reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co po macierzyńskim?

reklama
Z tym totkiem to dobry pomysł, tylko żeby jeszcze trafić:-)

Mi się macierzyński kończy 21.08 ( w moje imieniny hi hi),potem wybiorę zaległy urlop i chcę na wychowawczy, tylko nie wiem ile. Taki sobie obmyśliłam plan: mam umowę do końca stycznia 2011 to napiszę wniosek o wychowawczy do końca roku 2010, bo jakby się okazało że mnie zwolnią po powrocie to stracę tylko miesiąc. A jak nie damy rady finansowo ( też spłacamy ogromny kredyt,a wychowawczy bezpłatny) to wychowawczy zawsze można skrócić, chociaż chciałabym w domu jak najdłużej
 
Ja wracam do pracy od września - starszak wtedy do przedszkola a do nas wraca jego niania ......... no i sama nie wiem jak się z tym czuję .... różnie i przeróżnie:baffled::confused::dry: wracam, bo finansowo raczej nie dalibyśmy rady z kredytem i 2 dzieci, ale wracam też bo chcę, bo bardzo się realizuję w mojej pracy i jak kolejny dzień spędzam na grach i zabawach z trzylatkiem, guganiu z niemowlakiem, praniu, sprzątaniu i gotowaniu to jednak nie do końca czuję się szczęśliwa, z drugiej strony jak patrzę na uśmiechy Julka to serce mi się kroi i tak w takim rozdarciu spędziłam już 3 lata, a teraz kolejne 3 się zapowiadają:baffled::dry:
postaram się jednak na początku krócej pracować przez kilka miesięcy - na szczęście ja w pracy nie muszę być od do, często w ogóle nie muszę być fizycznie a jedynie mailowo:sorry2:
 
ja pravujęw urzędzie i jak na razie udało mi się załatwić zgodę na pracę w domu przez ok 6 m-cy i pojawianie sięw biurze ok 3 x w tygodniu na 2-3 h, więc jak na razie poszukam nianię na godziny, też wolałabym zostać w domu ale finanse nie pozwalają...

koga - a mogłabyć polecić tę agencję z której korzystałaś czy nie bardzo???
 
Ja własnie dwa dni temu rozmawiałam ze swoja kierwniczką i ostatecznie ustaliłyśmy że wracam do pracy od nowego roku. Macierzyński mam do 18 sierpnia i od 19tego muszę przynieść L4 i ciągnąć tak do poczatku listopada. Potem urlop zaległy i bieżacy i tak zamknie sie rok kalendarzowy a w styczniu do roboty :( Mała będzie przez styczeń luty z tatem w domu, bo M ma pracę sezonową i w zimie ma wolne, a od marca moja mama się zaopiekuje Tolką.
 
reklama
Do góry