reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
Jaki dochód będzie brany pod uwagę?

Ustalając prawo do świadczenia wychowawczego na pierwsze dziecko na dany okres, brany pod uwagę jest dochód z roku kalendarzowego poprzedzającego okres, na jaki ustalane jest prawo do świadczenia wychowawczego.

Zatem, podstawą ustalania prawa do świadczenia wychowawczego na pierwsze dziecko na okres 2017/2018 jest dochód z 2016 roku.

Prawo do świadczenia ustala się z uwzględnieniem określonych ustawą przepisów o utracie i uzyskaniu dochodu.


Link do: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej / Wsparcie dla rodzin z dziećmi / Rodzina 500 plus / Pytania i odpowiedzi


Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Yo czyli dobrze wam pisze. Jak bedziecie skladaly papiery na becikowe od czerwca jak urodzicie to pity bierzecie za rok 2017 bo to bedzie rok poprzedzajacy.

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jaki dochód będzie brany pod uwagę?

Ustalając prawo do świadczenia wychowawczego na pierwsze dziecko na dany okres, brany pod uwagę jest dochód z roku kalendarzowego poprzedzającego okres, na jaki ustalane jest prawo do świadczenia wychowawczego.

Zatem, podstawą ustalania prawa do świadczenia wychowawczego na pierwsze dziecko na okres 2017/2018 jest dochód z 2016 roku.

Prawo do świadczenia ustala się z uwzględnieniem określonych ustawą przepisów o utracie i uzyskaniu dochodu.


Link do: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej / Wsparcie dla rodzin z dziećmi / Rodzina 500 plus / Pytania i odpowiedzi


Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
No tak bo te wnioski będą na rok 2018/19.
Ale toną 1sze dziecko jak się dziewczyny będą starać.

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny nie kombinujcie bo cos mi sie wydaje ze tak w ogóle nie jest. Jak by tak było to wiele matke by tak robilo. Ja ide na macierzynskie 80 % przez rok. A co do 100% przez pol roku to prawda ale wtedy dowiedzcie sie czy nalezy wam sie 60 % na nastepne pol roku. A co do becikowego to jedno razowa zapomoga w kwocie 1000 zl. Jesli dochód łączny na rodzine nie przekracza 1992zl x3.

A dochód do 500+ to dochod za pin w naszym przypadku od czerwca za rok 2017 nasz i małżonka. To sumujemy dzielimy na 12miesiecy i dzielimy na ilość członków rodziny . i tak tez liczy sie dochod do becikowego. Wiem no pytalam w mopsie juz przy pierwszym dziecku

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom

Jeśli kobieta decyduje się na 100% przez pół roku to należy jej się 60% na drugie. Tak samo jak 80% przez cały rok. To jest tylko i wyłącznie wybór kobiety.
 
Ale tu chodzi o wyrownanie przy tej opcji do tysiaca zl. Zmieniajac temat. Pytanie do dziewczyn ktore przyjmuja dopochwowo luteine jak sie po niej czujecie? Pomaga Wam? Mi lekarka zmieniła duphaston na luteine

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ale tu chodzi o wyrownanie przy tej opcji do tysiaca zl. Zmieniajac temat. Pytanie do dziewczyn ktore przyjmuja dopochwowo luteine jak sie po niej czujecie? Pomaga Wam? Mi lekarka zmieniła duphaston na luteine

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja na początku brałam i duphaston i luteinę razem. Nie czułam się ani lepiej ani gorzej. Nie miałam żadnych skutków ubocznych. Po dwóch tygodniach odstawiałam luteinę i do tej pory biorę tylko duphaston. Żadnych zmian w samopoczuciu nie odczulam...

Napisane na MotoG3 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny nie kombinujcie bo cos mi sie wydaje ze tak w ogóle nie jest. Jak by tak było to wiele matke by tak robilo.
A myślisz, że tak nie robią? Jest cała rzesza kombinatorów i ludzi żyjących na nasz koszt, bo im sie należy, więc po co iść do pracy.

Mnie się też nigdy nic nie należało (oprócz 500+ na drugie dziecko), bo zarówno ja, jak i mąż wszystkie dochody mamy na papierku i za dużo zarabiamy. Teraz pensje będą do podziału na 5 osób to może uda się coś zakombinować ;)
 
reklama
A myślisz, że tak nie robią? Jest cała rzesza kombinatorów i ludzi żyjących na nasz koszt, bo im sie należy, więc po co iść do pracy.

Mnie się też nigdy nic nie należało (oprócz 500+ na drugie dziecko), bo zarówno ja, jak i mąż wszystkie dochody mamy na papierku i za dużo zarabiamy. Teraz pensje będą do podziału na 5 osób to może uda się coś zakombinować ;)

Przy 5 osobach musielibyście mieć prawie 10 tys dochodu miesięcznie na rękę, żeby nie dostać becikowego ;)

My się załapiemy na to jedno becikowe, drugie 500+ i jeszcze dostaniemy oboje kasę z ubezpieczenia za urodzenie się dziecka. A że jeszcze nam kredyt spadnie, bo braliśmy Mdm to już tylko miły dodatek ;)
 
Do góry