reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CO KAZDA 'CIEZAROWKA' W IRLANDII WIEDZIEC POWINNA - W trakcie tworzenia :D

:szok: Nie miałam pojęcia, że to nie jest prawnie uregulowane tzn. nie ma przepisów ściśle określających jakie szczepienia i kiedy:no:
Chodzi tutaj o szczepienia po porodzie.
Bo te inne jak np. MMR lub Hib sa wszedzie tak samo,ale juz BCG zalezy od regionu i zachorowan w danym regionie.W Co.Galway zachorowania byly na niskim poziomie i dlatego nie szczepia :tak: Byc moze sie to zmnieni jesli uznaja,ze jest potrzeba szczepic :tak:
 
reklama
Tak myślałam, że chodzi o szczepienia po porodzie;-) Moim zdaniem powinni też to uregulować, bo nie rozumiem pojęcia mniejsza zachorowalność:sorry2:
 
Moze troszeczke nie na temat ale dzis wpadlam na te statstyki i chce sie nimi podzielic.
Dla wahajacych sie nad opieka szpitalna nad matka i dzieckiem w Irlandii:
WHO podaje iz w 2000 roku smiertelnosc matek przy porodach na 100.000 zywych porodow w Irlandii wynosila 5 w Polsce 13
http://www.who.int/reproductive-health/publications/maternal_mortality_2000/mme.pdf
prawdopodobienstwo smierci (na 1000 zywych porodow) dzieci ponizej 5 lat w 2005
Irlandia - 5, Polska - 8.
 
swietny watek!! mam nadzieje ze moje drugie malenstwo bede rodzic w ie (od niedawna jest takie zalozenie)

dziewczyny a ja mam pytanie pokrewne - jak jest z obywatelstwem?? robicie "podwojne" czy irlandzkie??
 
Zeby dostac obywatelstwo irlandzkie nasze dziecie musi sie urodzic na terenie ROI i musi mieszkac nieprzerwanie 3 lata w 4 letnim okresie.
Czyli w przeciagu 4 lat musi non stop przebywac na terenie ROI conajmniej 3 lata.
Jesuuu nie umiem tego wytlumaczyc :baffled:

Aha
Bylam na badaniu obciazenia glukoza.I zamiast ohydnej glukozy,ktora tak mnie straszyly kolezanki z Pl wypilam pyszny soczek o smaku pomaranczowym.
3 razy pobierali mi krew,pierwszy przed wypiciem a pozniej po godzinie i dwoch od wypicia soku.
Jak zwykle wynikow nie podali,gdyby cos mialo byc nie tak zadzwonia po 10 dniach.
 
Zeby dostac obywatelstwo irlandzkie nasze dziecie musi sie urodzic na terenie ROI i musi mieszkac nieprzerwanie 3 lata w 4 letnim okresie.
Czyli w przeciagu 4 lat musi non stop przebywac na terenie ROI conajmniej 3 lata.
Jesuuu nie umiem tego wytlumaczyc :baffled:

Male sprostowanie. To nie dziecko ma mieszkac nieprzerwanie 3 lata ale rodzice dziecka conajmniej 3 lata z 4 przed urodzeniem dziecka.
Foreign national parents of those children (that is, children born in Ireland on or after 1 January 2005) must prove that they have a genuine link to Ireland. This will be evidenced by being resident legally in Ireland for at least three out of the previous four years immediately before the birth of the child.
 
h@nah - a co jesli ten warunek jest spelniony ale chcialabym dla swojego dziecka podwojne (irlandzko polskie) obywatelstwo?? jest w ogole taka mozliwosc??
 
h@nah - a co jesli ten warunek jest spelniony ale chcialabym dla swojego dziecka podwojne (irlandzko polskie) obywatelstwo?? jest w ogole taka mozliwosc??

Polskie obywatelstwo twoje dziecko posiada czy ci sie podoba czy nie :tak:. W Polsce obowiazuje prawo krwi czyli dzieci polskich obywateli sa Polakami, nawet jesli urodza sie na ksiezycu :-D. (Stad te smiesznosci w prasie ze np jakis tak Kiplinsky, Lewinsky czy Kowalsky, ktorego rodzice przed wojna wyemigrowali do Stanow dla naszego szlachetnego panstwa nadal jest Polakiem choc on nigdy w Polsce nie byl i slowa nie zna i znac nie zamierza :-D)

W Irlandii do 2005 obowiazywalo prawo ziemi czyli kto sie tu urodzil automatycznie stawal sie Irlandczykiem bez wzgledu na obywatelstwo rodzicow. Obecnie zostalo to zmienione i jest jak podalam w poprzednim poscie.

Dla naszego panstwa Twoje dziecko, jesli ty jestes Polka dziecko jest Polakiem i na terenie Polski winno uzywac polskiego dokumentu tozsamosci. Slyszalam o problemach na granicy rodzicow ktorzy przylatywali z dzieckiem z paszportem innego kraju. Nasze panstwo nie akceptuje podwojnego obywatelstwa niestety. To tylko twoja i twojego dziecka sprawa jest czy bedzie mialo 1 czy wiecej paszportow. W Polsce jest Polakiem i tyle :wściekła/y:
 
reklama
witam Panie,
ja nie rodziłam w Irlandii ale dorzucę swoje 3 grosze:-)
mieszkam tu już ponad rok i znam osobiscie kilka mam, które tu własnie rodziły
- wszystkie były BARDZO ZADOWOLONE Z OPIEKI jaką je otoczono w szpitalu
przed i po porodzie.

pozdrawiam wszystkie przyszłe Mamy:cool:
 
Do góry