reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Coś oprócz mleczka?? Mniam...

reklama
u nas też cycuś co 2-3godziny + kilka łyżeczek zupki o ok14tej + kilka łyżeczek deserku w ciągu dnia+soczek jabłkowy lub woda. Co kilka dni chrupki kukurydziane lub biszkopcik (mąż wychodzi wtedy do drugiego pokoju, bo boi się że mała się zaksztusi a on spanikuje :-) )
 
a my mamy tak
6 - 7 rano - 300 ml samego mleka albo mleko z kasza
9-10 - 300 ml mleka
cos do picia do 14:00 w miedzy czasie biszkopt, chrupek moze cos innego. Spanie do 15:00 Mleko z 200 ml
17:00 200 ml obiadu ost zjada zaraz po obiedzie 125 ml deseru
popitka w postaci herbat lub soków z woda
20:00 300 ml kaszy
22- picie herbata, woda, sok z woda itp.
 
Ja dostaje co miesiac z Pampers Instytut rózne rzeczy i dzisiaj w Kuchni dla 7 miesieczniaka było ło to:

Kuchnia dziecka
PEŁNO DOBRYCH RZECZY W tym wieku możesz zacząć wprowadzać dużo nowych i ciekawych smaków do diety dziecka. Spróbuj wprowadzić warzywa i owoce o mocnym smaku, połącz je z mięsem lub rybą, możesz włączyć również warzywa strączkowe takie jak soczewica. Zacznij eksperymentować z bardziej wyszukanymi przepisami. ZUPA JARZYNOWA Ta zupa łączy wiele warzyw zimowych w pożywnym daniu. łatwo jest ją przygotować, a można oddzielne porcje zamrozić w pojemniku na lód, po wcześniejszym wychłodzeniu.
Składniki
250g ziemniaków
150g marchwi
150g pasternaku
150g brukwi
1 por, tylko biała część
1 cebula
2 ząbki czosnku
1 łyżka stołowa bulionu z warzyw
odrobiną oliwy z oliwek
Jak przyrządzić:
1.Obierz i pokrój w małą kostkę wszystkie warzywa, myjąc pora szczególnie dokładnie przed krojeniem.
2. Zagotuj bulion z jarzyn, dodając proszek do pół litra wody, następnie odstaw
3. Podgrzej odrobinę oliwy na patelni.
4. Dodaj ziemniaki, marchew i brukiew, zakryj i smaż powoli aż zmiękną
5. Dodaj cebulę, pora i czosnek, nakryj i podgrzewaj przez 5 minut, co jakiś czas mieszając.
6. Wlej bulion warzywny, zagotuj gotuj przez 12 minut na małym ogniu, aż wszystkie warzywa będą miękkie.
Po ostygnięciu zupę można zmiksować. Jeżeli zupa zawiera zbyt dużo płynu, gotuj ją na dużym ogniu przez parę minut. Odwrotnie, jeżeli chcesz mieć bardziej wodnistą zupkę, dodaj świeżą, zagotowaną wodę w czasie miksowania w celu uzyskania właściwej konsystencji.
 
to sa naturalne antybiotyki, nie szkodliwe w nie duzej ilosci.
Esterka ja tez mu zrobie w łikend i sie zobaczy co na to kolega bo to po raz pierwszy przyprawy dostanie i sie jak dorosły poczuje haha.
 
reklama
Żywienie 7 miesięcznego dziecka

Magdalena Wojciechowska
Witam. zaczynam sama gotować zupki dla mojego syna. Proszę podać mi jakie warzywa w tym wieku i w najbliższych miesiącach mogę mu dodać do zupy lub obiadku.
Ania
Witam serdecznie,

Dla dzieci po 6 miesiącu życia możemy przygotowywać zupkę z następującymi warzywami: brokuły, brukselka, marchewka, seler, pietruszka, burak, groszek zielony

kabaczek, fasolka szparagowa, kalafior, kalarepa, kapusta biała, kapusta czerwona, kapusta włoska, seler, ziemniak, groszek zielony, cukinia. Po 7 miesiącu możemy rozszerzyć dietę o kalafior, buraczki. Po 9 miesiącu możemy wprowadzić: cebulę, groch, szpinak i szczaw. Po 10 miesiącu, ostrożnie rośliny strączkowe: bób, fasola biała, fasola czerwona, cieciorka, które mogą być wzdymające i ciężkostrawne dlatego jeśli chcemy dać je na spróbowanie dziecku to w małych ilościach. Przygotowując zupkę nie zapominajmy o niewielkim dodatku oleju rzepakowego niskoerukowego lub oliwy (lepsze wchłanianie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach) oraz dodatku 1 żółtka co drugi dzień. Warto również do zup dodawać zieleninę w postaci świeżej natki pietruszki oraz koperku.
 
Do góry