reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciuszki, wozeczki i inne cuda dla naszych pociech

Ahaa nas tez w gondoli jest fajny materac i raczej rowno,wiec nic tam nie powinno malego gniesc.Na materacu jest ochraniacz,a na to posciele tulko pieluszke flanelowa.Jak bys nie znalazla materaca,to podloz jeszcze kocyk i powinno byc ok.
Survivor swieta racja z tym wrazeniem jakie robi spakowana torba:tak:,ja musze swoja czesciowo rozpakowac,bo wlasnie wczoraj na szkole rodzenia dali nam liste co trzeba wziasc i sie okazalo,ze dla maluchow pieluszek tetrowych,mydelka ani recznika nie trzeba,bo oni to zapewniaja,wystarcza ubranka i pampersy,no i koniecznie fotelik do samochodu,bo inaczej nie wypuszcza ze szpitala.Ale najwazniejsze to spakowac cos do jedzenia i picia dla taty:laugh2:
 
reklama
fajne materacyki ale po co mi skoro i tak wozka jeszcze nie mam:-D
dzis sobie rano zartowalismy z mezem ze chyba jestem w ciazy i moze dobrze byloby cos kupic dla dziecka bo ani wozka ani wanienki ani mebelkow (owszem te zamowione)
ale pocieszylam chlopa, ze mam mase ciuszkow to Tymek bedzie lezal a ja go bede przebierac co chwila i pewnie sie nie skapnie ze nic dla niego nie mamy;-)
"pomyslowi rodzice" to my:-D
 
Ja dzis dostałam pocztą becik, siostra przyslała...z większych rzeczy brakuje mi tylko przewijaka, ale to juz zostawiam na przyszły tydzień.
 
Dziewczyny czy w Waszych szpitalach z ubranek dla Maluszka tez trzeba zabrac tylko : 3 pajacyki, 2 pary skarpetek, 2 pary lapek niedrapek i bawelniana czapeczke?
 
U mnie tylko 3 kaftaniki,koszulki i śpiochy.z tym że dla mnie kaftaniki i koszulki to to samo.Ja jeszcze spakowałam 2 body z krótkim rękawem,czapeczkę,rękawiczki niedrapki i 2 pary skarpeteczek
 
u nas jeszcze trzeba pampersy ok 7-8 szt na dzien.Ja zapakowalam 3 kaftaniki , 3 pary spiochow (ewentualnie 3 pajace,bo to takie 2 w 1),2 koszulki (to takie jak kaftaniki ale ciensze),a jak bedzie cieplo to 3 bodziaki,3 pary skarpetek,lapki niedrapki, 2 czapeczki i ubranie na wyjscie czyli grubszy pajacyk i grubsza czapa.
 

dzięki wielkie:-)
tak właśnie się zastanawiam bo takie kupne materacyki mają inne kształty, może rzeczywiście podłoże coś pod ten "firmowy" i zobaczę jak będzie zdawało egzamin!
gondola w środku jest bardzo fajna, kolorowa w paski i szkoda mi ja zasłaniać bo specjalnie zamawiałam już tą nową gondolke, hi hi:-)

a co do ubranek dla maleństwa to nie wiem ile u nas wymagają czego, ale dobrze że ten temat poruszyłyście bo sobie przypomniałam i na pewno w niedziele spytam mojej położnej - bo mam się z nią spotkać:-)
 
a u nas nie zabiera sie zadnych ubranek szpital zapewnia swoje ciuchy
nawet rozka nie mam brac swojego:baffled:
jedyne co to pieluchy i cos do kapieli i smarowania (najlepiej oliwe z oliwek)
a dopiero na wyjscie bede mogla dziecko ubrac w swoje:zawstydzona/y:
szkoda ze tak jest bo jakos malo mam zaufania do szpitalnego a szpital znowu nie ma zaufania do mojego czystego i swiezego
 
reklama
U nas położne tłumaczyły to tym że dziecko powinno byc ubierane w domowe ubranka żeby od samego początku miała do czynienia z tymi "domowymi bakteriami"
 
Do góry