reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarówki z nerwicą

reklama
Ponad dwa lata temu stwierdził ze to nerwica, wtedy miałam trudny okres w życiu, bardzo dużo stresu. A teraz to już sama nie wiem czy to nerwica, czy depresja, czy hormony ciążowe, ale nie jest to przyjemne :( chciałabym wrócić do leków bo wtedy czułam się super, a wiem ze nie mogę :(
Byłam u psychiatry i ustaliłyśmy że jeszcze spróbuję brać hydroxyzyne przez chwilę tak na okrągło rano i wieczor po 25mg tak żeby spróbować z tego dolka wyjść, żeby być caly czas na takim uspokokeniu a nie ze dopiero jak się nakreca lęk to wtedy brałam, a jeśli dalej nie będzie lepiej to mam wziąć leki sertraline. Został mi przepisała.
 
Byłam u psychiatry i ustaliłyśmy że jeszcze spróbuję brać hydroxyzyne przez chwilę tak na okrągło rano i wieczor po 25mg tak żeby spróbować z tego dolka wyjść, żeby być caly czas na takim uspokokeniu a nie ze dopiero jak się nakreca lęk to wtedy brałam, a jeśli dalej nie będzie lepiej to mam wziąć leki sertraline. Został mi przepisała.
Trzymam kciuki, dasz radę
 
A jakie dawki hydroxyzyny brałaś? I czy jakoś regularnie czy tak różnie. Ja dziś wzięłam już 2 tabletki po 10 i mam potrzebę wziąć więcej ale czekam narazie do nocy bo boje się czy za duża dawka nie będzie w sumie
Brałam sporadycznie bo mi nie pomagała. Jeśli brałam to 10, a jak nie pomagało to następnego dnia 20. Ginekolog mówił że jak mam brać to z odstępami kilkudniowymi, nie codziennie. Jeśli jest źle to mogę dać Ci namiary na moją psychiatre na priv na e-wizyte. Zajmowała się mną w ciąży i obecnie.
 
Dziewczyny zajrzyjcie na forum na fejsie Razem przez 9msc i macierzynstwo- grupa dla kobiet z nerwica i depresja. Tam są posty gdzie kobiety pisały jakie leki, dawki brały w ciąży itp.
@Landrynkaaaa ja miałam to samo na początku ciazy, byłam tak zestresowana, nic nie spałam. Przeszło samo, z dnia na dzień, wróciło w 20 tc. Przetrzymaj ten pierwszy trymestr :) powtarzaj sobie i uspokajaj się, że już niedługo będziesz mogła brać leki. Chodź na spacery , duzo słońca, relaksujące kąpiele, poproś o pomoc rodzinę/partnera.
 
Dziewczyny zajrzyjcie na forum na fejsie Razem przez 9msc i macierzynstwo- grupa dla kobiet z nerwica i depresja. Tam są posty gdzie kobiety pisały jakie leki, dawki brały w ciąży itp.
@Landrynkaaaa ja miałam to samo na początku ciazy, byłam tak zestresowana, nic nie spałam. Przeszło samo, z dnia na dzień, wróciło w 20 tc. Przetrzymaj ten pierwszy trymestr :) powtarzaj sobie i uspokajaj się, że już niedługo będziesz mogła brać leki. Chodź na spacery , duzo słońca, relaksujące kąpiele, poproś o pomoc rodzinę/partnera.
Dzięki Paula ! Właśnie chciałabym wytrzymać do końca I trymestru, a potem spróbować z lekami. A Ty od 20 tc gdy wróciło brałaś jakieś leki? Bierzesz nadal? Urodziłaś już?
 
Brałam sporadycznie bo mi nie pomagała. Jeśli brałam to 10, a jak nie pomagało to następnego dnia 20. Ginekolog mówił że jak mam brać to z odstępami kilkudniowymi, nie codziennie. Jeśli jest źle to mogę dać Ci namiary na moją psychiatre na priv na e-wizyte. Zajmowała się mną w ciąży i obecnie.
Proszę podaj jakieś namiary. A dlaczego nie kazali,brać Ci co dzień? Mi ginekolog mówił że co dzień też moge brać hydroxyzyne, a psychiatra mówiła że branie hydroxyzyny co dzień nawet w większej dawce jest i tak bezpieczniejsze niż sertralina...teraz juz nie wiem kogo słuchać:/
 
Dzięki Paula ! Właśnie chciałabym wytrzymać do końca I trymestru, a potem spróbować z lekami. A Ty od 20 tc gdy wróciło brałaś jakieś leki? Bierzesz nadal? Urodziłaś już?
Tylko doraźnie, przeróżne leki, od ziołowych po jakieś łagodniejsze uspokajacze, głównie stosowane na alergię I generacji, czyli takie "zamulacze", noctis, diphergan (kobiety stosują w I trymestrze na wymioty). Doprowadziłam się do stanu wegetacji , psychiatra aż zapisała mi silne uspokajacze w małych dawkach (coś w stylu Relanium), ale przetrzymałam te 3-4 tygodnia wchodzenia w sertraline , nie brałam tych silnych. Zoloft zaczęłam brać w 33 tc po pobycie w szpitalu bo stres spowodował przedwczesne skurcze. Ale jeśli bym zaszła w ciążę i historia by się powtórzyła to bym zaczęła normalnie brać leki od 2 trymestru. Wiadomo, każdy decyduje sam :) mnie uspokoiło 3 ginekologów którzy powiedzieli że nie szkodzą plus psychiatra i psycholog.
Leki biorę nadal, kilka miesięcy po porodzie zwiększylam dawkę bo byłam na minimalnej. W ciąży brałam 50 mg dzielone na 25 mg rano i 25 mg wieczorem. Teraz biorę 100 jednorazowo.
 
reklama
Proszę podaj jakieś namiary. A dlaczego nie kazali,brać Ci co dzień? Mi ginekolog mówił że co dzień też moge brać hydroxyzyne, a psychiatra mówiła że branie hydroxyzyny co dzień nawet w większej dawce jest i tak bezpieczniejsze niż sertralina...teraz juz nie wiem kogo słuchać:/
Jak ze wszystkim co lekarz to inna opinia :) namiary na moją psychiatre wyśle Ci na priv.
 
Do góry