reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cudeńka dla naszych Pociech:)

reklama
musi sie udac bo zaplanowalam to tak:
-teraz Agatka
- budowa domu
- brat / siostra dla Agatki ...
i z tym planem chcialabym sie zmiescic w 3-4 lata!!

Ja też planuję jeszcze siostrzyczkę dla chłopaków (mąż mi obiecał), a w domu zamierzam zamieszkać latem 2011 lub 2012. Wykańczać go będę w trzeciej ciąży.
Oczywiście jak Bóg da.
 
Oczywiście jak Bóg da. Góry świętokrzyskie pod względem pokrywającej je szaty roślinnej należą do dwóch okręgów geobotanicznych (Łysogórskiego i Chęcińskiego) wchodzących w skład Krainy świętokrzyskiej , która swym zasięgiem obejmuje także tereny przyległe. W okręgu Łysogórskim na jałowych, chłodnych i wilgotnych, a zarazem ubogich w wapń glebach zachowały się kompleksy leśne w mało zmienionej przez człowieka formie. Wyróżniają się tu dwa główne zespoły leśne: najlepiej zachowany w Polsce bór jodłowy i las jodłowo - bukowy. Są to zespoły typowe dla regla dolnego, który tu zaczyna się od wysokości ok. 320 m n.p.m. W jedlinach gatunkiem dominującym jest jodła pospolita występująca niekiedy z niewielka domieszka świerka i buka. W warstwie krzewów oprócz podrostów tych drzew rośnie masowo dziki bez koralowy, a runo bogate jest w paprocie. W lasach jodłowo - bukowych oprócz tych drzew występuje domieszka jawora, lipy, klonu i graba. W runie występują żywiec gruczołowaty, paprotnik kolczasty itp. Na gołoborzach rośnie charakterystyczna roślinność mchów, watrobowców i porostów. W szerokich dolinach występują bory sosnowe. Dabrowy występują tu rzadko. Grady występują tylko wtórnie po zniszczeniu lasów jodłowo - bukowych. W subregionie Chęcińskim na podłożu wapiennym dominują wielkie połacie lasów mieszanych i liściastych złożone przeważnie z buków, lip, jaworów.Dwupiętrowy system roślinności wyróżnia Góry świętokrzyskie od sasiednich terenów, a także wpływa na to, że w faunie występują liczne gatunki górskie i borealno - górskie . I tak osobliwością strumieni jest wypławek katogłowy - robak z rodziny wirków żyjących tylko w górskich potokach. Reliktowymi gatunkami sa tu ślimaki z rodziny swidrzyków. Z owadów licznie występują biegacze a także dwa chronione gatunki tęczników, spotkać można także kozioroga dębosza. Występują tu także motyle: paź królowej, paź żeglarz i zmierzchnica trupia główka. Z najpospolitszych płazów możemy spotkać traszki, jaszczurkę żyworodna oraz padalce. Stwierdzono tu ponad 164 gatunki ptaków. Gnieżdżą się tu między innymi orzechówki i pliszki górskie. Spośród ssaków występuje: ryjówka malutka, lis, borsuk, kuna leśna, łasica. Z tak zwanej zwierzyny grubej występuje sarna, dziki, jelenie i łosie, w ostatnich latach sprowadzono tu także bobry.
Dokładnie Mamo Stacha!!!Ale modlitwy w waszych intencjach zanoszę od dawna:-)
Dziękuję Kochane!!
 
Ostatnia edycja:
u nas tak samo, ale czuje ze z czasem mala bedzie nas wypierac :) i jej rzeczy zdominuja pokoik, wtedy wyniesiemy sie do drugiego, ktory do tej pory byl 'goscinnym'

Tak samo bedzie pewnie u nas:tak:ale to dopiero jak maly troche podrosnie:tak:

Ano ano...! Teraz to wszystko od Męża zależy..pomyśleć, że kiedyś Mężowie mieli pretensje do Żon, że syna im nie urodziły a to tylko od nich zależy:-):-):-)

No ja bym jednak calej winy nie zganiala na meza:no:to wszystko zalezy kjiedy sie kobieta podłozy:tak:bo jesli za wczesnie to nie ma szans:no:wiem cos o tym:-D:-D:-D:-D
 
Kopciuszku a mi o pleć chodzi!:-)Wszystko zależy czy męski czy żeński plemnik będzie pierwszy:-)I nie ma reguły czy przed czy po owulacji..będzie co Bóg da..u nas 3-4 dni przed owulką..i jest synek!!!(ciąża wyczekana, długo się staraliśmy, tez coś o tym wiem...)
 
Kopciuszku a mi o pleć chodzi!:-)Wszystko zależy czy męski czy żeński plemnik będzie pierwszy:-)

Tak ja to rozumiem tylko ze plemniki meskie sa szybsze,bardziej zwinne ale zyja krocej niz zenskie:tak:wiec jesli kobieta podda sie za wczesnie uniesieniu to marne szanse na to ze plemnik meski da rade:tak:pozatym wieksze szanse sa jednak na dziewczynki:tak:
 
reklama
Tak ja to rozumiem tylko ze plemniki meskie sa szybsze,bardziej zwinne ale zyja krocej niz zenskie:tak:wiec jesli kobieta podda sie za wczesnie uniesieniu to marne szanse na to ze plemnik meski da rade:tak:pozatym wieksze szanse sa jednak na dziewczynki:tak:

zawsze wydawało mi się, że jednak na chłopca :sorry: ale dla mnie to całe "planowanie płci" to bajki.
 
Do góry