reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co robimy w wolnym czasie , nasze hobby

reklama
Aniu - gratuluję wygranej :) Szkoda ze ta płyta dopiero za rok :)

Matusia - ktoś już wcześniej pisał o instruktaż, dlatego robiłam fotki tym razem.

1) Na kartce A4 rozplanowujemy literki, jedna powinna lekko zachodzić na drugą. Najlepiej się starać żeby było jak najwięcej miejsca, czyli wszystkie otwory robimy dość małe.
P1070785.jpg

2) Rozrysowujemy też jak będzie wyglądało to wcięcie zachodzące pod "a" i od tyłu zamalowujemy je ołówkiem. Wycinamy szablon do ostatniej literki - to będzie nasza ostatnia strona albumu. Odrysowujemy go na kartonie który będzie naszą bazą, a tam gdzie robiliśmy kalkę, po prostu odrysowujemy bez wycinania. W zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wszystkie litery z szablonu na bazę po prostu przekalkować.
P1070786.jpgP1070787.jpgP1070788.jpgP1070789.jpg

3) Z kartonowej bazy wycinamy literkę. Następnie powtarzamy to w stosunku do kolejnych stron. Linie proste najlepiej wycinać skalpelem od linijki.
P1070791.jpgP1070790.jpg

4) Oklejamy całość kolorowymi papierami, lub jeśli mamy wystarczająco grubą tekturę można ją pomalować we wzorki - co kto woli.
P1070797.jpgP1070798.jpg
 
Obcinamy wszystkie wystające poza bazę fragmenty papieru (zawsze lepiej przyciąć go najpierw z lekkim zapasem, niż za mały). Wyrównujemy drobniutkim papierem ściernym wszelkie zadziory i nierówności
P1070799.jpgP1070800.jpg

Ponieważ papier w przekroju jest biały, tekturka której użylismy na bazę także biała lub kolorowa - dobrze jest wytuszować krawędzie albumu. Można uzyć tuszu, albo farby - ja miałam rozcieńczoną wodą farbę akrylową.
P1070802.jpg

Robimy dziurkaczem dziurki żeby móc potem spiąć strony. Teraz możemy już przystąpić do ostatecznego ozdabiania, wyklejania - czyli hulaj dusza :) Trzeba pamiętać że wystające części literek muszą pozostać puste żeby całość była czytelna.
P1070806.jpg

Tak ja to robię, profesjonaliści pewnie maja lepsze metody i lepsze efekty, ale najgorzej chyba ten Jaś nie wyszedł. W razie pytań chętnie pomogę.
Acha, do przyklejania papieru musi być dobry klej, a ja najbardziej lubię taśmę dwustronną, wtedy mam pewność, że nie ma żadnych grudek, ani rozmiękłego papieru. I nic się nie zacznie nagle odklejać. I paluchów sobie człowiek nie pobrudzi.
 
salsera świetny pomysł:tak:Ja tak sobie wykombinowałam,że możnaby to zrobić też na bloku technicznym z kolorowymi kartkami;-)Zainspirowałaś mnie.Może się wezmę (bo podobno jakieś zdolności plastyczne przejawiam:-p).
86ania86 gratuluję!
 
Salsera, superos taki album! Jak będziesz miała wolną chwilę to daj znać, to się wtedy uśmiechnę do Ciebie, bo ja się sama nie biorę, z moimi zdolnościami to szkoda papieru:)
 
reklama
Do góry