reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co polecacie dla maluszka?

reklama
a właśnie i to wyjaśnia sprawę braku pasów. dobrze wiedzieć, choć auta bez pasów sobie nie wyobrażam;)

mam pytanie i nie wiem, czy mogę je umieścić tutaj, bo dotyczy mojego starszego syna.. ale walę:
chciałam ułatwić Bartkowi pojawienie się młodszego rodzeństwa. oczywiście rozmawiam z nim, tłumaczę, że dzidziuś będzie malutki, że będę potrzebowała jego pomocy itd. ale chciałam się posunąć dalej - kupić książeczkę i/lub bajkę, w której pojawia się ten temat. macie jakieś propozycje? myślę, że taki sposób przedstawienia będzie inny, bo to w końcu nie tylko "gadanie mamy i taty", ale coś co przydarza się każdemu - choćby postaci z bajki.
 
jest seria książeczek z Franklinem ktore poruszają tą tematykę, ja kupilam dla Stasia i mnie sie podobają a on nic nie rozumie:) ale Twój Syn jest starszy:)
 
Bardzo dobre książeczki są w empiku. Na studiach kobieta od edukacji wczesnoszkolnej nam je polecała. Niestety nie pamiętam jak się nazywa ta seria. Poruszają tematy, które ciężko dziecku wytłumaczyć. Od śmierci zaczynając na homoseksualiźmie kończąc:) Tam też była książeczka o rodzeństwie. Z tym, że one są dość drogie. Jedna kosztuje coś koło 40 zł. Na jedną czy dwie można sobie pozwolić, ale cała seria to już koszt....
 
dziękuję dziewczyny, odwiedzę empik i zobaczę na co nas "stać". dam znać jak poszło czytanie i zrozumienie;)

powiedzcie mi jeszcze jak odpowiedzieć na pytanie "jak dzidziuś wyjdzie z brzuszka?" i "pan doktor go wyciągnie" nie załatwia niestety sprawy..
 
zanetaa moja corka jest w ieku Twojego synka, kupilismy jej ksiazke "Czekamy na dzidziusia" polecam z tej serii jest jeszcze wiele innych tytuow np "Nazywamy swiat" itp. Ksiazki te znajduja sie w Carrefour lub w kauflandzie.Polecam Misia ja uwielbia nieraz musimy jej czytac kilka razy:tak:
ja mojej powiedzialam ze pan doktor wyjmnie dzidziusia i pokazalam jej moja blizne po cc:-D Powiedzialam jej ze ona tez tak wyszla:tak:
O nawet w empiku ja maja:
Czekamy na dzidziusia. obrazki dla maluchów - Belineau Nathalie - 13,99 zł - empik.com
 
Ostatnio przyszedł mój mały siostrzeniec. Ma 2,5 roku:) Pokazałam mu zdjęcia usg mojego syneczka i mówię, że to jego kuzyn. Pierwsze jego pytanie to: a gdzie jest mój kuzyn? Powiedziałam mu, że w brzuszku. Zapytał co on tam robi? Śpi? Powiedziałam, że śpi też i że na razie tam mieszka:) Popatrzył na zdjęcia i mnie pyta: a gdzie ma dusie?(smoczki) Rozbawiło mnie to:) Oczywiście musiałam go poinformować, że nie ma, więc stwierdził, że on mu da:) dzieciaczki są takie kochane:)
 
Dziewczynki, doradzcie mi proszę. Chciałabym zakupic pieluszki dla maluszka-Pampers rozmiar 1, ale nie wiem czy kupic dużą, czy małą paczkę. Przy Stasiu jedynek uzywałam przez dłuższy czas, ponieważ był on malutki, ale nie wiem jak to wygląda przy dziecku urodzonym z normalną masą urodzeniową. Nie ukrywam iz zostały mi pieluszki po Stasiu, prawie 70 sztuk z kazdego rozmiaru, tzn od 1-3, ale chyba na poczatku nie bede mogla ich uzywac, poniewaz mimo iz byly w worku to przez ten czas zdazyly sie pewnie nieco zakurzyc. bałabym się ze moze sie cos podziac z pepuszkiem, poki nie bedzie dobrze zagojony. Nie chciałabym aby tym razem zostały mi zapasy pieluszek, tak wiec nie wiem czy zuzyje całą duzą paczkę. jak sądzicie?
ja za każdym razem kupowąłam 1 paczkę pamprsów 1 a póxniej to już 2. Wydaje mi sie,z ę jedynki sa tylko w małych paczkąch. kieydś bylo tak, że w sklepach były tylko małe a na bazarze tylko z niemieckimi napisami można bylo duże kupić. W każdym razie kupowalam 1 mała paczkę. Ale moje dzieci spore 3650 i 3920

jest seria książeczek z Franklinem ktore poruszają tą tematykę, ja kupilam dla Stasia i mnie sie podobają a on nic nie rozumie:) ale Twój Syn jest starszy:)
są bardzo fajne, też mamy

dziękuję dziewczyny, odwiedzę empik i zobaczę na co nas "stać". dam znać jak poszło czytanie i zrozumienie;)

powiedzcie mi jeszcze jak odpowiedzieć na pytanie "jak dzidziuś wyjdzie z brzuszka?" i "pan doktor go wyciągnie" nie załatwia niestety sprawy..
Kubus wie, że urodze w spzitalu dzidziusia z zrobię to tak jakbym robiła kupe. Sporo wie moim zdaniem ale nie ma niedomówień i jest usatysfakcjonnowany ale ostatnio przyniósł z przedszkola rewelację o bocianach i dopiero był problem a skąd te bociany biorą dzieci i dlaczego bociany itd dysonans poznawczy nastąpił
 
reklama
O tak! Wspaniały pomysł z tą książką o rodzeństwie. Od jakiegoś czasu probuję oswajac coreczkę, że bedzie miała brata, ale wiadomo, pewnych rzeczy nie pojemuje malutka główka. A że książki uwielbia, jak się jej czyta to będzie to dobra lekcja pod tytułem "Gdzie jest mój brat" :)
Z tego co pamietam moj maz strasznie sie uparl na cztanie książek córce od chyba 6 miesiąca, teraz widzę, że miało to sens i jestem mu wdzięczna :*. Hanna, pomimo iż ma dwa lata, łądnie składa zdania, ma ogromny zasób słownictwa, a jak ja idę ją kłaść do snu, to nie potrafię jej odmówić bajki, to tylko 5-10 minut...
 
Do góry