reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CLO/duphaston/luteina/bromergon i inne farmakologiczne wspomagacze staranek...

Po ilu cyklach z CLO zaszlas w ciaze??


  • Wszystkich głosujących
    28
  • Ankieta zamknięta .
Dziewczyny, czy ktoras moze mi powiedziec jak to jest z ta luteina i tempka po niej? Dzis mam 13dpo, jutro termin @. A tempka stoi w miejscu. I teraz nie wiem, czy sie nakrecac, ze to fasolka, czy to raczej zasluga lutki? :sorry:
 
reklama
chciałam iśc do mojego gin ale zaspiewał mi 350zł za badanie i jak by były zrosty czy cos tam to laparo też 350 koszmar jakis. Mam znajomą położną w Wejherowie w szpitalu i jak załatwie skierowanie na hcg od ginekologa to ona mi załatwi szybko miejsce w szpitalu:) także trzymajcie kciukasy;-)
malpajaja nie wierzę juz temu mojemu ginowi, chciał nas ewidentnie naciagnąc, gdyby nie wy to bym poszła na to IUI bez zrobienia drożności i na pewno wszystko by sie poszło walic....,chce naciagnac i koniec. A tak pojde na hsg , a do niego pojde tylko na IUI a jak nie wyjdzie to pójde gdzie indziej:-D O

To i tak mało Ci powiedział za tą laparoskopię, bo ja słyszłam, że dziewczyny za to płacą 5tys., a zabieg oczywiście mają robiony w państwowym szpitalu///
Mam nadzieję, że uda Ci się wszystko na NFZ załatwić!!

hej dziewczyny ja tak na chwile bo w pracy jestem. bylam u lekarza. jestem zła. dobra wiweescia jest to ze pecherzyk pekl sam wiec nie mialam zastrzyku ale oczywiscie narobil mi nadzieji ze juz mzoe byc ciaza. wkurzyl mnie bo powiedzialamz przed usg ze ejsli pecherzyk bedzie dojrzały to poprosze o zastrzyk to powiedzial mi zebym sie wsptrzymała bo przeciez dopiero obnizylam prolaktyne wiec trzeba zcasu na zajscie w ciaze i ze relax zaleca i nie myslenie o dziecku. jak bylam u niego w listopadzie to powiedzial ze po 3 miesiacach moge poprosic o zastrzyk. minely 3 miesiace a teraz mi mowi zebym czekała. powiedziałam jemu ze czekam od maja tamtego roku to on mi na to ze relax. nic konktetnego poza tym ze pecherzyk pekl ssie nie dowiedziałam. zrobil zdjecie i mi dal tylko nadzieje ze moze byc ciaza. a potem znowu rozczarowanie. uciekam do pracy pa

a może tym razem nie będzie rozczarowania!!???
Nie rozumie takiego podejścia lekarzy, przecież ty płacisz za zastrzyk...ale skoro pęcholki same Ci pękają, to zastrzyk jest niepotrzebny!!!

Dziewczyny, czy ktoras moze mi powiedziec jak to jest z ta luteina i tempka po niej? Dzis mam 13dpo, jutro termin @. A tempka stoi w miejscu. I teraz nie wiem, czy sie nakrecac, ze to fasolka, czy to raczej zasluga lutki? :sorry:

Ja nigdy lutki nie brałam, ale czytałam co dziewczyny piszą:)) zawsze była mowa o tym, że lutka nie ma wpływu na tempkę...
 
stokrotka radze Ci 25 d.c. iść na bete, wtedy bierzesz ostatnią tabletkę dupka więc lepiej wiedzieć czy jest fasolka zanim odstawisz wspomagacze

maćku trzymam mocno &&&&&&&&&&&& żeby ta tempka była oznaką dzidzi, A robisz jutro test czy na bete idziesz?
 
macku! lutka ma wplyw na tempke! lutka to progesteron przeciez a w drugiej fazie cyklu skacze temperatura lasnie dlatego, ze progesteron wzrasta.

Inne metaboliczne efekty oddziaływania progesteronu to:

  • podwyższanie temperatury ciała, stymulacja oddychania,
  • obniżanie stężenia aminokwasów w surowicy,
  • normalizacja poziomu glukozy w surowicy,
  • działanie przeciwandrogenne, polegające na hamowaniu aktywności 5alfa reduktazy, przekształcającej testosteron w dihydrotestosteron.


Zrobilas betke? :))) z tego co pamietam mialas dzis robic. zdarzylas odpowiedziec :) to moze skus sie na sikanca :)
 
macku! lutka ma wplyw na tempke! lutka to progesteron przeciez a w drugiej fazie cyklu skacze temperatura lasnie dlatego, ze progesteron wzrasta.
To wiem, ze ogolnie podwyzsza tempke. Ale czy jesli cykl sie konczy to moze hamowac spadek temperatury lub inaczej - trzymac ja na wysokim poziomie?
 
Chcialam dzisiaj zrobic bete, ale na wynik musialabym czekac do piatku, wiec sobie odpuscilam...

mogłaś zrobić tą bete, jutro czwartek nawet jak by test Ci wyszedł negatywny to zawsze może być zafałszowany bo za wcześnie, a w piątek byś juz jasność miała po odebraniu wyników bety
 
probowalam te zagadke rozwiazac w tym cyklu ale... sie przeziebilam, wiec kija zobaczylam na wykresie, bo mialam stan podgoraczkowy.
Na moja logike jest tak: masz swoj naturalny progesteron + progesteron lutkowy. Lutkowy pozostaje na tym samympoziomie, bo go bierzesz ciagle a naturalny zaczyna spadac, wiec jakies nieznaczne spadki powinny byc aczkolwiek to tylko moja logika i nic wiecej. Jesli po odstawieniu spada - bedzie @, jesli nie spada - jest fasolka. To wynik moich poszukiwan w necie na ten temat. Ale poki bierzesz, to nie polegalabym na temperaturze niestety ;/

siknij sobie :)

macku - a nie ma tam kolo Ciebie innego lab? Moze szybciej robia?
 
Ostatnia edycja:
mogłaś zrobić tą bete, jutro czwartek nawet jak by test Ci wyszedł negatywny to zawsze może być zafałszowany bo za wcześnie, a w piątek byś juz jasność miała po odebraniu wyników bety
W piatek rano najwyzej bete zrobie :tak: Wtedy juz nie bedzie zadnych watpliwosci ;-)
 
reklama
siknij no rzesz Ty :)

nie wiem co Ci wiecej z progesteronem powiedziec niz to, co w poscie wyzej... mam nadzieje, ze brzmi to chociaz w miare logicznie.
 
Do góry