reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Kiedyś czytałam że na zimno wędzone jak są to nie giną wszystkie bakterie jak listeria, które są groźne dla płodu..
Z tego samego powodu nie można jeść surowego mięsa.

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
Wiesz jak ja zrozumiałam ze ja uwedzisz taka rybę w wędzarni to puki jest ciepła to możesz ją zjeść a jak wystygnie to już nie [emoji23] to zmęczenie chyba na mózg mi siadło

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Z tym że na 500+ dochód będą liczyć z roku poprzedniego, a nie bieżącego... Także przekalkulować siebie dobrze.
Ja na pewno biorę od razu roczny czyli 80% jak przy córce.

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
Jesteś pewna? Mnie się wydaje, że nie. Becikowe owszem. No bo to by było bez sensu - nagle tracę pracę, mamy dochód powiedzmy 2500 na 4 osoby i mi się nie należy?
Muszę dopytać.
 
Będąc na macierzyńskim masz dwie opcje: albo przez cały okres 80%, albo najpierw 100%, a drugie pół roku 60%.
I wtedy robisz tak: pierwsze pół roku wybierasz 100%, a później jak będziesz dostawać 60% będą musieli dopłacić Ci do tego 1000 zł :)
Ja tak zamierzam pokombinować, żeby załapać sie na 500+ na pierwsze dziecko. Tylko zależy, jaką mi średnią na macierzyńskim wyliczą.
Czemu Beda musieli dopłacić 1000 do macierzyńskiego 60% ?
 
Jesteś pewna? Mnie się wydaje, że nie. Becikowe owszem. No bo to by było bez sensu - nagle tracę pracę, mamy dochód powiedzmy 2500 na 4 osoby i mi się nie należy?
Muszę dopytać.

W takiej sytuacji masz dochód utracony i liczy się aktualny, podobnie jeśli była zmiana pracy i pensji lub podwyżka. Ale generalnie liczy się dochód z ostatniego okresu rozliczeniowego czyli w naszej sytuacji będzie to 2016.
 
Ja też lubię pastę z makreli a ostatnio miałam zachcianek na konserwe turystyczna i kupiłam ją ale zaraz mi ochota przeszła i tak stoi w lodówce i czeka aż mnie znów ochota najdzie ale też wczoraj lekarz mi powiedział że nie można jeść konserw :/
 
W takiej sytuacji masz dochód utracony i liczy się aktualny, podobnie jeśli była zmiana pracy i pensji lub podwyżka. Ale generalnie liczy się dochód z ostatniego okresu rozliczeniowego czyli w naszej sytuacji będzie to 2016.
Dokładnie tak to wygląda.
Potrzebne są dane że skarbówki, chyba Pit zeszłoroczny..

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny nie kombinujcie bo cos mi sie wydaje ze tak w ogóle nie jest. Jak by tak było to wiele matke by tak robilo. Ja ide na macierzynskie 80 % przez rok. A co do 100% przez pol roku to prawda ale wtedy dowiedzcie sie czy nalezy wam sie 60 % na nastepne pol roku. A co do becikowego to jedno razowa zapomoga w kwocie 1000 zl. Jesli dochód łączny na rodzine nie przekracza 1992zl x3.

A dochód do 500+ to dochod za pin w naszym przypadku od czerwca za rok 2017 nasz i małżonka. To sumujemy dzielimy na 12miesiecy i dzielimy na ilość członków rodziny . i tak tez liczy sie dochod do becikowego. Wiem no pytalam w mopsie juz przy pierwszym dziecku

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny nie kombinujcie bo cos mi sie wydaje ze tak w ogóle nie jest. Jak by tak było to wiele matke by tak robilo. Ja ide na macierzynskie 80 % przez rok. A co do 100% przez pol roku to prawda ale wtedy dowiedzcie sie czy nalezy wam sie 60 % na nastepne pol roku. A co do becikowego to jedno razowa zapomoga w kwocie 1000 zl. Jesli dochód łączny na rodzine nie przekracza 1992zl x3.

A dochód do 500+ to dochod za pin w naszym przypadku od czerwca za rok 2017 nasz i małżonka. To sumujemy dzielimy na 12miesiecy i dzielimy na ilość członków rodziny . i tak tez liczy sie dochod do becikowego. Wiem no pytalam w mopsie juz przy pierwszym dziecku

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
Z tego co ja wiem to nie do czerwca 2017 tylko za okres poprzedzający okres rozliczeniowy... Ale trzebaby było się doszukać tych przepisów..


Ale to jeśli chcemy się starać o 500+ na 2sze dziecko bo na 2 gie i kolejne każdy dostaje
Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry