reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

NA pewno taka przerwa miała znaczenie. Wielokrotnie pisałysmy że takie duze przerwy powodują wyrzut hormonów i wysoki cukier. Jak rozumiem masz przykaz mierzenia cukru po 2h?
 
reklama
przykazów nie mam jeszcze żadnych poniewaz do diabetologa ide dopiero w piątek, od 5 dni wiem o podwyzszonym poziomie cukru, obciązenie glukozą 75g. po 2h miałam 147, nie wiedziałam że nie można robić takich przerw, dopiero dziś doznałam szoku, teraz już wiem i z pewnością nie bede doprowadzała do takich sytuacji, ale martwi mnie to ze od poczatku ciąży jadałam pozno śniadania czy to moze byc grozne dla mojego synka? bardzo sie boje:(
 
aureolcia - obok ikony do zdjec jest ikona do fimu ale wcxzesniej musisz go umiescic na jakims ogolnym serwerze :)
kurcze zazdroszcze ci zwierzakow, sama miałam jeszcze dwie papugi i rybki, ale niestety moj m ma jedna wade - jest alergikiem i zadnego zwierzaka nie moge miec :(
 
Ostatnia edycja:
jak masz konto np na youtube albo google (albo nawet na facebooku) wrzucasz filmik tam a tutaj w tej ikonce do filmu tylko link do niego (tak jakbys wrzucała zdjęcie nie z kompa tylko z sieci) ;-) dasz rade:tak:

edit: taka troche bzdura boprobowałam i mi sie wrzuca link zamiast filmu :)
 
Ostatnia edycja:
Oszaleje z moim maluchem - mam go serdecznie dosc!! no przykro mi to mowic - ale nie wyrabiam, nie spi w dzien i w nocy tez nie!!! a ja padam, a on sie kreci po podlodze i wyje - teraz siedzi w koszyku psow i robi im przemeblowanie w tym syfie maksymalnym i wyje przytym!!! ochyda!

Gabrielko - straszne to co piszesz, ale myslę że możesz sie nieco uspokoić - dermatolodzy sami nie wiedzą jak sie nazywają - to jacyś chorzy lekarze :) jak dobrzy by nie byli - nigdy nie wiedzą co komu dolega i jak to leczyć! Natan wygląda zdrowo i czuje się świetnie - bawi się, śmieje i rozrabia, gdyby mu coś było to by tego nie robił! ciesz się razem z nim i czekaj do następnej wizyty.

Aureolcia - ja zawsze o witaminach zapominalam !!! w końcu od dawna już nei daję.
A to jajko o ktorym gabrielka pisze - to już w ogóle wstyd się przyznać ale z 3 razy podałam!!! no nie mam głowy do niczego

Dobra idę go wyjme z tego kosza i wychodzę do sklepu bo szału dostanę z smarkaczem!
 
Witam Was, ciesze się, że trafiłam na to forum.
Od kilku dni wiem, że mam cukrzycę ciążową...Jestem na początku 27 tygodnia ciąży. Wszystko wyszło przy teście z glukozą.
Nie ukrywam bardzo się martwię....:( Obwiniam się...bo nim miałam ten test z glukozą objadałam się jak szalona, te ilości słodyczy słodkich owoców-poprostu obłęd...Pewnie już wcześniej miałam tą cukrzyce ciążową i boli mnie to, że robiłam krzywdę dziecku faszerując się tymi świństwami:( teraz się strasznie pilnuję, ale dieta nie bardzo pomaga...Diabetolog powiedział, że podejrzewa, że trzeba będzie brać w moim przypadku insulinę teraz kazał mi przez tydz mierzyć cukier. Spytałam jakie mogą być konsekwencję wysokiego cukru, powiedział, że narażony jest układ kostny maluszka, nerki nawet serduszko....Boję się bardzo. Nie jest mi lekko bo nie ma przy mnie partnera, mama bardzo pomaga, staram, się jak mogę.
Schudłam już 1,5kg przez 9 dni, bardzo mnie niepokoi ten spadek wagi.
Jem co jakieś 2 godz, ale itak jestem głodna, myślę że za mało jem , ale jak zjem więcej to cukier wysoki...:(
Nie chcę żeby malec był głodny, ale skoro ja jestem to on pewnie też....
Może napiszę jaki był poziom cukru u mnie i może powie mi ktoś co o tym myśli????
zaczełąm od tamtej soboty:
1. II Śniadanie
-jogurt naturalny
-2 kromki chleba ciemnego razowego
-wyszło 127mg/dL

2. Obiad
-zupa (barszcz czerwony)
-jabłko
-kawałek marchwii
-123

3. Kolacja
-3 kromki chleba razowego z szynką
-herbata bez cukru
-131

1. Śniadanie
-3 kromki chleba razowego
-jogurt nat.
-159....:(

2. Obiad
-ziemniaki
-ogórek z jogurtem nat.
-mięso gotowane (pierś z kurczaka)
-107

3. Podwieczorek
-szklanka kefiru
-1 jabłko
-kawałek marchwii
-117

4.Kolacja
- 2 pyzy ziemniaczane z mięsem
-kiwi
-herbata(bez c.)
120

Poniedziałek na czczo miałam 96..
1.Śniadanie
-3 kromki chleba razowego z serkiem Hochland
-herbata bez cukru
-159....:(

2. II Śniadanie
-jabłko
-kiwi
-120

3. Przekąska
-kefir
-mała bułka
-2 małe ciastka(pękłam)..
-153...:(

4.Obiad
-ziemnaiki
-ogórek
-pierś gotowana
-122

5. Kolacja
- 3 kanapki z chlebkiem wasa żytnie z pomidorem i ogórkiem
-herbata
-114

1.śniadanie
-3 kanapki z wasą z serkiem i pomidorem
-1 jabłko
- 163....:(

2. II Śniadanie-po którym itak byłam głodna:(
-płatki owsiane zalane wodą
-116

3. Obiad
-ziemniaki
-ogórek i pomidor z jogurtem nat.
mięso gotowane
-136...:(

4. Kolacja
-herbata
-2 kromki chleba z szynką
-125

uważam, że jem za mało a cukier itak wysoki, boję się że nie dostarczam wszystkiemu co dziecku potrzebne....Najgorsze wyniki są po śniadaniu....Noi to że mało jem i te wyniki takie:( Dla dziecka zrobię wszystko nie chcę robić mu krzywdy tym cukrem ani tym, że jestem głodna......
Proszę o jakąś poradę....Co sądzicie o tym co jem..?
 
Ostatnia edycja:
Maria ale jak on może cały czas wyć? Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić jak to wycie wygląda. Nagraj go i zaprezentuj bo aż się boję że mnie też to czeka :szok:
 
reklama
Agula8888-witam:) moja dietw wygląda tak -Rano 4,5WW-14j insuliny... Obiad 7WW-8j... Kolacja 4,5WW-8j (do posiłków pomiędzy głównym jedzeniem nie musze robić zastrzyków) a i dodatkowo biore na noc insuline długo działającą 14j:( a cukry itak nie chcą się utrzymać w normie a na czczo zawsze ok 99 do 105:( nie wiem dlaczego tak sie dzieje:( bardzo prosze o jakieś rady,bo nie wiem co robić...a i dodam,że lekarz kazał mi dokładać 2j gdy cukier przekroczy norme,ale to itak nie pomaga:( na początku do śniadania robiłam 3j a teraz już 14j:( Bardzo się boje o Mojego Maluszka...prosze o jakieś odp...pozdrawiam
 
Do góry