reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co jeść, gdy się karmi..

Jeśli chodzi o czosnek to nie potrafiłabym z niego zrezygnować :-) zresztą całą ciążę się obiadałam wszystkim co miał w sobie czosnek zwłaszcza sosami i teraz też je jem :-) Widać mały przyzwyczajony z okresu ciąży do czosnku bo teraz wcale na niego nie reaguje :-D :-D
 
reklama
Dziękuję za odpowiedzi :)

Stwierdziłam że nie zrezygnuję z brokuła ani szpinaku. Przynajmniej raz na tydzień pojawią się na moim talerzu :)
We wszystkim trzeba umiaru i tak jak piszecie obserwacja dziecka kluczem do sukcesu.
 
Mnie zasmakowały ciasteczka zbożowe z lajkonika, z płatkami owsianymi i mąką pełnoziarnistą - są mało słodkie i super chrupiące, mniam mniam, polecam;-)
 
Mamusie moja Zuzia przez ostatnie dwa dni robiła zielonkawe kupki. myślałam że zjadłam jakieś zielone warzywa ale nie. po konsultacji z paroma mamami okazało sie że to po wodzie Żywiec (skończyła mi sie moja i mąż ja kupił) zawiera ona dużo żelaza i dlatego są zielone kupki. miałyście coś takiego??
 
Mamusie moja Zuzia przez ostatnie dwa dni robiła zielonkawe kupki. myślałam że zjadłam jakieś zielone warzywa ale nie. po konsultacji z paroma mamami okazało sie że to po wodzie Żywiec (skończyła mi sie moja i mąż ja kupił) zawiera ona dużo żelaza i dlatego są zielone kupki. miałyście coś takiego??
zielone kupki moga byc spowodowane mlekiem 1 fazy (pierwsze 3-4 min ssania) bo zawiera ono najwiecej cukrow. jesli maluszek ssie czesto ale krotko takie stolce moga sie pojawiac ale moze to oznaczac ze dziecko dostaje mniej tego tlustego mleczka 2 fazy. nam lekarz radzil jak sie zielone kupki pojawily by zadbac by mala wyssala cala piers :-D i ewent. odciagnac odrobine mleka zanim sie przyssie (ale nie za dlugo, najlepiej recznie)
 
zielone kupki moga byc spowodowane mlekiem 1 fazy (pierwsze 3-4 min ssania) bo zawiera ono najwiecej cukrow. jesli maluszek ssie czesto ale krotko takie stolce moga sie pojawiac ale moze to oznaczac ze dziecko dostaje mniej tego tlustego mleczka 2 fazy. nam lekarz radzil jak sie zielone kupki pojawily by zadbac by mala wyssala cala piers :-D i ewent. odciagnac odrobine mleka zanim sie przyssie (ale nie za dlugo, najlepiej recznie)

potwierdzam ,pediatra powiedział mi to samo. Hubek też czasem robi zieloną kupkę, ale nie odciągam I fazy, bo są upały i dziecko musi mieć czego się napić :) staram sie pilnować by opróżniał pierś, a nie zasypiał.
 
reklama
cholender ja odciągam pokarm i karmię butelką od samego początku a te kupki są od 2 dni. zobaczymy co będzie
 
Do góry