reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CLO/duphaston/luteina/bromergon i inne farmakologiczne wspomagacze staranek...

Po ilu cyklach z CLO zaszlas w ciaze??


  • Wszystkich głosujących
    28
  • Ankieta zamknięta .
tak lekarka zadecydowała, że najpierw zobaczy jak się mój organizm zachowuje po tym,u mnie nie ma cyklu żadnego więc nie mogłam zacząć kuracji od 1 dnia.zobaczymy co jutro po usg powie
 
reklama
hej dziewczyny... mam takie pytanie... przy braniu clo jak wygladaly wasze cykle?? ile dni?? cykle wydluzyly sie czy nie?? ja mam bardzo nieregularne cykle... przeszlo 100 dni, przeszlo 100 dni, przeszlo 50 dni a ostatni tylko 23... teraz mam 27 dc i w ogole nie czuje zblizajacego sie okresu... wiem ze pierwszy cykl z clo nie zadzialal wiec teraz czekam z niecierpliwoscia na kolejny okres zeby zaczac zwiekszapona dawke... czy jest mi ktos w stanie odp jak to jest z tym okresem po clo??
 
hej dziewczyny... mam takie pytanie... przy braniu clo jak wygladaly wasze cykle?? ile dni?? cykle wydluzyly sie czy nie?? ja mam bardzo nieregularne cykle... przeszlo 100 dni, przeszlo 100 dni, przeszlo 50 dni a ostatni tylko 23... teraz mam 27 dc i w ogole nie czuje zblizajacego sie okresu... wiem ze pierwszy cykl z clo nie zadzialal wiec teraz czekam z niecierpliwoscia na kolejny okres zeby zaczac zwiekszapona dawke... czy jest mi ktos w stanie odp jak to jest z tym okresem po clo??
mnie po clo i duphastonie dwa pierwsze cykle się wydłużyły o kilka dni z 31 na 35-36 a teraz ostatnie dwa były w normie - 31-32 dni. Po clo byłam trochę poddenerwowana natomiast po duphastonie nie odczuwałam jakichś dolegliwości. W tym cyklu postanowiłam zrobić sobie przerwę i niew biorę ani clo ani duphastonu (luteiny nigdy nie brałam) Zrobiłam badania hormonów i jak na razie wszystko jest ok. W środku cyklu muszę je powtórzyć i zrobić jeszcze progesteron i się wtedy okaże czy jest się czym martwić.
 
margotka dziwne to leczenie Twojej lekarki bo najpierw wywołuje się @ np dając luteinę czy duphaston a jeśli to nie wywoła @ to tabl antykoncepcyjne a dopiero gdy @ wystąpi to clo.
sandrahahami clo nic w cyklu nie zmieniło tzn zawsze brałam progesteron w drugiej połowie cyklu bo bez niego @ miałam sporadycznie tak jak Ty więc przy tym progesteronie miałam cykle 33dniowe i przy clo tak zostało.
 
hej dziewczyny !

czytam wszystkie posty na te temat i serce mi peka jak to czytam bo ja 13-14 bralam te tabletki o ktorych piszecie ,zastrzyki, stracilam majatek na badania,zaplodnienia oprocz in-vitro bo juz mnie nie bylo stac na nie ,i to wszystko nic nie dalo !!!!!!!! tylko glupie nadzieje nic pozatym lekarze tylko tez nadzieje dawali i rece rozkladali w koncu trzaslam drzwiami i powiedzialam KONIEC nie mialam juz nerwow bylam w depresji kazda miesiaczke ryczalam jak glupia ! i wiecie co ? mam syna 1.5 roczku a ja mam 36 lat !!!!!!!!!!!!!!
 
hej dziewczyny !

czytam wszystkie posty na te temat i serce mi peka jak to czytam bo ja 13-14 bralam te tabletki o ktorych piszecie ,zastrzyki, stracilam majatek na badania,zaplodnienia oprocz in-vitro bo juz mnie nie bylo stac na nie ,i to wszystko nic nie dalo !!!!!!!! tylko glupie nadzieje nic pozatym lekarze tylko tez nadzieje dawali i rece rozkladali w koncu trzaslam drzwiami i powiedzialam KONIEC nie mialam juz nerwow bylam w depresji kazda miesiaczke ryczalam jak glupia ! i wiecie co ? mam syna 1.5 roczku a ja mam 36 lat !!!!!!!!!!!!!!

Często się tak zdarza, że po zaprzestaniu leczenia kobieta zachodzi ( moja kumpelka też tak zafasolkowa) jednak myslę że każda kobieta chce spróbować każdej możliwości by się przybliżyć do upragnionego celu. Nie chcę mieć kiedyś do siebie pretensji że nie wykorzystałam wszystkich możliwości jakie daje medycyna. Gratuluję synka:-)
 
Własnie przeczytałam artykuł na temat brania luteiny ( tekst poniżej) i myslę że w tym cyklu jej nie wezmę. Jak na razie nie mam owu ( może będę miała cykl bezowulacyjny) a tak jak pisze ta połozna nie ma sensu brać luteiny bez owulacji, a przed owu nie powinno sie jej brać, a więc w tym miesiącu raczej odpuszczam...muszę iść po poradę do innego gina, jestem zapisana dopiero na 26/03

"Luteina czy też inny lek zawierający syntetyczny progesteron może blokować owulację jeśli zostanie podany zbyt wcześnie (np na tydzień przed owulacją).
Przyjęty jednak w okolicy owulacji- na 1,2 dni przed naturalnym pęknięciem pęcherzyka nie powinien zablokować uwalniania komórki jajowej, gdyż nawet w naturalnym cyklu w okresie około-owulacyjnym poziom progesteronu lekko się podnosi.

Najczęściej jednak zaleca się przyjmowanie tabletek typu Luteina, czy Duphaston w drugiej połowie cyklu (po owulacji), dla wzmocnienia czynności ciałka żółtego".

Pozdrawiam serdecznie
Magdalena Likas-położna, doradca laktacyjny
--
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry