reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Witajcie kochane mamy :))))

Dawno nic nie pisałam ale jakos czasu brakowalo na cokolwiek ...
Po pierwsze to wielkie gratki dla Nimue i Maleństwa :-)

Wczoraj z rana czekała na nas niemiła niespodzianka pod domem, bo ktos włamał się nam do samochodu ... Nie ktoś tylko jakis gówniarz, bo zginęło jakies 20 zł z drobniakach, które I. czasami wrzucał do popielniczki. Oczywiście sk.....wiel ukradł razem z popielniczką !!!!! WRRRR Poza tym I. okulary słoneczne (!!!), stary zestaw słuchwakowy do telefony i latarka !!! Q...wa co za ludzie !!!

Od jakiegoś czasu zaczynam się schizowac przeróżnymi rzeczami. A to oblewa mnie strach o mojego I., a to że niektóre laski z terminem na wrzesień mają spakowane torby do szpitala, a mi sie wydaję, że ja jestem jeszcze w proszku i z niczym nie zdąrzę .... Czy to normalne w koncówce ciązy, czy mi zaczyna juz odbijac ????? :-)

Nice-girl, może nie jestem cukrzycowym ekspertem, bo sama próbuję walczyć z glukometrem od 1,5 misiąca ale mi też się wydaje, że w twojej diecie jest za dużo chleba, którego byc może tak jak u większości z nas nie lubi trzustka. Ja gdybym jadła tyle chleba i w ogóle takie posiłki to na bank brałabym insuline. Spróbuj w ogole ne jeść węglowodanów na śniadanie. Ja np. jak zjadam na śniadanie duzy kawałek chudego twarogu i do tego dużego pomidora, to potrafie mieć niższy wynik niz na czczo... Jeśli w ogóle jem pieczywo to tylko wase i to na drugie śniadanie. Weglowodany uzupełniam podczas obiadu w postaci kaszy gryczanej, poza tym u mnie zbawieniem na obiad jest fasolka szparagowa, która cudownie obniza cukry:) Kolacja to wielgachny kabanos i dużo sałatki z pomidora, ogórka i cebuli. Dzieki temu, ze staram się nie dopuszczać do wysokiego pozimu cukrów po głównych posiłakch, moge np. zjeść na powieczorek miskę (ok.6-7) śliwek i cukier cały czas jest spoko. Uwierz mi, ze nie chodze głodna :-) A schudłam na początku 4 kg, a teraz strzałka znowu zaczyna iść do góry :-)

Kochane rozpakowane mamusie, pomócie i oświećcie mnie w kilku kwestiach:

- czy dla maluszka do pupci kupic linomag maśc czy krem ???? A moze lepszy jest Alantan ??? I czy smarować profilaktycznie po każdej zmianie pieluszki czy wtedy gdy jest zaczerwienienie ???

- w ile paczek tych wielgachnych podpasek trzeba się zaopatrzyć do szpitala ??? I ile kupić podkładów na łóżko ???

- czy laktator kupic juz teraz ??? Jak tak to jaki, której firmy ???

- ile paczek pampersów 1 kupic na początek ???

Buziaki :-)
 
reklama
kasfree widzisz ja gdybym zjadła taka kolację z mety miałabym rano aceton w moczu. Jak odpuszcze kromkę na 2 kolację to jestem z acetonem ugotowana. Nie kazdy moze sobie pozwolić na niejedzienie chleba. Nawet jak mi się nie chce to zjeść muszę.
Ja osobiscie jem śniadania tak jak rozpisałam - 3 sniadania do obiadu czasem jeszcze owoc lub kromkę przed obiadem jak mam za dlugą przerwę, potem obiad (coś jest w tym koncentracie bo faktycznie miewam po takiej pomidorowej wyzsze cukry) ale unikam makaronów i ryz tylko w małych ilosciach - najlepsze cukry mam po ziemniakach i fasolce szparagowej :) Na Kolację 1 zjadam zazwyczaj 2 kromki chleba z nabialem, albo parowki a na kolację 2 jeszcze jedna kromke chleba. W sumie chleba jem jakieś 8 kromek dziennie. Zdarza mi się tez dojadać owoca jak po godzinie mam cukier ok - sliwki zazwyczaj. Ale ja mam roczne dziekco z ktorym chodze na spacery itd i nie wyobrazam sobie mniej jesc bo bym padła chyba. Czasem jak mis ie trafi dluzsza przerwa 4-5h to cukier po posiłku od razu mi szybuje pod niebiosa i staram sie tego unikać. Niestety musze przejsc na wyzszą dawke insuliny na noc z 3 na 4j Bo dwa dni z rzedu cukier ok 92-93.
 
