reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co lubimy jeść, czym lubimy pluć :)

he he odważnych nie ma bo każda mniej lub więcej pamięta jeszcze akcje kolkowe a to strasznie wiatropędne warzywka ( kalafior bardziej)

Lenko...nigdy z życiu nie jadałm, nie przygotowywałam niczego z dyni. Teść sie machnął jak kupowała nasiona ( albo produkcja się machnęła i nie takie nasionka były w torebce) i zamiast cukini mamy dynie. Czy coś z tego ładnie urośnie i dojrzeje nie wiem. jeżeli tak to będę molestować o przepis na jakieś zupki dyniowe. tylko, że dynia chyba mdła w smaku co ?
 
reklama
ja dziś podałam ziemniaczek ze szpinakiem i będę obserwowała :-)
co do glutenu to z bobowity są gotowe kaszki od 5 m-ca z glutenem właśnie i odpowiednią ilością, więc ja poczekam i te podam na spróbowanie
w Rossmanie kupiłam wodę do picia z babydream, nie trzeba jej przegotowywać, jest od pierwszego dnia życia
teraz tylko chcę zamówić mu kubeczek z Lovi od 6 m-ca i też mu podam,myślę o tej ofercie :-)

LOVI KUBEK 360 210ml + GRATIS KUBEK NIEKAPEK 150ML (3459178068) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 
wydaje mi sie ze krolewna podała juz brokuł i kalafior, i pisała o tym na ogólnym, mój poczeka do przyszłego roku, chyva ze kupie słoiczek bo pedzonych nie chce mu dawac teraz

zozzolka mam kleik ryzowy z bobovity, sam bez zadnych smaków i mleka, robiłam na wodzie tak jak na opakowaniu tylko mniejsze porcje, na 25ml wody niepełna łyzka, do tego starte jabłko, swoje z ogrodu, papierówke, jestt to dosyc rzadkie, dostał kkilka razy w południe, na razie dostaje tylko raz dziennie coś poza cycem, od kilku dni kleiku nie dostaje bo je jabłko z marchewką

fel ja tez bede 1szy raz robic zupke z dodatkiem dyni, jako małe dziecko jadłam zupe, dobra była ale nie wiem jak mama ja robiła i kompot z dyni, uwielbiam, raz robiłam i mi nie wyszedł, a la malucha po prostu ugotuje i chyba wsio, a smak ma, delikatny ale ma

z tm glutenem to przeciez nie ma problem, po prostu gotujac zupke dodac manne do gotujacych warzyw i wsio, albo ugotowac troszke wiecej i zostawic w lodówce, , przez trzy dni nic się nie stanie

http://babyonline.pl/niemowle_rozszerzanie_diety_artykul,12080,0.html
http://babyonline.pl/niemowle_rozszerzanie_diety_artykul,12080,1.html

kiedys miałam cos podobnego od kiedy jakie owoce i warzywa
 
Ostatnia edycja:
Mania dziś jadla zupke jarzynowa co byl w niej kalafior min... ale odrobinke tylko choc smakowało ale byl jeszcze groszek wiec dwa nowe skladniki...

ale... ze tak powiem nie ma sloiczkow z samym kalafiorem albo brokułem :-D
 
anila - to ciekawe, ja mam takie słoiczki:-D


lenka - te linki do diety co wstawiłaś to dokładnie to co ja mam w poradniku, a ja się tyle napstrykałam i jeszcze w paintcie musiałam obrabiać:-D
 
Ostatnia edycja:
Zozolka , czy Ty stosujesz poradnik z bobovity??? Ja idę zgodnie z tym co tam jest napisane w tej tabeli:-) ale mi nie wychodzi bo u Nas cały czas marchewka ląduje na mnie...chyba spróbuję podać jakieś inne warzywo może bardziej posmakuje i za 2-3 dni wrócę do marchwi...Jak mogłabym ulepszyć mu taka marchewkę ze słoiczka aby mu bardziej smakowała, macie jakieś sprawdzone sposoby????
 
Pscółka - może akurat nie było w sklepie i wydawało mi się że nie ma :-D fajnie że jest... im więcej smaków tym różnorodniejsza dieta
Hania ponoć nawet 10 razy czasem trzeba podać nowy smak aby dziecko polubiło... tak czytałam...
 
Dziewczyny - kupiłam dzisiaj kaszkę ryżową w BoboVity o smaku jabłkowym. Dobra na początek wprowadzania kaszek? I kiedy ją wprowadzić? Jemy na razie marchewkę i marchewkę z jabłuszkiem. Dzisiaj przyjedzie do mnie też zestaw "Pierwszych łyżeczek" z Bobovity... (kalafior, groszek, brukuł)

Czy najpierw dać do spróbowania jeszcze kilka warzywek, potem do diety wprowadzić owoce, a poźniej dopiero kaszkę dodatkowo? chcę, zeby warzywka jadł codziennie... tak zalecają w poradniku bobovity, ale czytałam też, źeby aczynac od kaszek... Nie chcę popełnić błędu na starcie...
 
reklama
Zozolka , czy Ty stosujesz poradnik z bobovity??? Ja idę zgodnie z tym co tam jest napisane w tej tabeli:-) ale mi nie wychodzi bo u Nas cały czas marchewka ląduje na mnie...chyba spróbuję podać jakieś inne warzywo może bardziej posmakuje i za 2-3 dni wrócę do marchwi...Jak mogłabym ulepszyć mu taka marchewkę ze słoiczka aby mu bardziej smakowała, macie jakieś sprawdzone sposoby????

Tak ale mam tez hiipp i tam sa dynie zamiast kalafiora i brokula bo nie wiem czy hipp takie ma bo nie widzialam gerber chyba tez nie wogule gerber w moim miescie jakis oskubany mimo ze fabryka blisko hehe chyba wszyscy wiedza o co halo

Kupilam kubek z tt 4+ i samej mi picie z niego nie idze trzeba bardzo ciagnac. fajny bo nie leje sie z niego no ale moja ola chyba tez nie wie o co z nim chodzi

krolewna musisz dac albo smoczek x albo y albo sprobowac taki np 6+ u mnie poszlo dopiero na y bo z x nie lecialo a kleik czasem idzie na tym 6+ przerabialam niedawno temat tez
 
Ostatnia edycja:
Do góry