reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CLO/duphaston/luteina/bromergon i inne farmakologiczne wspomagacze staranek...

Po ilu cyklach z CLO zaszlas w ciaze??


  • Wszystkich głosujących
    28
  • Ankieta zamknięta .
reklama
powaznie i czym clo tak?to jestes moim promykiem nadzieji . bo ja mam podobmnie na poczatku mi chciala lekarka pomoc famera a potem wlasnie dupkiem i nic , teraz mi kazala przyjsc w 2 dc nie wiem po co , dziewczyny mowia ze chce zobaczyc czy jajniki sie oczyszczaja i powiedziala mi ze nie bedzie latwo bedzie ciezko i zalamalam cie po tych słowach "ciezko" dla mnie to zabrzmialo jak nigdy wiem ze to moze przesada i nie jedna miala tu gorzej i sie udalo sie , ale sam fakt ze czlowiek niby zdrowy a tu masz babo placek okazuje sie ze nie do konca :/
 
Słuchaj powiem Ci jak lekarz mówi że może być ciężko, to mówi Ci o opcjach. Ja bym bała się lekarza który mówi że na bank będzie wszystko dobrze. Nie ma takiego ogólnego przepisu że weźmiesz ten lek czy inny i na pewno zajdziesz. Moja przyjaciółka miała PCO i nie leczyła się, lekarz ją straszył i zaszła w pierwszym cyklu starań. Bez stymulacji, leków.
Jak widzisz każdej z nas organizm reaguje inaczej.
Zaufaj lekarce, zobacz jaki ma plan Twojego leczenia. Jeśli to co Ci zaproponuje nie wzbudzi Twojego zaufania, skonsultuj się z innym lekarzem.
Ja znam tą frustrację, bo czujesz się zdrową silną kobietą a mimo to ciąża nie przychodzi.

Powiem Ci tak jak mówił mój lekarz, Dopóki kobieta ma macicę i chociaż jeden "czynny" jajnik to szansa na ciąże jest. Uwierz że kłopoty z zajściem mające swoje podłoże hormonalne to nie jest źle.
 
a co to jest to PCO ? no widzisz a ona na 1 wizycie powiedziala mi ze nie powinno byc u mnie duzych problemów, tylko trzeba wzmocnic pecherzyki bo sa ale oslabione, a na 2 mowi mi ze nie widzi owulki , i ze bedzie ciezko zgłupialam , i nie zapytalam z tego wszystkiego jej planu dzialaniaa wlasnie czekam na @ bo chce jak najszybciej isc do niej i sie jej zapytac co dalej, tylko boje sie ze przez dupka znowu sie wszystko przesunie bo zrobil on w organizmie male zamieszanie ....
 
chyba zespół policystycznych jajników

ja nie wiem kiedy mam jajeczkowanie w sensie cyklu którego dnia, robię testy owulacyjne i wiem kiedy mam podwyższone LH, jak biorę clo to jajeczkuje ale na ulotce jest napisane ze skutkiem ubocznym może byc brak śluzu.

sam podwyzszone LH nie świdczy o tym że jajeczkowanie się odbyło, świadczy o tym, że organizm na nie byl przygotowany, takze pozytywne testy owulacyjne nie wskazują czy ono się odbyło.

Po roku dostałam clo
 
Emenems a co to jest ten zespół policystyczny jajników? nio własnie mi chodzi o jajeczkowanie e sensie cuklu w którym dniu cyklu tez tego nie wiem . Koty cykl bierzesz juz clo?
 
biorę drugi, w sumie trzeci, ale drugi się nie liczy bo mi urlop wpadł i nie mieliśmy jak się starać, brałam w czerwcu to w lipcu zaszłam ale straciłam, później była przerwa, teraz taki prawdziwy drugi cykl na clo ale pierwszy na clo i luitenie (a trzeci z luteiną w ogóle)

dokładnie nie mam pojęcia co to PCO bo tego nie miałam nigdy
 
w PCO nie dochodzi do uwolnienia pęcherzyka podczas owu, pecherzyk pozostaje w jajniku i moze tworzyć torbiele. to tak w dużym uproszczeniu.
Nikola robiłas badania na poziom hormonów?
 
nie , nic mi nie kazala robic wziela tylko moje wyniki z cytologi i pobrala posiew ale co to bylo za badanie z tego posiewu nie mówila , a co to jest za badanie ? na czym polega i co z niego wynika ?
Agusiek powiedz jak to wyglada leczenie clo , kaze ci brac te leki i potem chodzisz do niej na usg zebu sprawdzic kiedy doszło do owulki tak? i wtedy kaze dzialac?
 
reklama
Nikola, zacznijmy od tego że cytologia to badanie profilaktyki raka szyjki macicy i nie ma nic wspólnego z leczeniem niepłodności.

U mnie leczenie wyglądało tak że po badaniu usg, na którym wyraźnie było widać pęcherzyki wokół jajników lekarz zlecił mi badania poziomu hormonów w 3 dniu cyklu: tarczycy (tsh oraz TH3) prolaktyny, testosteronu, progesteronu. Kazał na kolejna wizytę w 14 dniu cyklu by zobaczyć jak wyglądają jajniki.
Moje wyniki były w normie za wyjątkiem prolaktyny, dostałam zatem bromergon na jej zbicie. Na usg nie było widać śladu jajeczkowania i jak stwierdził gin nie było śluzu (a to podobno wina prolaktyny).

Ja miałam brać CLO przez 3 cykle i dopiero zgłosić się na wizytę. Taką metodykę ma mój lekarz, wiem od dziewczyn z forum że im lekarz kazał przychodzić co cykl by mieć jajniki pod kontrolą. Nikola CLO w swoich skutkach ubocznych może wywoływać torbiele na jajnikach.

Ja powiem jedno, nie wziełabym żadnego leku bez badań poziomu hormonów. Źle dobrane leczenie może bardziej zaszkodzić niż pomóc.
 
Do góry