Ostatnia edycja:
Cholercia, przy tej cukrzycy to nie reguły. I za każdym razem to się potwierdza .... Ech, kiedy to się juz skonczy ;-(
 
No niestety kiepsko z tymi regułami... Dlatego ejdyne co mozna to pisac o sobie moze komuś to pomoże. Mi sie Piter urodził z niska masą urodzeniową (1890g w 34 tc) i ja pilnuję jedzenia (w normach cukrzycowych ale jem dużo) bo ja na tej diecie chudne na potęgę i nie chce zeby dziecko też było tak małe. Za tydzien mam usg zobaczymy jak sie ma - póki co mieścił się w normach dla wieku z OM.
 
teraz jestem 28+5tc (w 25+0 tc ważyła 800g) Jak rodziłam w 34+5 to dziecko powinno mieć ok 2300g (wtedy o ileł adnie oddycha i je to nie musi czekac w szpitalu az dojdzie do 2 kg) A Piter musiał niestety i trwalo to 19 dni.
 
ptaszyna - 8 kromek? ty zartujesz? masakra jakas, przeciez ja i bez cukrzycy i przed ciążą tyle nie jadłam. dziewczyny przeciaz wiadomo ze węglowodany jeść trzeba ale to od was zależy w jakich produktach ich dostarczacie. w chlebie skladniki są przetworzone (mielone, pieczone) cukier jest szybko wchłaniany i wynik wysoki. korzystajcie z tabel indeksów glikemicznych - im niższy indeks tym więcej możecie zjeść aby dostarczyć taką samą ilość węglowodanów, a jak juz musicie jesc chleb to zgubicie go w produktach o niskim ig - bo np po jednej kromce chleba z wędliną cukier jest za wysoki a dalej jestes głodna, ale jak zjesz jedna kromke z miską bigosu to i jestes najedzona i cukier prawie nie drgnie, cały myk polega na tym zeby odpowiednio łączyc posiłki. a jak juz nie możecie przeżyć bez kanapek to zróbcie sobie chleb sojowy przepis tu, zajadałam się nim pod koniec i to wręcz opychałam i to był jedyny czas kiedy nie było ketonów w moczu

gabrielka - oczywiscie ze dam znac:) a razie czego bede zadawac tysiące pytan - a własnie, ostatnio przeczytalam ze od 5 miesiąca powinno sie dziecko przyzwyczajac do picia z kubka... to ze mleko tez nie w butelce tylko w kubku?

kasfree - współczuję autka, szkoda gadac... mi w zeszłym roku wyrwali kierunkowskaz... - no cóż głupota ludzka nie zna granic...
odbijaniem pod koniec ciąży sie nie przejmuj bo to zupelnie normalne :) a ty jestes w 32 tygodniu i masz jeszcze czas na torbe, u mnie w szkole mowili zeby ja sobie przygotowac tak do ok 36 tygodnia, a co do pytan to
- ja polecam zielony alantan i smaruje jak jest czerwona pupka albo czasem na noc jak sobie przypomne - no ale to i tak każda mama poleca to co używa :)
- podpaski... hmmm... zamiast tych wkładek poporodowych z belli kup sobie moze te co chyba Wwwanda polecala chyba z Tena Lady, bo te z belli są średnio chłonne i strasznie niewygodne
podkłady na łóżko myśle ze na pobyt w szpitalu ze 2-3 ci się przydadza (ja kupilam całą paczkę i teraz się przydają jak mala goła sobie leży czasem, bo nie stresuję się o kanapę w razie w)
- laktator czasem dobrze miec juz w szpitalu w razie nawalu pokarmu - ja polecam medelę minielectric
- pampersy do szpitala wystarczy jedna paczka (polecam pampersa bo są najcieńsze, najmiększe i najbardziej chłonne ze wszystkich które przetestowałam - te z belli happy są sztywne, haggisy są fajne miekkie ale grube, dada są sztywne - w rozmiarach wszystkie są podobne z wyjątkiem haggisów bo są mniejsze od pozostałych) wielkosc paczki zalezy od tego ile czasu tam spędzisz - maluszek zużywa średnio około 10 pieluszek dziennie (tak mnie w szkole uczyli) a i fajne sa te pampersy bawełniane (takie kremowe opakowanie) ale teraz mam te tańsze zwykle i tez jest ok
 
Ostatnia edycja:
Gabrielko szlag niech tę moja dietę trafi! Taką miałam dietę, że jak wczoraj stanęłam na wagę to się przeżegnałam - 5kg w górę jakoś! Od dzisiaj jem... deski! Na śniadanie wrąbałam 3 (każda po 23kcal) - dwie z serkiem twarogowym mlekovity ze szczypiorkiem i jedną z gulaszem angielskim (to chyba akurat chybiony pomysł). W każdym razie mam naprawdę w końcu zwalić z siebie ten balast bo już szaleć zaczynam! Powinnam ważyć przy moim wzrości ok. 57-60kg a tymczasem ważę "jedynie" 40kg więcej. Wczoraj sobie zaczęłam wyobrażać konsekwencje mojej otyłości i palenia fajek... jakieś 40% więcej szans na raka, niewydolność odddechową, krążenia, jakieś zawały, nadciśnienie, obciążenie stawów, problemy z kręgosłupem i wiele innych. Tak więc ostro się bierzemy z M do pracy już od dzisiaj.

Elmoo

- czy dla maluszka do pupci kupic linomag maśc czy krem ???? A moze lepszy jest Alantan ??? I czy smarować profilaktycznie po każdej zmianie pieluszki czy wtedy gdy jest zaczerwienienie ???

Wg. mnie powinno się stosować dopiero jak zaczerwienienie się pojawi: przemyć nadmanganianem + linomag zielony maść. Na drową pupcię puder J&J mild - nie uczula, ładnie pachnie, fajnie się rozprowadza i daje jakby barierę ochronną skórze dziecka (ostatnio bodajże w "Mam dziecko" pisali o tym, jako minus pudru podając to, że się gluty robią - robią się ale tylko jak jest niestarannie rozprowadzony)

- w ile paczek tych wielgachnych podpasek trzeba się zaopatrzyć do szpitala ??? I ile kupić podkładów na łóżko ???

Jeżeli chodzi o podpaski ja wzięłam Bella maxi niebieska ze skrzydełkami o ile dobrze pamiętam 3 paczki. Podkładów poporodowych w ogóle nie kupuj bo tego się używać nie da, a jeśli już np skończą Ci się podpaski to zwykle w szpitalach masę tego mają. Podkładów na łóżko powinno starczyć 5szt. czyli jedna paczka. Często też dają je w szpitalach (u mnie były) ale jak kupisz to fajnie się sprawdzają jako podkłady na przewijak :)

- czy laktator kupic juz teraz ??? Jak tak to jaki, której firmy ???

Uważam, że laktator byc powinien. Dzięki niemu udało mi się karmić swoim mlekiem przez 2 miesiące bo miałam blokadę przed podawaniem cycka. Poza tym w razie nawały mlecznego w kilka dób po porodzie zawsze masz jak się poratować, gdzy dziecko tyle jeszcze z Ciebie nie wyssie.
Co do firm odradzam Tommee Tippee - upierdliwe te gumki do mycia no i przede wszystkim mała siła ssania - siedziałam czasami i po godzinę aby się odciągnąć!
Polecam natomiast Medelę - łatwa do mycia, ma regulację siły ssania i ładnie ściąga. Ja robiłam sesje 7,5,3 (7min jeden cycek, 7 drugi, 5 jeden, 5 drugi itd.) to po 15min już praktycznie byłam odessana do 0.
Z tego co wiem dziewczyny tutaj mialy jeszcze ręczny Aventu "klamkowy" i się sprawdzał.
Ręczny czy Elektryczny? Jeżeli planujesz karmić piersią to ręczny - dużo taniej wyniesie jego zakup. Medela kosztuje ok. 80-90zł. Jeżeli wiesz, że chcesz karmić swoim mlekiem ale z butli to z własnego doświadczenia powiem ELEKTRYCZNY bo się zamachasz i zniechęcisz do odciągania - ja wytrzymałam 2 miesiące, a później brak czasu, zniechęcenie zakończyły karmienie :( Elektryczny też Medeli.
Do tej ręcznej za 90zł można często wypożyczać silniczek (w szpitalu na przykład), jest też wersje mini electric i to chyba jest najlepsze rozwiązanie - koszt w granicach 300zł.

- ile paczek pampersów 1 kupic na początek ???

Na początek wystarczy tylko jedna paczka :) W ogóle jedna powinna sparczyć bo noworodek bardzo szybko rośnie i kolejne pieluszki już raczej powinny być oznaczone 2. Ja miałam jedną paczkę i po tygodniu 1 już były przyciasne :)
W razie czego zawsze można dokupić :D
Nie mogę polecić w sumie bo nie używałam pieluszek Happy ale jako jedyne mają "model" z wycięciem na pępek - wydaje się to być bardzo wygodne. Ja byłam w tym temacie zdezorientowana trochę bo jedne położne mówiły, że chować kikut pod pieluszkę inne, że absolutnie... no i raz chowałam, raz wyciągałam... Teraz wiem, że nie chować! Pomysł z wycięciem więc wydaje się super :-)

Pozdrawiam! No i przepraszam z rozwlekłość wypowiedzi :-p Filip zasnął i jakos dobrze się pisało :-)
 
reklama
Do góry