reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Jak wylądowałam na porodowce to nawet tematu nie było z lewatywa. Więc robione nie miałam i sama nie robilam. Ale o tak kobiec końców matka nie jestem bo sn nie urodziłam. Dziś sie dowiedziałam że niektóre matki uważają że kobiety rodzace przez cc nie maja prawa nazywać się matkami. Wkurzylam się na maxa torby jedne!! [emoji35]


A juz myślałam ze w czerwcu zostane matka. A jednak nie bo bede miec cc.
Zgadzam sie ze to kompletna glupota
 
reklama
A ja niestety widziałam ;) I jest różnica między mamą karmiącą dyskretnie, okrytą pieluszką czy mającą bluzkę do karmienia dzięki której właściwie nic nie widać, a mamą, która siada w najbardziej widocznym miejscu w galerii handlowej i jak to mówią "wywala cyca". I niczym się nie okrywa bo ona karmi, ma prawo i już. Ja też karmiłam, jeśli się uda to teraz też będę, ale staram się mieć na uwadze, że nie dla każdego to jest tym samym czym jest dla mnie. I ktoś może się czuć niekomfortowo siedząc koło kobiety, której nawet się nie chce okryć pieluszką. Szacunek musi działać w dwie strony :)
Ja też widze, i to bardzo często. Mogę powiedzieć nawet że w Szwecji TYLKO muzułmanki zakrywają się do karmienia. Wszystkie mamy bez krępacji 'wywalają cyca' i nikt się temu nie dziwi zupełnie. Ja raz siedzialam z wybrankiem w restauracji, stolik obok siedziała kobitka, na kolanach na oko dwuletni senek w najlepsze ciumka cycka kiedy ja próbuje się delektować moim łososiem. No kurde. Ja jestem MEGA liberalną osobą, i uważam że wysyłanie kobiet karmiących żeby to robiły w WC jest okrutnie krzywdzące, i rozumiem argumenty że jest to naturalna sprawa i nic nie ma tu obrzydliwego ani obscenicznego ale kurde... ja poczułam się mega nieswojo, no i na łososiu już się skupić nie mogłam. Nie wiem, sama nigdy bym takiej matce uwagi nie zwróciła, ale osobiście uważam że zakrycie się pieluszką to nie jest jakiś wielki problem...

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cyc cycem, ale kiedyś poszłam z mamą na zapiekanki, a tam kobieta co chwilę gryzła swoją zapiekankę, chwilę ją żuła i to takie 'przemielone' dawała swojemu na oko 3 - 4 letniemu synowi... Uwierzcie, odechciało mi się jeść :/
 
A ja niestety widziałam ;) I jest różnica między mamą karmiącą dyskretnie, okrytą pieluszką czy mającą bluzkę do karmienia dzięki której właściwie nic nie widać, a mamą, która siada w najbardziej widocznym miejscu w galerii handlowej i jak to mówią "wywala cyca". I niczym się nie okrywa bo ona karmi, ma prawo i już. Ja też karmiłam, jeśli się uda to teraz też będę, ale staram się mieć na uwadze, że nie dla każdego to jest tym samym czym jest dla mnie. I ktoś może się czuć niekomfortowo siedząc koło kobiety, której nawet się nie chce okryć pieluszką. Szacunek musi działać w dwie strony :)

Ot co! I niestety zawsze zapamiętuje się te przypadki, które rażą. A później rykoszetem obrywają te kobiety, które karmią dyskretnie. Stąd też powstają uprzedzenia do mam kp.
 
Hej Wam ;)

A mam pytanie do doświadczonych dziewczyn odnośnie przewijaka. Czy ten nakładany na łóżeczko jest wystarczająco wygodny czy warto sprawić sobie osobny, wolnostojący :) ? I jak długo z niego korzystałyście?
Dopiero nadrabiam forum i pewnie odpowiedzi odnośnie przewijaka juz były, ale ja nie używałam w ogóle przewijaka. Mamy małe mieszkanie i dużo wygodniej było mi przewijać na łóżku lub w pierwszych tygodniach na stole :) Ale widziałam, też kiedyś, jak koleżanka zrobiła sobie przewijak na pralce - miała wszystkopod ręką, pralka stała w zabudowie, więc z trzech stron była ściana - sprytnie jej to wychodziło.
 
reklama
Wyślijcie mi w wiadomości prywatnej linki do swoich profili, dodam Was do znajomych i do grupy. Potem możecie usunąć :p
 
Do góry