reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Codzienne rozmowy Samotnych rodziców

reklama
ja sie witam wieczorem
anne wczoraj dokladnie to zrobilam.... po kapieli poszlam od razu spac.....

devil mi sie wydaje ze lepiej cieszyc sie z malych marzen ktore mozna spelnic...

a tak zapotym jezeli mowa o pogodze to ja mam dosyc.... nawet sie za okno patrzec nie chce...
 
Jeśli chodzi o pogode to mam wrazenie sie uwziela na mnie.Wrrrrr
Zawsze jak tylko wspomne do ewci ze jutro pojedziemy na wioske i sie poopalamy to zaraz pada.Juz tak od miesiaca sie zbieram i jak tylko zaczne sie pakowac to pioruny zaczynaja bić:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
Dzisiaj popoludniu mialam jechac bo od wczoraj pieknie bylo a tu masz.:wściekła/y:

A moje marzenie na ten rok lub nastepny to znalesc prace i wziasc kredyt na mieszkanie:-):-):-)
Raczej nierealne,hehehe
W piatek skladalam cv z ogloszenia i zostalam zaproszona na rozmowe.A tam na wstepie babka pyta-czy ma pani dziecko?MAM.W jakim wieku?1,5 ROKU.no to pani dziekujemy,z dziecmi nie przyjmujemy.
I tyle bylo rozmowy.Trzeba bylo im w ogloszeniu zaznaczyc ze bezpłodne kobiety zatrudniajo!!a nie napisali kobiete do 35 roku życia.z takim podejsciem pracodawcy to nasz gatunek wyginie,hehehe
Wiedzialam ze ciezko mi bedzie męża znalesc bo mam dziecko(na wiekszosc to niezły straszak) ale ze i z praca edą problemy bo mam dziecko:szok:
Powalony ten świat cały.
 
Ostatnia edycja:
Rosi79 ale pytanie o dzieci jest niezgodne z prawem!!! Nie musisz odpowiadać na takie pytanie.
Szczerze (wiem, że łatwo doradzać z boku) ja bym to zgłosiła do inspekcji pracy. I nie chodzi tutaj o to, że to coś zmieni teraz w Twojej sytuacji ale nasza mentalność musi się zmienić. Gdyby każdy kto był na tej rozmowie zgłosił, że padło takie pytanie już PIP by z nimi coś zrobił.

Zajmuję się rekrutacją na co dzień i w głowie mi się to nie mieści .... i mnie ogarnia wściekłość od razu :((( a raczej smutek, że tak jeszcze w PL jest ....

U nas też pogoda nie ciekawa. Byłam dziś z A. na festynie (zjeżalnie, trampoliny, balony, popcorn i takie różne bajery - wiecie o co chodzi, nie można odpuścić ;)) i taka pogoda nam się trafiła, że nawet sama A. biedna zmoknięta baaaardzo chciała jechać czym prędzej do domu.

Ewcia- dlaczego twierdzisz, że znalezienie pracy jest nierealne??

------------------

Ja na dzisiaj marzę o odpoczynku.... o dniu tylko dla mnie na samotnej wyspie żeby móc w spokoju długo pomyśleć nad kilkoma rzeczami .... ;))
 
Ostatnia edycja:
Cieszymy sie ollka ze wszystkiego co nas Cieszy. I z małych i z wielkich. Mi się udało osiągnąć kilka tych "wielkich", a te małe osiąga się na codzień, jak złapie sie dobrą passe. Ale te Wielkie, naprawdę cieszą:) :) :)
 
Rosi79 ale pytanie o dzieci jest niezgodne z prawem!!! Nie musisz odpowiadać na takie pytanie.
Szczerze (wiem, że łatwo doradzać z boku) ja bym to zgłosiła do inspekcji pracy.

Zdarzało się anne.ges że pracodawcy pytali dlatego, że miały u nich pierszeństwo kobiety wychowujące. Zwłaszcza wychowujące samotnie.
 
DZIEN DOBRY
JA JUZ POZALATWIALAM SPRAWY I ODDELEGOWALAM MALA DO PRZEDSZKOLA.

Rosi ja bym na to pytanie nie odpowiedziala...
a z praca faktycznie ciezko jest.... niestety nikt nie chce pracownikow ktorzy prawdopodobnie beda brac L4...
 
The_devil jakoś mi ciężko w to uwierzyć.. to musiały być wyjątkowe firmy....

Cieszymy sie ollka ze wszystkiego co nas Cieszy. I z małych i z wielkich. Mi się udało osiągnąć kilka tych "wielkich", a te małe osiąga się na codzień, jak złapie sie dobrą passe. Ale te Wielkie, naprawdę cieszą:) :) :)

A jakie to są WIELKIE marzenia wg The_devila???

Ollka22 L4 po to jest aby je brać jeśli jest taka potrzeba. Nie mówię tutaj o przypadkach gdzie ktoś bierzę L4 na każde kichnięcie czy nawet z powodu zwykłego lenistwa.
A z pracą niestety rzeczywiście ciężko ....... takie czasy :(((
 
Ostatnia edycja:
Pisałem o tym już jakiś czas temu na forum, że moja koleżanka zatrudniła kobietę w ciąży, tylko dlatego by miała wychowawczy i pieniążki z ZUS-u.
Było to troszkę "po znajomości" ale się zdarzyło. Sam w zeszłym roku anne.ges , przyjmowałem stażystki z UP, a przy podpisywaniu umowy z UP, zaznaczyłem, że mogą to być osoby samotnie wychowujące dzieci. Tak też było. Napisałem też, że przyjmę osobę niepełnosprawną, ale no już inna historia.

Moim Wielkim marzeniem było uzyskanie opieki nad synem anne.ges. Zniosłem niemal walkę zbrojną licząc się z tym, że statystycznie tylko 4% ojców, otrzymuje ten przywilej. Aktualnych marzeń .... nie wypowiadam, żeby nie zapeszyć. Pochwalę się jak się spełnią.https://www.babyboom.pl/forum/members/anne-ges-82461.html[URL="https://www.babyboom.pl/forum/members/anne-ges-82461.html"][/URL]https://www.babyboom.pl/forum/members/anne-ges-82461.html
 
reklama
anne ja wiem ze L4 jest po to zeby brac, tylko rpacodawca sie to nie podoba... ja np na siebie nie bralam nigdy, ale na mala tak bo naprawde nie ma mi sie nia kto zajac...
devil inna sprawa jest praca po znajmosci... bo znajomi sobie czesto tak ida na reke... ale normalnie samotnej matce naprawde ciezko o prace...
 
Do góry