda..
Teraz będę rodzić gdzie indziej, no i nie wiem czy dają czy nie, więc kupiłam 2 paczki po 10szt. A zawsze mąż może kupić w każdej aptece.

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do mnie dzisiaj właśnie przyszła paczka z podkładami na łóżko i poporodowymi, wkładkami laktacyjnymi, no i "pierdołkami' dla dziecka.

Dziś szukałam na strychu siatki z koszulami nocnymi i do karmienia i nie znalazłam.
A miałam ją w ręku jakiś miesiąc temu, przy okazji przeglądania ciuchów dziecięcych, byłam pewna że dałam ja na bok i kazałam do garderoby mężowi schować a nie wynieść na strych. Ale mąż twierdzi że w szafie jej nie ma, a ja na strychu nie znalazłam...
No nic, zlecę mu dokładne poszukieania, bo przecież nie przepadła w tak krótkim czasie.

Byłam dziś na fitnessie dla kobiet w ciąży, później u przyjaciółki zrobić paznokcje i tam zaczęłam psikać jak głupia.
Teraz leżę pod kocem i się grzeje.

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Podklady na łożko kupie do szpitala i do domu. Właśnie po CC mniej się krwawi, więc dużo nie kupuje. W domu nie przydały mi się ostatnim razem. Te duże podpaski będę używać w szpitalu w domu wrócę do normalnych podpasek. Nie lubilam tych dużych podkładów, źle mi w nich było, źle spalo, chodziło.

Napisane na HUAWEI LUA-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja też kupuję po 1paczce podkladow na łóżko i tych drugich A jak będą potrzebne to dokupie bo też bardziej podoba mi się wizja ze w domu przejdę na zwykłe podpaski...czas pokaże[emoji16]

 
Jestem załamana, właśnie wróciłam od lekarza, mam białko w moczu :frown: będą obserwować i starać się trzymać mnie w dwupaku najdłużej jak to będzie możliwe...
 
reklama
A do mnie przyszła dzisiaj wanienka ze stelazem i W marudzi ze to takie wielkie i gdzie to bedziemy trzymac...fakt jakbym wzięła 86 a nie 102 to bym zaoszczedzila 16cm [emoji41] trudno ...dobije go wózkiem 2w1 w maju [emoji12]
Mam pytanie czy adaptery do maxi cosi do różnych wózków są inne? Bo będę miała fotelik kupiony w zeszłym roku i znajoma chce mi dorzucić adaptery do tego

 
Do góry