reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cudeńka dla naszych Pociech:)

reklama
u nas praktycznie nic nie ma "dzieciecego" w pokoiku !! bo to ciagle jest bardziej nasza sypialnia niz pokoj dziecka !!
No nasza Perła ma swój pokoik dlatego trochę to trwało zanim się go zrobiło a jeszcze troszkę brakuje, ale to w przyszłym tyg. dokończymy:) Mam na myśli listwy przypodłogowe i trzeba ozdobić szafkę maskotkami i książeczkami:-)
 
No mam w końcu skończone pianinko i kącik w sypialni dla maluszka też, u nas też nie będzie naklejek bo dzidzia będzie spała z nami w naszej sypialni:-)Powstała zgodnie z ówczesnymi normami, jako kolejka z 760mmm rozstawem szyn. Odwiedzającym Bieszczady oferujemy praktyczne informacje i wskazówki, które pomogą zaplanować wyjazd w Bieszczady, przygotować się do aktywnego wypoczynku(rowery, narty, konie), pozwolą zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie, pomogą odnaleźć ważne instytucje i wskażą na co warto zwrócić uwagę w czasie pobytu. Bieszczady stają się coraz popularniejsze jako miejsce aktywnego wypoczynku w zimie. Stanowia idealne tereny dla narciarstwa biegowego i ski-tourowego. Powstaje również coraz więcej nowoczesnych wyciągów dla wielbicieli narciarstwa zjazdowego, a istniejące ośrodki podnoszą jakość usług. Zima w Bieszczadach trwa około 120 dni na obszarach położonych powyżej 700m n.p.m oraz około 80 dni na terenach powyżej 400m n.p.m. Pokrywa śnieżna w Bieszczadach pojawia się już pod koniec listopada, utrwala w połowie grudnia, a w wyższych partiach gór utrzymuje się nawet do pierwszych dni maja(Wielka Rawka, gniazdo Tarnicy i Halicza). Śnieg narciarski czyli powyżej 10 cm grubości utrzymuje się około 60-95 dni w roku. W partiach szczytowych gór występuje głównie śnieg zbity(gips zbity), na połoninach spotyka się szreń i lodoszreń, tworzący skorupy lodowe. Świeżo spadły śnieg zostaje szybko przewiany. W niższych partiach gór i północnych stokach istnieją dobre warunki śniegowe, występuje tu śnieg ziarnisty tzw. firn, z nakładającymi się warstwami świeżych opadów. W lasach śnieg jest mokry i ciężki.
Mea...nam tez się marzy i..może się uda!
 

Załączniki

  • IMG_4109.jpg
    IMG_4109.jpg
    16,8 KB · Wyświetleń: 104
  • IMG_4121.jpg
    IMG_4121.jpg
    20,4 KB · Wyświetleń: 101
  • IMG_4079.jpg
    IMG_4079.jpg
    22,2 KB · Wyświetleń: 100
  • IMG_4087.jpg
    IMG_4087.jpg
    23,3 KB · Wyświetleń: 90
  • IMG_4085.jpg
    IMG_4085.jpg
    20,8 KB · Wyświetleń: 91
  • IMG_4100.jpg
    IMG_4100.jpg
    21,4 KB · Wyświetleń: 91
  • IMG_4083.jpg
    IMG_4083.jpg
    23,4 KB · Wyświetleń: 87
Ostatnia edycja:
No mam w końcu skończone pianinko i kącik w sypialni dla maluszka też, u nas też nie będzie naklejek bo dzidzia będzie spała z nami w naszej sypialni:-)
Mea...nam tez się marzy i..może się uda!

musi sie udac bo zaplanowalam to tak:
-teraz Agatka
- budowa domu
- brat / siostra dla Agatki ...
i z tym planem chcialabym sie zmiescic w 3-4 lata!!
 
MEA:-) Oooo..to u mnie to samo tylko..zamiast brata, siostrzyczka:-)Bieszczadzka kolejka wąskotorowa jest dziś jedną z atrakcji turystycznych Bieszczadów. Wybudowana końcem XIX w. służyła mieszkańcom tej górskiej krainy jako ważna trasa komunikacyjna ożywiająca gospodarczo dawne wsie królewskie położone u stóp granicznego Beskidu. Po raz pierwszy jechałem kolejką, o ile dobrze pamiętam, w roku 1977. Cóż to była za frajda. Wagoniki ciągnęła "ciuchcia" z prawdziwego zdarzenia, tłoku w niej nie było, tylko czas leciał niesamowicie szybko. W kolejnych latach dalej bardzo lubiłem przejechać się tym środkiem lokomocji, jednak wiele się zmieniało, zmieniało się także moje spojrzenie na samą kolejkę. Aktualny rozkład jazdy bieszczadzkiej wąskotorówki oraz ceny biletów. Kolejka jeździ obecnie na trasie Majdan - Cisna - Przysłup oraz Majdan - Żubracze - Solinka - Balnica. Zawieszono kursowanie kolejki do Smolnika oraz Woli Michowej, kolejka kursuje natomiast również zimą a w sezonie letnim robi po 2 kursy dziennie na danej trasie. W wyremontowanym budynku stacji w Majdanie, urządzono w kilku salach ekspozycję muzealną, która gromadzi przedmioty związane z bieszczadzką kolejką z różnych okresów czasu. Zobaczymy tu różnego rodzaju narzędzia, mundury, czapki i wiele innych przedmiotów, które niegdyś były używane na co dzień przez pracowników kolejki. Bez znaków - wycieczka nieczynnym torowiskiem bieszczadzkiej kolejki wąskotorowej. Fotorelacja z przejścia kilku odcinków tej trasy od Rzepedzi, przez Prełuki, Duszatyn, Smolnik, Beskid i Smerek po niedostępne obecnie dla turystów Moczarne na terenie BdPN. Kolejna część wędrówki śladem pozostałości po bieszczadzkiej wąskotorówce. Tym razem odcinek prowadzący z Ustrzyk Górnych do Widełek przez Bereżki. Dobrze jest pokonywać ją poza okresem letnim, ponieważ bujna roślinność uniemożliwia wówczas obejrzenie wszystkiego co po kolejce na tej trasie zostało. Linia kolejki wąskotorowej na odcinku Nowy Łupków - Majdan wybudowana została w latach 1890 - 1898 a jej celem był wywóz drewna z okolicznych lasów i przeładunek na kolej normalnotorową w Łupkowie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Lilijko śliczny ten Wasz pokój, taki bajkowy:)
Dziewczynki wszystkie kąciki i pokoiki dla Maluszków są piękne. U nas nie ma co pokazywać, bo jak dotąd jest goła ściana w miejscu, gdzie będzie łóżeczko.
 
Do góry