reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co robicie dzis na obiad...

na zupę z dyni mam przepis z gazety jakiejś: dynie podsmaza sie na masle zeby zmiekła, osobno gotuje sie marchewke i pietruszkę, potem wsyztsko razem zalewa sie woda i miksuje i doprawia gotując: imbirem, miodem, pieprzem, solą. Musze sprawdzić dokładnie w przepisie jak chcesz

Hmmm...miodem,ciekawe połączenie.Jakbys dała radę,to chętnie skorzystam,mam dynie i juz mi sie pomysly końcża.A zrobiłabym na sobote.:tak:
 
reklama
Hmmm...miodem,ciekawe połączenie.Jakbys dała radę,to chętnie skorzystam,mam dynie i juz mi sie pomysly końcża.A zrobiłabym na sobote.:tak:
SKŁADNIKI:

  • jedna średniej wielkości dynia
  • jeden litr bulionu
  • dwa małe ziemniaki
  • dwie marchewki
  • jedna cebula
  • jeden ząbek czosnku
  • kilka łyżek oleju
  • miód lub cukier brązowy
  • wysokoprocentowa śmietanka
  • jedna cytryna
  • przyprawy: imbir, cynamon, kardamon, kurkuma, chilli
  • sól i pieprz do smaku
PRZYGOTOWANIE:

  1. warzywa obieram i kroję w grubą kostkę
  2. na patelnię dodaję trochę oleju i wszystkie warzywa (dynię, cebulę, ziemniaki, marchew, czosnek) mniejszymi porcjami podpiekam aż zaczną się mocno rumienić
  3. chwilę przed końcem obsmażania dyni dodaję miód albo cukier i staram się delikatnie skarmelizować zawartość patelni
  4. przyrumienione warzywa przekładam z patelni do garnka z bulionem
  5. do garnka dodaję przyprawy, czyli imbir (dużo imbiru), cynamon, kardamon, kurkumę dla wzmocnienia koloru oraz niewielką ilość chilli dla nadania delikatnie ostrego posmaku
  6. kiedy w garnku wylądują wszystkie warzywa gotuję zupę przez kilkanaście minut aż wszystkie składniki będą miękkie
  7. następnie miksuję całą zawartość garnka przy pomocy blendera – aż do uzyskania delikatnej jednolitej masy/kremu
  8. jeżeli zupa jest zbyt gęsta rozcieńczam ją przegotowaną wodą
  9. do prawie już gotowej zupy dyniowej dodaję śmietankę
  10. wyciskam sok z połowy cytryny i dodaję go do garnka
  11. całość mieszam i doprawiam do smaku pieprzem i solą
 
ja wam powiem zupy z dyni nigdy nie jadłam do czego porównać ten smak?? i co do tego grzanki czy bagietkę czy nic.

WolfiA ja też mam takie odczucie że ciągle kręcę się dookoła i robię praktycznie 4 dania. dziś smażone udko z patelni frytki i jak to dla mojego wielbiciela ogórek świeży.

ja to od kilku dni mam na coś ochotę ale sama nie wiem na co chyba jakieś krewetki bym zjadłą taki koktajl krewetkowy albo dobry stek tylko w moim mieście pod względem idealnej polędwicy to problem.jak mam okazję to kupuję w Almie wtedy jestem pewna że będzie pychota ale do Almy mam 50km to zbyt daleko a w naszych restauracjach w Bytowie dobrych nie robią.


A przy okazji co to bombery z kurczaka i jak wyglądają???

wczoraj na BBC LIfestyle oglądałam mój ulubiony program o deserach- taki facet podąża tropem mistrza który wymyślił desery i był w Paryżu matko jak mi się marzy taka podróż kulinarna choć nic bym nie zjadłą bo zgaga by mnie zabiła.
 
o takie coś bym też zjadłą tylko aby tego robić nie musiała bo to za dużo roboty ciasto placki ale bym dam włożyła pomidory, kurczaczka, ananasa, krewetki,kukurydzę
 
Agusia to właśnie ten przepis na zupe dyniowa tylko ja go zmodyfikowałam: nie daje bulionu tylko masło (na nim smaże dynie do miękkości), no i nie daje chilli i smietanki, żeby hubek mógł zjeść:tak:
Karola, a podaję sama, bo to taki gesty krem mi wychodzi, albo mozna lane kluseczki w to:tak:

Bombery sa pyyychaaa:tak: wszyscy się wczoraj zajadali nimi, KArola a roboty tyle co na pizzę:tak: ciasto szybko sie zagniata, potem samo stoi do wyrosniecia, w tym czasie robisz farsz, robisz ciastowy wałek i kroisz na plastry, rozwałkowujesz, nakladasz farsz i zwijasz, szybko idzie:tak:

dzisiaj u nas śledzie w śmietanie + ziemniaki w mundurkach
 
reklama
Do góry