reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca w ciąży

reklama
Ja ostatnio znalazłam u siebie w polskim sklepie chleb żytni na zakwasie I właśnie była tylko maka żytnia sol, cukier i zakwas.
Ale jakoś mi nie podpasowal :/ zastanawiam się czy to przez ten cukier?
Cukier i zakwas pewnie ;/ niby zdrowe a gówniane. Ja ostatnio w zwykłej piekarni poprosiłam o pokazanie składu chleba baltonowskiego bo na ostatnią kolację ok 22:15 zawsze jem kromkę z majonezem i szynką to mnie babka wzrokiem prawie zabiła [emoji14] chyba myślała, że z sanepidu jestem czy ki czort ;)

Ja już po wizycie u dokrora. Opracowalam schemat, że zapisuje się najwcześniej jak się da i szybko mnie przyjmuje. Jak chodziłam później ok 12-13 to kolejka mega i zawsze jakieś spięcia. Przed weselem mam tylko wziąć więcej insuliny tak z 20j i zmierzyć cukier ok 2 żeby zobaczyć czy nie spada. A tak doktor pochwaliła za wagę i że pilnuje diety co niby widać po cukrach. I zapytalam o to wcześniejsze rozwiazanie ciazy bo gin ostatnio coś wapominał to mowila ze to zalezy od ginekologow i wielkości dziecka. Wiec czas pokaze.
 
Ja mam zalecenie mierzenia cukru po obiedzie po godzinie i po dwóch, bo cukier zaczął szaleć a tak to luz. Wizyta 5 minut. Znowu dłużej w rejestracji stałam.
 
U mnie właśnie przeszła pierwsza część obchodu. Powiedzieli, że mam takie ładne cukry, że dzisiaj raczej wypis.

No kurcze, cały czas mówiłam, że to bez sensu, że mnie tu położą. Ale przynajmniej porządne USG mi wczoraj zrobili:)
 
U mnie właśnie przeszła pierwsza część obchodu. Powiedzieli, że mam takie ładne cukry, że dzisiaj raczej wypis.

No kurcze, cały czas mówiłam, że to bez sensu, że mnie tu położą. Ale przynajmniej porządne USG mi wczoraj zrobili:)
Czyli co, obejdzie się bez insuliny?
 
Wypisali mnie ze szpitala bez insuliny.
Najbliższe 3 tygodnie mam walczyć dieta i kontrola 3 czerwca w mojej "ulubionej" poradni w Poznaniu. Gdyby się coś działo niedobrego, to mam przyjechać szybciej.

Szkoda, że u nas w ciąży nie stosuje się metforminy. Myślę, że u mnie mogłaby się dobrze sprawdzić, bo w tym szpitalu wyszło, że ewidentnie mi bardziej od typowej diety cukrzycowej pasuje skrzyżowanie diety cukrzycowej z dieta dla osób z IO.
 
reklama
Do góry