reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca w ciąży

No niestety cc to jakiś kalejdoskop.
U mnie po śniadaniu takim jak zawsze: omlet z 1 jajka, pół jogurtu naturalnego i mąka owsiana wybiło 155. Gdzie wcześniej po takim sniadaniu było max 100.
Teraz leżę i umieram bo szok dla mojego organizmu, zresztą dla mnie też.
U mnie do końca jeszcze mc. Przyznaje, że fizycznie jest mi co raz gorzej mimo iż przytyłam 8 kg. Ciekawe na ilu skończę bo brak apetytu ale jem na siłą po prostu bo trzeba ;)
 
reklama
Czy myślicie, że jeżeli pół godziny po jedzeniu cukier wzrośnie np. do 140-150, a godzinę po jest już 110, to powinnam się martwić?

Wiem, że pół godziny po nie powinno się mierzyć, ale ja skoki cukru bardzo odczuwam i zaczyna się ćmiący ból głowy i z ciekawości sięgam po glukometr.
 
Ja już pisałam ze tez tak mam ze potrafi po tym samym mi wywalić kiedy wcześniej było ok. Dziś byłam u diabetolog i ona mówi ze to od nacisku na jelita ... i żeby w miarę możliwości po posiłku się ruszać ...
i u mnie bywa tak ze po godzinie jest ok a potem rośnie i mówi ze to tez wina właśnie czegoś tam w jelitach i ze powinnam kilka razy sprawdzić po 1,5 h.
Jeśli po posiłku kilka razy w tygodniu jest trochę wyższy to nie jest to tragedia jeszcze.
 
Nie umiem sobie poradzić.. Nie wiem już co zrobić, by zacząć chociaż trochę normalnie funkcjonować. Na samym początku ciąży (4-5 tydzień) wyszedł mi za duży cukier na czczo najpierw 97 a krzywa cukrowa 75: 103, 1h 150, 2 h 97,5). Przeczytałam, że cukrzyca wpływa negatywnie na rozwijający się płód.
Wpadłam w totalną panikę, paraliż...
 
Nie umiem sobie poradzić.. Nie wiem już co zrobić, by zacząć chociaż trochę normalnie funkcjonować. Na samym początku ciąży (4-5 tydzień) wyszedł mi za duży cukier na czczo najpierw 97 a krzywa cukrowa 75: 103, 1h 150, 2 h 97,5). Przeczytałam, że cukrzyca wpływa negatywnie na rozwijający się płód.
Wpadłam w totalną panikę, paraliż...
Kierunek diabetolog
Nie ma co panikować
Da się z tym żyć
 
reklama
Nie cukrzyca ciążowa dotyka też na początku. Im wcześniej rozpoznana tym łatwiej ja opanować najpierw dietą, kontrolą cukrów
A potem ewentualnie insulina jak to nic nie da.
Nie ma co rozpaczać
Tak, idę jutro po skierowanie. Ale wszedzie są informacje, że cukrzyca ciążowa dotyczy ok 24 tygodnia a u mnie od początku..
 
Do góry