reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co na sniadanie?

moja corcia na sniadanie je to co ja
czyli kanapki z twarozkiem,pomidorkiem ze szczypiorkiem i ogorkiem,
jajecznice jadłysmy raz bo nie przepadam ale jajka z majonezem i szczypiorkiem czesciej jemy :happy:
raz-dwa razy w tygodniu jemy cielece paróweczki,ja z musztarda Milenka z ketchupem

ale rowniez czesto jest tak ze corcia po obudzeniu wypija 210ml mleka modyfikowanego
a potem jak ja robie sobie sniadanie je znowu ze mna :-)

głodomorkiem Mili nie jest ;-)
 
reklama
u nas do tej pory na śniadanie podawałam: paróweczkę,jajko na twardo lub jajecznicę, zupę mleczna z płatkami, dopiero od jakiegoś czasu mały zje kanapkę (nawet w całości,tzn. nie osobno wędlina ser i chlebek);:-)
butle z mlekiem dostaje 2 razy dziennie ( jak jest w domu, bo chodzi do żłobka), ok. 12.30 przed spaniem południowym i ok. 20.00 przed spaniem nocnym i też jest to NESTLE Junior, głównie waniliowe z kleikiem ryżowym.;-) a na obiadek dostaje to co my jemy,czasem ewentualnie z innym dodatkiem jak jest za dużo smażonego, to np. ziemniaki z jajkiem, a uwielbia makaraon, w każdej postaci nawet suchy, a szczególnie w rosole i z sosem, pycha:happy: a na podwieczorek to je chyba wszystko-serek,jogurt,owoce i oczywiście uwielbia słodycze.

jeżeli chodzi o herbatkę dla dorosłych, to gdzieś wyczytałam,że dziecko nie powinno jej pić do 3 roku życia,ale zdarza mi sie ja podawać,ale wtedy staram się aby była "przeźroczysta" i mało słodka, ogólnie podaję sok i herbatke owocową granulowaną :tak:
w chwili obecnej ma 2 lata, ok. 90 cm i waży 11,800 (od września przybrał na wadze tylko 1 kg,ale dobrze wygląda)
 
jarzebinka ja odnosnie tej herbaty
ja nie podaje,ale jak nie masz pomysłu to :

ja corce kupuje syropy z Herbapolu
zima kupowałam syrop z malin i dziką różą
teraz kupiłam jej smak owoców lesnych

nalewam do kupka czy bidonu
zalewam przygotowana wodą i to pije moja mała

a jak lubi :-)

musze tez powiedziec ze odkad jej daje soczek z Herbapolu....wogole mi nie choruje
nawet zimą jak tyle dzieci chorowało bo to zima nie zima była...Mili nie miala nawet kataru

polecam!!!!
 
Oliwka zjada 2 x dziennie butle mleka ok 200 ml z kaszka smakowa lub kaszka i kakao Rano po przebudzeniu i wieczorem przed spaniem
drugie śniadanie to najczęściej serek Danio lub Danonki lub Monte
po drzemce ok 14 zjada obiad,jak ma ochote,bo ostatnio wszystko jest na NIE, jako przekaski rózne owoce-bardzo lubi,czasem deserek ze sloiczka-tez lubi jakies ciacho,budyn,kisiel,galaretka,nalesniki,parowki,kielbaska
rózne rzeczy zjada-otwieram jej lodówke i sama pokazuje co chce :-)
 
Moja mała do póki piła mleko z bidonu to dawałam na śniadanie i kolację bidon i juz.
Ale ostatnio na śniadanie zjada płatki śniadaniowe z mlekiem! ostatnio jest jej to ulubione danie ;)
Ale czasem zawoła że chce kanapkę.
Kolację zjada z nami przy stole, więc kanapeczki i kakao do popicia ;-)
 
Zuzia zaraz po przebudzeniu woła mleczko a za jakąś godzinę je ze mną śniadanie tzn. kanapki z wędlinką lub pasztecikiem i pomidorkiem czasem uda mi się namówić ją na sałatę. Potem zjada monte albo paróweczkę z keczupem i z bułką.Zuzia ma dobry apetyt więc nie mam kłopotu, ale czasem zdarzają się dni że nie chce jeść i wtedy jej nie zmuszam.
 
reklama
moja emilka, na dzien dobry (i na dobranoc) kakao !!! tak rozpoczyna dzien, wczesniej to byla kaszka w butelce, potem to roznie, raz platki z mlekiem i z kakao, chleb z maslem, ktore uwielbie i zlizuje a chlebek zostawia, paroweczka z keczupem,jajo (czyli jajecznica),serek bialy, uwielbia pomidory, kiszone ogorki, czasami jogurt z platkami, a czasami samo jablko czy pomarancze, generalnie nie zmuszam ja do jedzenia, ma ochote to sama przychodzi i mowi,duzo pije .............
 
Do góry