reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Codzienne rozmowy Samotnych rodziców

raczkowa tylko ze on twierdzi ze dla nas wyjechal za granice, zeby nam niczego nie brakowało.. a sad moglby to łyknąć:baffled:
tak jak mowie, bede walczyc o moje nazwisko ale nie chce łączonego.
wydaje mi sie ze jakby sie cos stało twojemu plemnikowi to mały dostanie rente bo uznanie bylo... moj chlopak byl po rozwodzie jak zginal w waypadku i jego corcia dostaje rente.. jej matce nic sie nie nalezało ale Mała wszystko dziedziczyła...


czemu to wszystko takie popierniczone:baffled:
 
reklama
Raczkowa a kto ci powiedzial taka glupote,ze dziecko z malrzenstwa dostaje tylko rente??
dziecko dostaje rente jak ojciec jest wpisany a akt urodzenia i "tatus" w ciagu chyba ostatnich 10 lat przepracowal 5 lat
a to czy przy nazwisku ograniczaja to indywidualna sytuacja i opinia sedzi, kolezanka z forum co ojciec raz dziecko widzial przy testach dna,nie interesuje sie,nie odwiedza, nawet chyba nie placi i sedzia nie widzi podstaw do ograniczenia praw

dobrze,ze juz weekand dzis bio niekorzystne i mnie glowa boli, do tego sienie wyspalam

mloda odebralam od dziadka z dzialki narwalam sobie malinek i jarzyn mniammmmmmmmmmm
 
Ostatnia edycja:
olcia bo teraz juz nie mam litosci tak jak dla swojego plemnika tak dla kazdego innego :wściekła/y:
tak rente dostaja tylko zieci z malzenstwa przy czym ojcuec wlasnie musi legalnie pracowac min 3 lata
zapytam tego prawnika zeby to tez dobrze rozegrac zeby tamten nie mogl sie przygotowac


emilka hahahha dla Waszego dobra no chyba pekne ze smiechu co za idiota kogo on chce oszukac? boi sie placzu kup i nocnego wstawania niech nie opowiada bajek uciek przed odpowiedzialnoscia po prostu
co do tej renty po rozwodzie sie nalezy bo malzenstwiem byli ale uznanie w usc niestety nie wystarczy

Mozi hmm no tak sie kiedys dowiadywalam i tak mnie poinformowano ze tylko jesli mialam slub z ojcem dziecka to renta mi sie nalezy moze jest naczej nie wiem
 
Ostatnia edycja:
raczkowa doczytalam w necie, dzieci pozamałżenskie tez dostaja rente po zmarlych rodzicach

● Po rozwodzie lub separacji małżonków dziecko dostaniealimenty od tego rodzica, który wyprowadził się z domu ● Otrzyma część majątku zmarłego rodzica bez względu na to, czy jest z legalnego, czy pozamałżeńskiego związku ● Może też liczyć na jednorazową odprawę pośmiertną od pracodawcy zmarłego rodzica i na rentę rodzinną z ZUS
Prawa dziecka urodzonego w konkubinacie
Dziecko, którego rodzice nie mają ślubu, ma status pozamałżeńskiego. Przysługują mu jednak takie same prawa, jakby jego rodzice byli małżeństwem.

 
Raczkowa mnie sie wydaje ze tobie by sie nie nalezalo nic po nim ale dziecku jak najbardziej.. spierac sie nie bede bo pewnosci nie mam...
a co do mojego plemnika to masz racje- uciekł ale prawda jest taka ze jakby mi zaproponowal ze wroci do tych kupek i nocnego wstawania ale bedziemy miec 1800zl na troje to sama bym go wyganiała.. cos kosztem czegos, a ojciec przede wszystkim powinien zapewnic byt dziecku, a jak narazie niestety nie moge mu zarzucic ze tego nie robi... sama mu powiedzialam ze jak bede potrzebowala to bede wolac, jak narazie powiedzialam ze na wozek chce to wysłał 2tys., choc nawet jeszcze nie wybralam.. teraz mu powiedzialam ze chce zamowic łóżeczko w weekend to powiedzial ze wysle mi tys., ale uzgodnilismy ze jak kupie to mi wysle tyle ile dałam:oo2: mysle ze jakby byl tutaj to juz by nie bylo tak kolorowo....

uciekam na babski wieczor:-D zapewne jeden z ostatnich przed dluzsza przerwa:-D

p.s. jeszcze mi sie przypomniało jak kiedys zapytalam Plemnika jak dlugo zamierza tam siedziec to mi powiedział ze to zalezy ile bede od niego ciągła hehehe niby zaraz powiedzial ze zaruje.... wtedy mnie zatkało ale teraz bym mu powiedziała ze w takim razie szybko nie wroci hehe
 
Ostatnia edycja:
raczkowa dobre... mojej to by sie renta nie nalezala... bo skad te lata pracy:szok: no i pozatym u niej dzielilo by sie to na 3 osoby... wiec w sumie bylo by tego pewnie malo....

emilka ja wiem i rozumiem ze pieniadze sa wazne, ale jeden przelew dla mnie nie robiz faceta ojca... on bez twojego gadania powinien ci na konto co miesiac chocby kase na waciki wysylac...

poza tym uwierz mi ze w temacie rodzinnym... pieniadze szczescia nie dadza, ja wiem ze chcesz dla dzidzi jak najlepiej... ale czy az takim kosztem....
jak bylam z ojcem oliwi, mial dobra prace, dobrze zarabial.. mielismy dobry start a jednak... nie da sie na tym szczescia zbudowac jak spieprzyly sie inne rzeczy....
 
Raczkowa a ty bys chciala rente dla siebie??? zona dostaje rente po mezu, gdy oprocz stazu pracy meza,zona musi miec powyzej 50 lat, taki warunek musiala spelnic mamy kolezanka z pracy
 
reklama
Do góry