reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co po macierzyńskim?

reklama
Ja do 12 września na macierzyńskim, później wykorzystam cały tegoroczny urlop, a od końca października na wwychowawczy do końca roku. Potem albo niania albo żłobek. Sami jeszcze nie wiemy ale pewnie niania na początek
 
dziewczyny, czy któraś załatwiała już sobie wychowawczy? Mi 14 września kończy się macierzyński i nie wiem co gdzie zgłosić, jakie papiery wypełnić...
 
ja jeszcze nie składałam (urlopy mi sie kończa dopiero coś koło 16 października), ale kadrowa mnie uprzedziła, że wniosek na wychowawczy trzeba zgłosić na 14 dni przed datą jego rozpoczęcia, inaczej pracodawca moze odmówić zgody. Nie wiem, jakie masz układy w firmie, ale warto tego pilnować. a co do samego wychowawczego, to u nas się pisze zwykły wniosek, nie ma jakiegoś szczególneo wzoru, ale nie wiem, czy to reguła.
 
ja jeszcze nie składałam (urlopy mi sie kończa dopiero coś koło 16 października), ale kadrowa mnie uprzedziła, że wniosek na wychowawczy trzeba zgłosić na 14 dni przed datą jego rozpoczęcia, inaczej pracodawca moze odmówić zgody. Nie wiem, jakie masz układy w firmie, ale warto tego pilnować. a co do samego wychowawczego, to u nas się pisze zwykły wniosek, nie ma jakiegoś szczególneo wzoru, ale nie wiem, czy to reguła.


Dzięki!
 
Nadi - po macierzynskim masz prawo do uropu wypoczynkowego, a dopiero potem wychowawczy bierzesz. Pracodawca nie moze odmowic tego wypoczynkowego i bierzesz caly za dany rok :-)

Nesa ma racje 14 dni przed - podanie! W niektórych firmach sa gotowe formularze w innych po prostu piszesz je odrecznie :tak:.
A - ważne - wychowawczy tylko 3 razy można przedłużac, wiec warto sie zastanowic na jaki czas go brac.
 
Dziękuje! A czy któraś się może orientuje, czy pracodawca ma gdzieś zglosić, że my przebywamy na wychowawczym? Bo u mnie nie ma kadrowej i wszystko sami robimy... A firma rodzinna i ja jedyna kobieta i wszystkiego z tymi formalnościami uczymy się. Więc jeśli, któraś wie co ma zrobić pracodawca będę wdzięczna.
 
reklama
Do góry