reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co po urlopie macierzyńskim..

Dołączył(a)
9 Lipiec 2024
Postów
3
Witam. Moja sytuacja: jestem obecnie na urlopie macierzyńskim do marca 2025, mam umowę o pracę do sierpnia 2024, wiem że po tym czasie dostanę zasiłek z ZUSu do marca. A co później? Jeśli nie wrócę do pracy przysługuje mi jakis zasiłek czy cos podobnego?
 
reklama
Witam. Moja sytuacja: jestem obecnie na urlopie macierzyńskim do marca 2025, mam umowę o pracę do sierpnia 2024, wiem że po tym czasie dostanę zasiłek z ZUSu do marca. A co później? Jeśli nie wrócę do pracy przysługuje mi jakis zasiłek czy cos podobnego?
Musisz się zarejestrować w urzędzie pracy jako bezrobotna i wtedy dostaniesz zasiłek dla bezrobotnych.
 
Rozumiem, że pracodawca nie przedłuży Ci umowy?
Tego jeszcze nie wiem ale zakładam też taki scenariusz. A jeśli przedłuży to oo czasie urlopu macierzyńskiego mam prawo do jeszcze jakiegoś wolnego? Nie ukrywam, że chciałabym jak najdłużej zostać z synkiem..ale wiadomo, pieniądze też są potrzebne..
 
Tego jeszcze nie wiem ale zakładam też taki scenariusz. A jeśli przedłuży to oo czasie urlopu macierzyńskiego mam prawo do jeszcze jakiegoś wolnego? Nie ukrywam, że chciałabym jak najdłużej zostać z synkiem..ale wiadomo, pieniądze też są potrzebne..

W przypadku przedłużenia umowy po rocznym urlopie rodzicielskim możesz wziąć wychowawczy, ale jest on bezpłatny.
 
Musisz się zarejestrować w urzędzie pracy jako bezrobotna i wtedy dostaniesz zasiłek dla bezrobotnych.
Żeby dostać zasiłek trzeba mieć przepracowane 12 miesięcy w ostatnich 18 na normalnej umowie, ja mam mniej bo wcześniej miałam niepełny etat...bo rozumiem ze l4 i macierzyński się do tego okresu nie wlicza?
 
Urlop i zasiłek macierzyński liczy się też do tego czasu 12 przepracowanych miesięcy - pod warunkiem że podstawę miałaś przynajmniej minimalną krajową.
 
Tego jeszcze nie wiem ale zakładam też taki scenariusz. A jeśli przedłuży to oo czasie urlopu macierzyńskiego mam prawo do jeszcze jakiegoś wolnego? Nie ukrywam, że chciałabym jak najdłużej zostać z synkiem..ale wiadomo, pieniądze też są potrzebne..
Czyli jeśli dobrze rozumiem to nawet jeśli przedłuży Ci umowę to nie zamierzasz wracać do pracy ale chciałabyś żeby ktoś Ci płacił ? 🤡
 
Żeby dostać zasiłek trzeba mieć przepracowane 12 miesięcy w ostatnich 18 na normalnej umowie, ja mam mniej bo wcześniej miałam niepełny etat...bo rozumiem ze l4 i macierzyński się do tego okresu nie wlicza?

Pamiętaj, że rejestrując się w urzędzie pracy oświadczasz, że jesteś gotowa do podjęcia pracy
 
reklama
Do góry