reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co jesc, a czego nie

Agao, ja robię zupki na kurczaku albo na maśle, nie używam już kostek, bo mają glutaminian sodu, który zabija nasze maleństwa.
Ja zupkę pomidorową robię tak: 2-3kg pomidorów, woda, sól, przyprawy, śmietana.
Kroję pomidorki w skórce jak popadnie, zalewam wodą tak z litr i duszę pod przykryciem na średnim ogniu. Jak się podduszą, to wtedy mąż mi je przeciera przez sitko i mam super koncentrat. To co zostało (czyli sok) wlewam do nowego garnka, dodaję ten przecier i patrzę czy nie jest za gęste, jeśli tak, to dolewam na oko wodę, doprawiam solą, warzywkiem i 2 łyżkami prawdziwego masełka. Potem zabielam, gotuję chwilkę i już :) (zabielam tylko śmietaną z odrobinką soli, nie dodaję mąki, bo zupka i tak jest gęsta). Jest przepyszna, bo kwaskowata. A zupkę pomidorową z koncentratu gotuję już na wywarze z mięska i włoszczyzny...
 
reklama
Anik, przeciez w Warzywku i wegecie (wszystkich tych gotowych przyprawach) tez jest glutaminian, tak samo jak w kostkach.Zreszta w czym go teraz nie ma?
 
a ja przestalam uzywac koncentratow jak odkrylam pomidory w puszce ; kupuje takie pokrojone w kawalki ale jeszcze miksuje :) zupka jak dla mnie jest smaczniejsza niz na koncentracie; a z mies uzywam zazwyczaj udek kurczaka - piersi przestalam uzywac - bo jest za sucha i nikt nie chcial jej jesc :( a wczoraj zrobilam pomodorowke na miesie mielonym - bardzo dobra ;D
 
ja ostatnio z braku kurczaka wyprobowalam kostke wolowa i wieprzowa (tzn. miesko na kosci) do zrobienia pomidorowki (z przecirow roboty mojej mamy)- i pyyyychaa!!
 
ja zazwyczaj na kotce po schabowym, i didawałam udko kurczaka - dla mięska i dodatkowego smaku, teraz kurczaczka już nie dodaje...

a co do kodtek, to dodaje obok mięska, a moje dzidzio, od 8 mieisąca ma dodawany kawałek kostki do zupki...

ja juz naprawde nie wiem co nie zawiera chemi, która nas wszystkich powoli zabija ...
chyba juz takich produktów nie ma (no moze na własnym ogródku, z daleka od ulic i chemicznych nawozów)
 
nie , no słiczki dla dzieci podobno chemi nie mają - podobno sa zdrowsze niż to co my gotujemy dla dzidzi w domu...

a moje dzidzio i tak woli moja kuchnię niż gerbera...
 
reklama
Do góry