reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciuszki, wozeczki i inne cuda dla naszych pociech

reklama
Fajnie że wam się moje nabytki podobają bo moja M twierdzi że po co ja tyle tych sportowych rzeczy kupuje:sorry:no to jej powiedziałam że to pół sportowe:-Dbo strikte t-shirty to nie są:-D:-D
Madzia butki kupuje w H&M zreszta jak 3/4 rzeczy dla małego:tak::-D a mokasynki bombowe!!!!:tak:
 
Madzia to ja poproszę takie zdjęcie odpicowanego chłopaka w mokasynach..boskie są:-):tak:

Kate..też bym się cieszyła jak Ty:-):-):-)
 
To Antoś będzie miał teraz pełne ręcę roboty:-D:-D
Kicrym super zakupy:tak: mi też ta turkusowa wpadła w oko;-)
Madzia mokasyny normalnie boskie!!!! Ja też poproszę zdjęcie Macia w tych butkach:-)
 
dziewczyny, pomyslicie ze totalny lewus ze mnie z angielkiego
ale bardzo mi zalezy zeby czegos nie pokopac
chce uszyc chuste, mam instrukcje na youtubie, rozumiem wiekszosc, ale nie wszystko
pani tez tak pokazuje ze mnie szlag trafia
trudne to nie jest bo pare przeszyc, ale generalnie pani do mnie nie trafia za nic :baffled: jak cos tam gledzi to rozumiem, ale nie to co powinnam bo macha ta szmata we wszystkie strony
nie moge sie skupic...
mogla by mi ktorasz to przetlumaczyc? jak trzeba zlozyc material itp?
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=HW9m_8w_btc"]YouTube - Pouch Sling Instructions[/ame] hod-dog, hamburger itp :baffled:
 
Roni, super to chusto/krzesełko. Dla mnie bomba pomysł:tak:Może takie cuś uszyłabyś?;-)
Jestem w pracy, to nie za bardzo mogę oglądać filmiki ;-) Teraz nie pomogę:-(
 
Roni, dopiero do domu weszłam i luknęłam na filmik - pani rzeczywiście strasznie mamrocze, ale chyba mniej więcej wiem, co chce przekazać - ogarnę dzidziucha i Ci przetłumaczę, ale dla pewności niech potem któraś z dziewczyn z UK przeczyta, czy czegoś nei pomieszałam, bo ja bardziej pisemna niż słuchowa jestem :)

no i voila:
1.Na początek kupon materiału trzeba przeciąć równo na pół wzdłuż złożenia, zarówno kolorowy jak i to jednobarwne wypełnienie.
2. Potem mierzenie: od ramienia do biodra, jeśli masz brzuszek pociążowy czy ciązowy to mierzysz nie przez niego tylko nad nim - pani z pomiaru wyszły 24 cale.
3. Składasz warstwę wierzchnią i wewn. prawą storną do siebie (po jednym pasku, drugie paski pozostale po przecięciu kuponu wyrzucasz)
4. Obie trzymasz razem i składasz na pół wzdłuż długiego boku (niby jak hamburger :)
5. Złożone w ten sposób składasz ponownie na pół wzdłuż dłuższego boku (tym razem jak hot dog:) Wychodzi taki dość długi rulon z jednej strony złożenie, z drugiej luźne boki
6. Odmierzasz na tym rulonie wzdłuż złożenia długość zmierzoną na sobie, powiedzmy te 24 cale i dodajesz zakładkę - 2 cale.
7. Od tej długości lecisz półksiężycem ku przeciwległemu bokowi - trudno to opisać, ale tak jak pani ręką macha w 2:05 minucie filmu - z jednej strony zaczyna się na 26 calu z drugiej kończy na 24 czyli między punktem rozp. i zakończenia ma być ca. 5 cm różnicy.
8. Teraz po wycięciu półksiężyca rozkładasz hamburgera z powrotem, żeby otrzymać dwa przycięte pasy: str. wewn. i zewn.
9. Teraz szycie: na początek te dwa pasy, nadal złożone prawymi stronami do siebie zszywamy po dłuższych bokach - pani sie coś poplątało czy ściągnęło (nie zrozumiałam) ze względu na różne faktury materiałów, ale twierdzi, żeby to olać, bo i tak się odetnie na końcu i nie będzie widać.
10. Powstanie długa tuba, którą wywijamy na prawą stronę. Wywinięte składamy na pół i przeszywamy krótszy bok - trzeba uważać, żeby złapać wszystkie 4 warstwy materiału.
11. Po zszyciu przycinamy materiał pozostały (ten wąski margines) najbliżej jak się da szwu.
12. Ponownie wywijasz na lewą stronę i przeszywasz szew krótszego boku troszkę dalej, tak żeby schować to przycięcie - trudno to napisać, ale jak dojdziesz do tego etapu, to na pewno bedziesz wiedzieć o co chodzi :) To troszkę dalej powinno wypaść tak, żeby po przeszyciu chusta liczyła dokładnie tyle ile wymierzyłaś na początku, czyli tutaj 24 cale.
13. Na koniec uszytą chustę składasz na pół wzdłuż i to wsio:)

nie dosłuchałam, żeby gdziekolwiek była mowa jak szeroki jest ten kupon materiału, ale wygląda na jakiś standardowy.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Roni dzieki, juz znalazłam ten wykroj ^^
Teraz sobie dziergam coś nowego, jak mi wyjdzie to sie pochwale.
Przydał by się chyba wąteczek o naszych robótkach ręcznych bo tutaj sie gubią i waszych mt które chciałam jeszcze raz pooglądac sporo sie naszukalam.
 
Do góry