reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciężarówki z nerwicą

reklama
Hej. Jestem w 9 tyg ciaży i borykam sie z nerwica lekowa. Mialam ja juz przed ciaza ale bralam lek asertin i propranolol wlasnie na kolatania serca ktore z tego wszystkiego sa najgorsze bo jak mam napad to tak jakbym miala zaraz umrzec. Boje sie o dziecko kazdego dnia, ciagle sprawdzam puls. W spoczynku moj puls to 86-95. Ginekolog pozwolil mi brac tylko propranolol w dawce 10 mg jako dawka nieszkodliwa. Chodze tez do psychiatry ktory proponuje jeszcze wytrzymac do konca 1 trymestru i wtedy bede mogla wrocic do brania asertinu. Rozpisalam sie☺ a wy jak radzicie sobie z napadami? Ja czesto juz chce dzwonic po pogotowie bo jest tak tragicznie. A i dodam ze mam czesto dodatkowe skurcze serca takie jakby przeskakiwanie. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz
 
Hej Asia! Ja jestem w 26 tyg. ciąży Od miesiąca mam dziwne ataki paniki i straszne nerwy. Podnosi mi się ciśnienie. Czasem jest naprawdę źle. Wylądowałam w szpitalu na konsultację z psychologiem i psychiatrą. Ten ostatni zalecił mi lek zotral ale mój ginekolog nie chciał mi go wypisać. Dał za to relanium które brane doraźnie wcale na mnie nie działa. Męczyłam się tak miesiąc. W końcu poszłam na własną rękę do psychiatry. Przepisała mi jakiś seronil to lek tej samej grupy co asertin. No i zdecydowałam się go brać. Dziś rano wzięłam pierwszy raz. Pewnie trochę czasu upłynie zanim zacznie działać. Boję się że zaszkodzę dziecku ale naprawdę czasem dopada mnie straszna panika
 
A masz przy tym kołatania serca? Bo mi to najbardziej dokucza i z tego powodu mam ataki paniki. Bylam rok twmu u kardiologa mialam usg serca i holtera i nic nie wykazalo. Seronil po pierwszym trymestrze można brac w ciazy ja tez bede brala za 2,5 tygodnia bo moj lekarz psychiatra mowi ze juz po rozwinieciu sie wszystkich narządów u plodu tzn po pierwszym trymestrze ten lek nie jest szkodliwy dla dziecka oczywiscie w rozsądnej dawce ja bede brala 25 mg na dobę. Takze nie martw sie napewno nie zaszkodzisz dziecku☺
 
Ja brałam asertin przed ciąża (ogólnie lecze sie na depresje lekowa okolo 8 lat) i dzieki niemu mialam calkiem inne zycie, napad miałam raz na jakieś 3 miesiące wiec to byla bajka i wielka ulga. Lek zaczyna dzialac po okolo 2 tyg wiec musisz cierpliwie czekac
 
reklama
Hej Asia! Ja mam dawkę 10 mg i mam nadzieję że zadziała. Kołatanie serca, wysoki puls to u mnie norma. Od tego podnosi mi się ciśnienie zaczynam się bać że skoczy do nie wiem jakich wartości i krąg się zamyka. Śpię niespokojnie budzą mnie jakieś dziwne lęki. Boję się kolejnego dnia. Z moim sercem raczej też wszystko dobrze więc to po prostu nerwica lękowa tak jak u ciebie. Dzięki za słowa otuchy, idę właśnie wziąć leki. Będziemy w kontakcie mam nadzieję
 
Do góry