reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co nowego dzisiaj zjemy?

to te misowe ogrodki sie na mleku modyfikowanym przyrzadza?a mozne je tak po prostu bez mleka do marchewki np dodac? pytam bo kazalam mami je kupic ale jak na mleku to nie chce...
smart ja tez uwielbiam karmic cycusiem i jak zaczelam odstawiac to beczalam po nocach i do dzisiaj mam wyrzuty sumienia i sie ciesze jak mala wstanie w nocy bo wtedy moge jej dac pociumac...
aneta my tez popijamy takie koktajle i na noc jak mala nie chce jesc lyzka daje jej z butli z hippa "butelka na dobranoc" tlumaczac doslownie z niemieckiego,smakuje bardzo i chetnie pije,od jutra proba generalna z niekapkiem!!!

acha smart jak ja gotuje to w sumie tez ciagle to samo bo nic inego nie smakuje,kalafior blee,burak blle ,brokulka tez blle,ryz tez blle jutro kalarepka i sie zobaczy albo pomidorowa ze sliczka:tak:

ale sie rozpisalam..
 
reklama
Dziewczyny te ktore karmily czy nadal karmia cycusiem ja czasami to strasznie zaluje ze nie moglam :-(czasami tak sobie mysle o tym i chociaz Nikodem ma juz 7 miesiecy to naprawde zaluje nieraz ze niemial mojego cycusia :-(
 
SZMINKA - ten misiowy ogródek mozna albo na mleku - i wtedy to jest pełnowartościowy posiłek (tylko kto by chcial samo takie cos jesc:-p) albo np dosypac do jakiegos dania zeby zagęscic.
Ja czasem robiłam na mleku i mieszałam z zupka zeby troszke mleka przemycic......a ostatnio zagęszczam przez samo dosypywanie - rosołki w sloiczku:tak:
Jesli chodzi o smaki to jest: ziemniak z dynią oraz marchewka z groszkiem:-)

SAMI - kochana....u mnie te same odczucia:-( A najbardziej załuje ze nie zdąrzyłam karmienia polubic.....do teraz jak wspominam to kojarzy mi sie tylko z okropnym bólem, łzami, popękanymi brodawkami z których cieknie krew.....w prawej brodawce do teraz mam wgłębienie po ranie:no:
 
Anetka:**** musimy miec nadzieje ze jak juz bedziemy miec kolejne dzieciatko to bedziemy mogly karmic piersia - ja juz teraz wiem ze bede o to walczyc bo teraz za szybko sie poddalam...
 
Icecoffee - Ja wlasnie sie staram powoli zastepowac pojedynczy posilek czyms innym niz cycus

A co do glutenu to kuplam taka kaszke wielozbozowa z jablkiem od 5m. maly jadl ja juz raz i wszystko jest git. ona zawiera gluten.
Od 3 dni zapisuje pory karmien i spania i malo to mi na systematycznosc wyglada :-(. Bede musiala chyba opracowac sobie jakis plan.
 
Mojej malej wczoraj doadalam do zupki kasze manna taka ugotowana na wodzie (100ml wody-łyzeczka kaszki) i zjadla Ala ze smakiem i zadnych problemow nie zaobserwowalam.

Jesli chodzi o karmienie piersia to ja chce jak najdłuzej bo dopiero od niedawna czuje z tego przyjemnosc i nie wyobrazam sobie jakbym miala cyca Ali odmowic szczególnie w nocy. Ja wystarczajaco długo walczylam o karmienie tzn do 4 miesiecy zycia Ali mialam popekane brodawki i strasznie mnie bolało kazde włozenie cyca do jej buzi i zreszta pozniej w czasie karmienia wcale nie było lepiej. a wiecie ze do tej pory juz maialm 8 zapalen, bo jak ostatnio stwierdzila moja obecna gin mam problemy z droznoscia kanalikow i duzo pokarmu ze mala nigdy do konca nie sciaga, wiec teraz sciaga za nia do konca i jest ok. Wiec bede karmic ile sie da a co...:tak:Ale to jest wybór każdej z nas i nikt nie powinien niczego sugerowac:tak::-D
szkoda mi tych mam, ktore nie mogły kamic napweno nastepnym razem wam sie uda:tak:
 
Dziewczyny moja mala zjada tylko w ciagu dnia zupke i deser pod wieczor, poza tym tylko mleko, bo nagle sie z nim przeprosilai jest superowe. Czy to nie za malo? Kaszki tez nie daje bo pozniej Martyna ma zaparcia, podsypuje czasem do mleka ale to tez raczej rzadko. Wczoraj zjadle jogurt z morelami Hippa od 6 miesiaca i bylo pyszne bardzo! I dalam jej bobo fruta, tez jej smakowal. Tylko zastanawiam sie czy to nie za slodkie...
 
Niczka - a jakiej firmy ta kaszka? i czy ma cukier? W przyszłym tygodnia zapytam lekarkę i może też spróbujemy. A co do rytmu to Oli ok 4 miesiąca wszystko sie posypało, jak przechodziła na 2 drzemki. Ponieważ w nocy tez słabo spała, to kupiłam książkę "Każde dzecko może nauczyć sie spać" i żeby ustawić jej spanie musiałam też ustawić jedzenie. Poszło w zasadzie bezporoblemowo. Jak zapisałam pory jedzenia, to okaząło się, że trzbe tylko trochę podregulować. i teraz je co 4 h. + deser i picie.
Kasia - Ola miała straszne zaparcie. Polecam kleik kukurydziany zamiast kaszki czy kleika ryżowego. Ola dostaje też taki syrop i 3 x dziennie łyżeczke mielonego siemienia lnianego. Działa!
 
u nas tez dzisiaj zaparcia:szok:oj nameczy sie bidulka zanim malusi bobek wyskoczy:tak:i nie wiem po czym taka ma bo nic nowego nie dawalam

a dzisiaj na pozny obiadek pomidorowa ze sloiczka,fujj kwasna jak diabli!!!
 
reklama
dziewczynki dzieki za podpowiedzi co do misiowego ogrodka i karmienia.....wiec zaczynam wprowadzac nowosci...znalazlam fajna tabelke na stronie osesek (link podawalam na kwietnowki laczcie sie ) i wczoraj byl bananek (niby po 8 miesiacu ale chyba Hania daje malemu z tego co pamietam) :-) mniam mniam dzisiaj zupke z ryzem zamiast ziemniaka :-)tez mniam mniam ....a i bylam po recepte na mleku wiec dostalismy bebilon pepti 2....wiec od dzisiaj zaczynamy
 
Do góry