reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca w ciąży

@Saraaa11 u mnie ostatnio strasznie podbijały cukier na czczo upały. Może u Ciebie było podobnie?

Możliwe tylko jak to interpretować ? Wchodzić na insulinę w czasie upałów ? Moja diabetolog powiedziała ze w razie gdyby 2-3 dni z rzędu cukier na czczo był powyżej normy to mam wprowadzić insulinę w udo 6j. Ja i tak przeciągnęłam ten okres do ponad tygodnia ze względu na wahania niezależne od posiłków.
 
reklama
Hej dziewczyny jestem przerażona! jestem w 12 tc, moj cukier naczczo po badaniach laboratoryjnych 110, lekarz skierował mnie na badania z obciążeniem mam je zrobić przed następna wizyta dopiero za 2 tygodnie ale tak się steruje, ze chce isc na nie już teraz. Od paru dni badam się glukometrem i trzymam dietę. Na razie testuje co mogę jeść ale w porównaniu do tego co jadłam przez te 12 tc to jest NIC a cukry mam trochę ponad normę ☹️
 
Hej dziewczyny jestem przerażona! jestem w 12 tc, moj cukier naczczo po badaniach laboratoryjnych 110, lekarz skierował mnie na badania z obciążeniem mam je zrobić przed następna wizyta dopiero za 2 tygodnie ale tak się steruje, ze chce isc na nie już teraz. Od paru dni badam się glukometrem i trzymam dietę. Na razie testuje co mogę jeść ale w porównaniu do tego co jadłam przez te 12 tc to jest NIC a cukry mam trochę ponad normę ☹

Witaj !
Nie stresuj się bo cukier skoczy :). Na glukometrze jakie wyniki ?

Możesz wykonać krzywa cukrowa już, jeśli wyniki będą za wysokie iść do diabetologa. Nie musisz czekać do wizyty ginekologa.
 
Ostatnia edycja:
Najgorzej po śniadaniu bo okolo 140, dziś było apogeum 155 naczczo jest okej bo 76-88. Testuje pieczywo dla cukrzyków może trafie w końcu na swój chlebek. Boje się poprostu ze ten cukier przez te 12 tygodni był masakryczny a ja go nie kontrolowałam bo skąd miałam wiedzieć ☹️ A naczytałam się o powikłaniach i konsekwecjach jakie mogą być dla maluszka przy takich cukrach
 
Najgorzej po śniadaniu bo okolo 140, dziś było apogeum 155 naczczo jest okej bo 76-88. Testuje pieczywo dla cukrzyków może trafie w końcu na swój chlebek. Boje się poprostu ze ten cukier przez te 12 tygodni był masakryczny a ja go nie kontrolowałam bo skąd miałam wiedzieć ☹ A naczytałam się o powikłaniach i konsekwecjach jakie mogą być dla maluszka przy takich cukrach

1 h po posiłku norma jest do 140. Pieczywo nawet to dla cukrzyków zawiera karmel dla koloru który cukier podnosi. Mi dziewczyny poleciły chlebek 3 ziarna z biedronki, aczkolwiek tak jak pisałam ja niezależnie od posiłku w ciągu dnia mam cukier w normie. U większości z nas słodkich cukier na samym początku ciąży mógł być wysoki dopóki nie zbadasz nie wiesz także głowa do góry :) niedługo będziesz miała (o ile bo co gin to decyzja) badania genetyczne zobaczysz czy wszystko ok. Nie zamartwiaj się na zaś.

Główna konsekwencja jest makrosomia, oczywiście mogą się pojawić i wady wrodzone ale to zarówno u „zdrowych” kobiet. Zrób krzywa poczekaj na wyniki i wtedy do diabetologa doradzi co jeść jak jeść żeby obniżyć cukry.
 
Ostatnia edycja:
Eeh dzieki... gdzieś czytałam ze norma to do 120 godzinę po posiłku dlatego tak się zmartwiłam. Dostałam skierowanie na badania genetyczne ze względu na krwawienie we wczesnym okresie ciąży (krwiak) ale z takim uzasadnieniem nie chcą mnie nigdzie zarejestrować w okolicznych szpitalach. Od samego początku problemy :/
 
Eeh dzieki... gdzieś czytałam ze norma to do 120 godzinę po posiłku dlatego tak się zmartwiłam. Dostałam skierowanie na badania genetyczne ze względu na krwawienie we wczesnym okresie ciąży (krwiak) ale z takim uzasadnieniem nie chcą mnie nigdzie zarejestrować w okolicznych szpitalach. Od samego początku problemy :/
Od jakiegoś czasu zmieniły się normy i do 140 jest ok. Ja tez jadłam słodycze itp zanim zrobiłam ta krzywa cukrowa. Z badań cukier wychodził mi w normie ten rano. Chleb jest faktycznie barwiony i trzeba go sobie dostosować.
 
Hej dziewczyny jestem przerażona! jestem w 12 tc, moj cukier naczczo po badaniach laboratoryjnych 110, lekarz skierował mnie na badania z obciążeniem mam je zrobić przed następna wizyta dopiero za 2 tygodnie ale tak się steruje, ze chce isc na nie już teraz. Od paru dni badam się glukometrem i trzymam dietę. Na razie testuje co mogę jeść ale w porównaniu do tego co jadłam przez te 12 tc to jest NIC a cukry mam trochę ponad normę ☹
Cześć:)

Po pierwsze zachowaj spokój:)
I tak szybko Ci wyszły problemy z cukrem, więc możesz zacząć szybko działać :)

Przy cukrzycy ciążowej każdy organizm reaguje inaczej na różne produkty, więc nie ma jednej uniwersalnej diety dla wszystkich :) Nawet jeśli przejdziesz szkolenie cukrzycowe, to potem i tak sama dojdziesz do tego co możesz jeść, a co nie :)

I na diecie cukrzycowej absolutnie nie powinnaś się głodzić!
Jeśli będziesz jadła za mało, albo robiła za długie przerwy, to spadnie Ci co prawda poziom glukozy we krwi, ale wzrośnie poziom glukagonu (to hormon, który działa przeciwstawnie do insuliny) i on spowoduje wyrzucenie do krwi glukozy zmagazynowanej w Twoich tkankach. Tylko że ten mechanizm u cukrzyków nie działa zbyt precyzyjnie i zwykle powoduje zbyt duży wzrost glukozy we krwi. Stąd im mniej zjesz wieczorem, tym wyższy możesz mieć cukier rano.

No i chleb dla cukrzyków... Już Ci tu dziewczyny napisały, że wcale nie musi mieć dobrego składu. U mnie w sklepie taki chleb ma w składzie cukier!

Możesz poczytać ten wątek od początku, bardzo dużo naszych doświadczeń się tu przewinęło, co szkodzi, co nie szkodzi, komu i kiedy, dieta, wprowadzanie insuliny i takie tam:)
 
reklama
Do góry