reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciężarówki z nerwicą

Hej Gosiu. Mam identycznie jak Ty im wyzszy puls tym bardziej sie nakrecam i jest jeszcze wyzszy. Ginekolog nie kaze mi sie przejmowac bo w ciazy puls sie podwyzsza o ponad 30%. Ale mimo tego ten strach tak paraliżuje że nie potrafie sobie tego przetłumaczyć
 
reklama
Hej Gosiu. Mam pytanie masz jakies sposoby na kolatania? Jak juz zaczyna pracowac jak szalone to cos robisz? Ja mam ten propranolol na zwolnienie pracy serca ale nie za wiele pomaga
 
Hej Mnie przepisali isoptin na kołatanie ale niestety też totalna lipa na mnie nie działa. Bywało że miałam puls nawet do 130 uderzeń. Dziś obudziłam się o 1.30 w nocy i znowu kołatanie. To chyba wynik nerwów i lęku że czeka mnie kolejny dzień. Psychiatra przepisał mi doraźnie na ukojenie nerwów relanium i oxazepam ale na mnie one nie działąją. Jeśli więc nie pomoże mi ten seronil to chyba zwariuję. Na kołatanie pomaga mi jakieś zajęcie, coś muszę robić bo jak będę siedziała albo leżała to kołatanie jest coraz większe. Biorę też ciepłą kąpiel z solą relaksacyjną.Leżąć w wannie robię głębokie wdechy i wydechy otwartą buzią. Ale chyba najlepszy na ukojenie nerwów jest dla mnie spacer. Te moje lęki teraz to chyba wynik problemów z ciążą na początku szpital, odklejanie kosmówki potem leżenie przez 3 miesiące. A teraz leżeć nie mogę bo coś mi się robi i od razu przychodzą nerwy
 
Tez mialam izoptin i tez nie zadzialal na mnie. Dokladnie tez tak jak Ty musze ciagle cos robic bo jak sie poloze to caly czas slysze to serce i tylko mysle czy zaraz sie nie zacznie. Dobrze jest tak pogadac z kims kto ma taka samą przypadłość ☺ pomaga mi tez jazda samochodem ale jako kierowca Ja na szczęście nie mialam problemów z ciąża, od poczatku wszystko ok ale to dopiero 2,5 miesiąca więc żebym nie zapeszyla
 
Rzeczywiście takie rozmowy są kojące. A mam jeszcze pytanko do ciebie. Czy psychiatra mówił o wcześniejszym odstawieniu asertinu przed porodem. Mój ginekolog to nie chciał mi przepisać żadnego leku bo stwierdził że w 3 trymestrze nie wolno, a powinnam była już dawno zacząć brać....
 
Mi nic nie mowila, powiedziala tylko ze w 1 trymestrze nie wolno brać. Ale jak bede u niej za dwa tygodnie to spytam i dam Ci znac. A jak Twoj maluszek reaguje na Twoje kołatania serca, czy jest bardziej aktywny tzn kopie itp?
 
Dziewczyny być może niektórym z was będę mogła trochę pomóc. Mnie w 5 miesiącu rozpoczęła się galopada serca (tętno głównie 130) i związane z tym pobudzenie i stany lękowe. Okazało się, że ja jestem na tyle mała , a Hania na tyle duża, że przesunęła mi serducho, bo tak się ułożyła. Dodatkowo jej ułożenie powodowało nieustająco pojawiające się skurcze, więc ciągle lądowałam w szpitalu ze skurczami, co 1-2 min. Bardzo pomogła mi wiedza, jak ustawić się lepiej z psychiką i przejść ten trudny okres. Jeśli któraś z was ma ochotę sprawdzić- zapraszam na priva:)
 
Witaj Aniu. Ja mam napady kołatania serca od ponad 8 lat i to jest raczej na tle depresji lekowej i zdaje sobie z tego sprawe ale czasem dopadajacy mnie lek jest na tyle silny że nie daje rady mimo ze juz powinnam sie z tym oswoic po tylu latach
 
Cześć Aniu! U mnie to raczej nie serducho bo byłam u kardiologa i wszystko było ok. Mój synek raczej duży nie jest więc to chyba nie to co było u ciebie. Sama nie mogę pojąć co mnie dopadło. Chętnie bym się dowiedziała co zrobić z psychiką żeby było lepiej
 
reklama
Do góry